knihomolka74 knihomolka74 komentáře u knih

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Pohodové čtení, které nám doplní informace o Willovi, Haltovi a ostatních.

14.04.2024 5 z 5

Císař Nihon-Džinu Císař Nihon-Džinu John Flanagan

Další super díl. Nové prostředí, nové postavy, odvaha, přátelství, věrnost, láska. Vše, co má příběh mít. Jen mi přijde, že ač má celý příběh opravdu obsáhlý děj a jsou v něm podrobně popsány postavy, druhy bojových technik jednotlivých národů apod., tak ten konec je tak nějak vždy uspěchaný.
Ale možná je to jen můj dojem. Každopádně jdu na další díl :)

17.03.2024 5 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Tento díl ukázal, že nikdo nemůže být dokonalý. Chyby se v životě stávají a přesvědčuje se o tom nejen Will....
Ohrožení Haltova života, pátrání po bandě zločinců, kteří se schovávají za náboženství, prostý lid, který chce věřit a snadno se nechá napálit....to vše Willa i Horáce posiluje a zoceluje....už to dávno nejsou ti naivní a zbrklí mladíci..

05.03.2024 5 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Další díl série a opět plný překvapujících odhalení. Asi bychom to do Halta neřekli, což? Je fajn, že je tahle trojka....Halt, Horác a Will zase pohromadě a že spolu musí opět vyřešit zajímavý a náročný úkol.

03.03.2024 5 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Pokračování předchozího dílu. Willa, Horáce, Skandijce i domělého "čaroděje" Malcolma čeká boj o osvobození hradu a vysvobození Alyss, kterou na hradě vězní zrádce Keren.......

17.02.2024 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Will je poslán na sever, aby vyřešil záhadu s čarodějem. Ovšem nic není tak, jak by se mohlo zdát a i Willa čeká překvapivé rozuzlení.......

17.02.2024 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Stejně, jako předchozí díly, byl i tento díl plný akce a napětí, tentokrát v poušti. Podaří se Willovi vyhrát závod, aby dostal zpět svého koně Cuka a zachránit své přátele ze zajetí?

12.02.2024 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Další super pokračování Willa, Halta, Evanlyn a Horáce ve Skandii.
Musím říct, že Erak mi začínal být sympatický již v předchozím díle a jsem ráda, že jsem se v něm nespletla
Těšíme na další díl...

31.01.2024 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

I třetí díl ubíhá docela svižným tempem. Dvě dějové linky...jedna Haltova s Horácem a druhá Willova s Evanlyn....mi vůbec ve čtení nepřekážely. A opět se ukazuje, že by se nikdo neměl podceňovat a že i zdánlivě krutý a tvrdý člověk může mít laskavé srdce.

28.01.2024 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Příběh Willa a Horáce pokračuje svižným tempem. Děj je napínavý a nabitý akcemi. Moc se těším na pokračování..

27.01.2024 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

I když už dávno nespadám do věkové kategorie, pro kterou je tato kniha a vlastně celá série určena, musím přiznat, že první díl mě opravdu bavil. Jde spíše o jednodušší příběh, bez komplikovaných zápletek, který se odvíjí v rychlém sledu, ať už sledujeme příběh Willa, který se stal hraničářským učněm nebo jeho kamarády....Horáce, Alyss, Jenny a George, se kterými vyrůstal.
Jsem zvědavá na další díl...

25.01.2024 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Moc pěkný a poučný vánoční příběh o nápravě lakomého a bezcitného člověka v předvánočním čase.

15.01.2024 5 z 5

Klan Velkého medvěda 2 Klan Velkého medvěda 2 Jean Marie Auel

I druhý díl o Ajle a jejím přizpůsobování se klanu, se četl velmi dobře. Líbil se mi, dokonce, o trochu více, než díl první.

13.01.2024 5 z 5

Klan velkého medvěda 1 Klan velkého medvěda 1 Jean Marie Auel

Pěkný, zajímavý, místy i poučný příběh dívky Ajly, z doby pravěku.
Jsem zvědavá na další díl.

07.01.2024 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Trochu odlišná kniha ze série. Hunter je dočasně ve službách FBI, vede po celou dobu výslech pachatele a odkrývá jeho brutalitu a zvěrstva. Dozvídame se také něco z dřívějšího Huntrova života.

17.04.2023 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Dobře napsaný příběh o vraždách v přímém přenosu. Nechybí napětí a nápaditost. Sympatická dvojice vyšetřovatelů. Jsem zvědavá, co přinese další díl....

17.04.2023 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tento díl mi přišel trochu slabší, než díly předchozí. Jakoby spisovatel spěchal, aby to měl "za sebou" Konec byl, oproti předchozím dílům, také takový vlažný. Ale jinak se tento díl série četl v celku dobře a rychle. Jsem zvědavá na další pokračování série....

07.01.2023 4 z 5

Krásný pohádkový příběh. Začátek trochu zdlouhavý, až trochu nezáživný, pak už se příběh Bilba Pytlíka a jeho 13 trpasličích přátel o cestě za znovuzískáním pokladu rozběhl. Jen konec mi přišel takový až moc rychlý a uspěchaný.
Ale jinak za mě pěkná a čtivá knížka.

05.01.2023 5 z 5

Z nebe do ráje: Román z Provence Z nebe do ráje: Román z Provence Sophie Bérard (p)

I druhý díl se četl moc dobře, možná i lépe, než ten první. Osudy Isabel a Corina se prolínají s příběhem Corinovi sestry Matilde a jako ve správném romantickém příběhu má vše ten správný konec.

22.10.2022 5 z 5

Levandulové noci: Román z Provence Levandulové noci: Román z Provence Sophie Bérard (p)

Příjemné a oddechové čtení s nádechem romantiky, s příchutí broskví a vůní levandule.

22.10.2022 4 z 5