knihomolka525 knihomolka525 komentáře u knih

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

nechala jsem se zlákat recenzemi a využila příležitosti za pár peněz zakoupit 5 (slovy pět!!!)knih spisovatelky.Jsem zvyklá na jiný žánr mafiánek.Jednoduchost psaní Swist mi nesedla.

08.12.2022 1 z 5

Podraz Podraz Paulina Świst

ani jsem nic nečekala.Po Kolotoči se dalo předvídat v jakém duchu se děj ponese.Výběrem knih Swist jsem si řádně šlápla na hrábě.Tohle není druh krimi které mám v oblibě.Nic proti tomu,pokud to má někdo opačně.

20.11.2022

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Záležitost na jedno odpoledne,dosti zklamání .Doufala jsem ,podle anotace,že to bude krimi kolem DPH.Spíš se většina textu věnovala intimnímu vztahu Olky a Piotra

18.11.2022 2 z 5

Pár kroků vpřed Pár kroků vpřed Graeme Simsion

pokud to takhle ,jako v této knize, lidé mají a jsou přesvědčeni v nějaký výsledek ,tak proč ne.Platí stále:víra tvá tě uzdraví.Mě kniha zaujala zpracováním.Nikdo nikomu nic nevnucuje,je na tobě samém co si necháš a co odložíš.Teda přeneseně.Ale přijde mi dosti sebevražedné ujít stovky kilometrů abych si srovnala hlavu.Spíš funguje to,že ten který člověk na pouti jde sám a má čas na přemýšlení.Vidíme zde i skupinku lidí kteří si neodpustí poživačný život ani tady.Prostě každý tu cestu podnikne po svém.Ani jeden způsob není pro mne.Jsem gaučák.I na gauči se může člověk srovnat sám se sebou :-).Ale knihu doporučuji.Zaujala mě stejně jako Dozvuky mých lásek .Ty dva Projekty už tolik ne.Byly psány jinak.

16.11.2022 5 z 5

Mrtvý z papíru Mrtvý z papíru Alicia Giménez-Bartlett

s příběhem jsem měla dosti problém.Několikrát jsem ji odložila nečtenou a nakonec jen rychle prolétla abych ji mohla vrátit.Tak jak to udělají všichni, koho děj nezaujme.Ani styl psaní tomu nepomohl.Něco se ztratilo v překladu?

16.12.2021 1 z 5

Duhový had Duhový had Barbara Wood

bohužel tohle není žánr který vyhledávám.Knihu mi dala do ruky knihovnice s ujištěním ,že si počtu....no nic....

19.09.2021 1 z 5

Dědictví Dědictví Tilly Bagshawe

tři pouze za první polovinu,Pak se to zvrhlo v souboj sexuálních mlátiček Tati a Bretta.První půlka byla opravdu zajímavá stylem vyprávění.Viděla jsem v tom An Granger.Popis života a myšlení postav.Popis exteriérů kde se děj konal a pak bum...sešup jako ze srázu.

17.08.2021 3 z 5

Taková je vražda Taková je vražda Ann Granger

tenhle příběh mi prostě nesedl.Přečetla jsem ji se sebezapřením

14.06.2021 2 z 5

Odplata Odplata Anders Roslund

knihu mám doma několik let a už po několikáté jsem ji s nezájmem o příběh odložila.Celkový dojem = nuda.Tak dlouho si spisovatel se mnou pohrával :je to on ,není to on a kdo to teda je..ústřední motiv.Zdlouhavé popisování pití kávy a poprav atd.Mě to prostě nebavilo.Nezaujalo

09.06.2021 1 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

za mě dosti zklamání.Nelíbila se mi rozvláčnost .Např popisování pohybu po městě ,kdy je vyjmenováno asi deset názvů ulic a mostů na trase.Na jedné půlce strany.Popisování zdravotního stavu a opečovávání nemocných synků, které se táhne celým dějem.Spousta nezáživných akcí v kancelářích policie.

05.06.2021 2 z 5

3 hodiny 3 hodiny Anders Roslund

téma víc než aktuální.popis jak se na migraci v jejich chudých zemích odkud utíkají,kšeftuje.Což mě utvrzuje jen v tom že by pomoc měla mířit zemím které to potřebují.Pomoc aby mířila těm potřebným a ne aby skončila v rukách jejich vlád.Obchod s chudobou.O tom myslím se píše v této knize.Při čtení se dá jen těžko udržet pozornost na psané.Místy je to velmi nezáživné - jakoby nějak se dostat z bodu A do bodu B

21.05.2021 2 z 5

Tři měsíce Florencie Tři měsíce Florencie Mary Carter

Příběh je spíš taková moderní červená knihovna.Vše se nese v duchu myšlenkových pochodů zhrzené a opuštěné Leny.Jádrem celého děje bylo: JÁ jsem se nadřela abych ho získala a ONA mi ho odloudí? Tak to T E D Y ne!!!!!! V žádném případě!

13.05.2021 5 z 5

Mozaika lží Mozaika lží Karin Slaughter

příběh mě absolutně nezaujal.Spisovatelka se zřejmě snažila děj podat jako mozaiku ale bylo to dost chaotické,rozvleklé.Spousta postav .Některé dokonce pod dvěmi jmény.A hlavně politika.Tu já teda vůbec nemusím .Podle mě ani moc nepomohli ani přátelé vyjmenovaní na poslední straně.Jejich množství bylo evidentně ke škodě.Pak to dopadlo jako když pejsek a kočička pekli dort.Za mě všechno špatně.Přitom předešlá kniha mě zaujala velmi.

07.05.2021 1 z 5

Má je vina Má je vina Clare Mackintosh

slabý průměr .Příběh opět ocení spíš ženy.Nehoda tam spíš vyzní jen jakoby okrajově a jsou zdůrazněny vztahy mezi jednotlivými aktéry.Mimomanželský vztah,násilí, nová láska ...

05.05.2021 3 z 5

Strach zemřít Strach zemřít Lisa Jackson

příběh spíš přijmou ženy.Já osobně jsem se od druhé poloviny nudila.

02.05.2021 2 z 5

Dedičný hriech Dedičný hriech Andrea Coddington

tenhle příběh se vyvíjel docela slibně do první třetiny ale pak se to dostalo do laciné roviny paperbacku kdy už ta překombinovanost nebavila.

28.04.2021 2 z 5

Milovanie Milovanie Andrea Coddington

jednoduchý,nenáročný příběh.Klasická linie manželských trojúhelníků.Jsem dosti zklamaná ,čekala jsem přinejmenším aspoň tolik ,čeho se mi dostalo v jiné knize spisovatelky - Měl to být hezký život.Tady je to záležitost na jedno volné odpoledne.Řídce psaná,poměrně velké písmo...

27.04.2021 2 z 5

Muž pro celý život Muž pro celý život Gerd Fuchs

a pak že za socíku bylo všechno košer

20.02.2021 5 z 5

Třetí svatba Třetí svatba Tom Lanoye

rozjezd docela podle očekávání ale zhruba v druhé polovině se to nějak zvrhlo v homosexuálního průvodce homosexuálním životem.Absolutně zbytečný podrobný popis intimního života.

26.12.2020 2 z 5

Není jiné cesty Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Třetí díl už byl o mnoho lepší než druhý.

06.07.2020 5 z 5