knihomolka_eli knihomolka_eli komentáře u knih

Odvaha Odvaha M.S. Force (p)

Rovnako ako prvy diel, mozem knihu hodnotit ako fajn oddychovku. Zaver malinko napinavy. Ale knihy tohto zanru su takpovediac na jedno kopyto...a teda dej nie je az takym prekvapenim. Ale ako oddychovky stacia :-)

05.07.2020 2 z 5

Cnosť Cnosť Marie Force

Oddychovka, na par hodin v letny vecer :-) Kniha bola fajn, citala sa rychlo. Nic extra som od tohto zanru ani necakala, ale oddychnut sa pri tom da. Bohaty herec a ucitelka so smutnou minulostou...celkom fajn namet. Zabavilo ma spoznanie hl.hrdinov :-) scenu s hafanom si viem zivo predstavit.

05.07.2020 2 z 5

Odhalená Odhalená Jodi Ellen Malpas

Prve dva diely ma dost nudili, skratila by som ich do 1 casti. Boli zbytocne natiahnute. Tretiu cast som citala viac menej len zo zvedavosti. Na zaciatku ma strasne nudila a mala som ju chut zabuchnut. No potom dej zacal gradovat. Vsetko so vsetkym sa zacalo prepletat a rozmotavat. Ako dopadli osudy Olivie, Millera, Gracie a Wiliama ma uplne dostalo. Necakala by som taketo zvraty. Kniha ma bavila a teda hlavne poslednych 150 stran som hltala jednu za druhou. Odporucam, hoci do prvych knih som sa musela vyslovene nutit

25.06.2020 4 z 5

Tak trochu ženatý Tak trochu ženatý Adriana Macháčová

Tuto knihu by som radila k takym tym letnym oddychovkam. Nema vela stran, dej plynie rychlo, nic zlozite. Trochu napatia, trochu zvedavosti, trochu lasky, trochu nestastia...zo vsetkeho nieco. Pribeh je uveritelny. Kniha sa cita sama. A zaver sa mi celkom pacil :-)

30.05.2020 3 z 5

Zakázaná Zakázaná Jodi Ellen Malpas

Začiatok knihy ma nudil. Bolo to dookola o tom istom. Asi od polovice knihy sa mi zacala citat rychlejsie. Neviem sa stototznit s tym, ako rozmysla hlavna hrdinka. Sexu tam bolo prehnane, nebavilo ma to. Viem, ze tato kniha ma byt taka ta typicka oddychovka pre zeny, ale mne sa do nej velmi nechcelo a citala som aj podstatne lepsie. Trojku precitam preto, ze chcem vediet ako to dopadne, ked som uz precitala prve dve casti.

24.05.2020 2 z 5

Sľúbená Sľúbená Jodi Ellen Malpas

Zaciatok knihy ma vtiahol, v strede to polavilo a koniec ma opat vtiahol a prekvapil. Cakala by som cokolvek, ale takto,,netradicne" povolanie hlavneho hrdinu urcite nie. Kniha sa citala rychlo a pocet stran bol ok, aspon sa to stale netocilo okolo toho isteho. Podobny typ knih totiz citam naozaj raz za pol roka...a obcas mam problem pri tychto knihach vydrzat do konca, tu sa mi ale nestalo a precitala som ju rychlo. Som zvedava na dalsiu cast. Urcite som citala aj lepsie knihy tohto zanru, ale aj tato ma co citatelkam ponuknut.

23.02.2020 4 z 5

Iba jeden rok Iba jeden rok Gayle Forman

Táto kniha ma bavila ešte o niečo viac ako 1. diel...až tu začalo všetko zapadať na svoje miesto...

12.09.2019 4 z 5

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

Mám rada fantasy, a mám rada, keď autor ten fantasy svet v svojej knižke tak postupne jemne odkrýva, tu sa autorka snažila všetky pojmy a výrazy o tom, čo to a to znamená, natisnúť hneď na prvých stranách. Takže som mala nielen chaos v postavách, ale aj v pojmoch a celkovo som sa v tom strašne strácala, na konci knižky sú síce vysvetlivky, v prvej časti pojmov, v druhej tuším len o postavách, ale fakt ma nebavilo listovať celú knihu po každom druhom riadku. Prvých cca. 150 strán ma k tomu všetkému ešte aj nudilo, takže som chcela knižku nechať ako nedočítanú. Ale potom sa to už začalo rozbiehať, keď sa už čitateľ ako tak začne vyznať v tom prostredí, ide to čítanie už ľahšie. Prvú časť by som hodnotila na 2*z 5, najmä kvôli tomu kostrbatému začiatku, druhá časť ma bavila podstatne viac a dám jej 4* z 5. Nápad to bol dobrý, asi som ani nič s podobným motívom nečítala, záver som čakala trochu iný, niektoré postavy som si dosť obľúbila, a hoci tam bolo minimum romantiky, celkom ma to bavilo, a bola som zvedavá ako to dopadne, ale nevtiahlo ma to do deja tak, ako iné fantasy, ktoré som čítala, také tie, že ich čítate jedným dychom a nakoniec je vám ľúto, že to už skončilo :-) .
Keď si to celé zhrniem, neľutujem, že som knižky prečítala, ale čítala som aj podstatne lepšie :-)

17.02.2018 4 z 5

Vraťte mi mou dceru Vraťte mi mou dceru Candice Cohen-Ahnine

Občas si prečítam aj knižku s takouto smutnou tématikou...no táto knižka pre mňa nebola tak dobre napísaná, ako iné, čo som čítala. To, že sa čitateľ dozvie ako to cele dopadne už na prvých dvoch stranách mi nevadilo, ale slovenska verzia mala veľmi zvláštny preklad, veľmi ma rušilo časté používanie fráz ,,slovom" ......slovom.... atď. Hlavná hrdinka podľa mňa nebola celkom normálna, ťažko veriť, že sa dá takto zmanipulovať zdravý, sebavedomý človek, ktorý si cení sám seba a svoj život. Osobne po tom, čo jej vyviedol ,,muž jej života" už v začiatku ich vzťahu, by som to v momente celé ukončila a žiadnu dcéru by som s ním ani nemala. A pri tom, ako som stále uvažovala či je toto vôbec možné, mi bolo neskutočne ľúto malého dievčatka v rukách bláznov a tyranov, ktoré za nič nemohlo a prišlo o podstatnú časť svojho detstva - ktoré by malo byť bezstarostné.

18.01.2018 3 z 5

Tanec s ohňom Tanec s ohňom Nora Roberts

Mne sa táto séria nepáčila. Predtým som čítala sériu Sľub a tá ma bavila viac...tiež to nebola moja šálka kávy, ale páčila sa mi viac ako toto...no v prvej knihe mi dojem z týchto kníh zachránili len popisy ostrova, a kníhkupectva a potom zas v druhej Ripley, ktorá bola pre mňa top postavou, to jej pesimistické správanie aspoň trošku pohlo s tou nudou...Mám rada romantiku, aj fantasy, tu nebolo ani z jedného pre mňa dosť. Do čítania som sa musela nútiť, a tie hókusy pókusy mi tiež prišli strašne trápne, celé take detinské. No...už od Robertsovej knihy tohto žánru nehrozia :D

21.08.2017 odpad!

Tanec s hviezdami Tanec s hviezdami Nora Roberts

Páčila sa mi viac ako prvá časť, aj keď ja mám rada fantasy a všetko s tým spojené, tak v týchto knižkách ma to až tak nechytá. No keďže dvojka bola o mojej najobľúbenejšej zo sestier - Ripley, pridávam oproti prvej časti o 1 hviezdičku viac. No stále sú mi tieto knižky tak nejak menej sympatické oproti iným autorkiným. A teda k Ripley sa mi Mac povahovo vôbec nehodil...hádam bude tretia časť ešte lepšia.

19.08.2017 4 z 5

Tanec větru Tanec větru Nora Roberts

Dočítané...také trošku oddychové romantické čítanie....hoci ja musím priznať, že ten štýl akým píše Robertsová sa mi nepáči...dočítam sériu, ale nečíta sa mi to tak rýchlo ako knihy iných spisovateľov, niekedy sa musím pár riadkov vrátiť naspäť, pretože ma to nevtiahne do deja tak, aby som sa sústredila len na text...čítala som od nej aj sériu svadobnej agentúry a tá sa mi teda páčila o dosť viac.

16.08.2017 3 z 5

Tri oriešky pre spisovateľku Tri oriešky pre spisovateľku Vita Jamborová

Prečítané za dnešný večer. Broňa je spisovateľka...páči sa mi, ako autorka knihy prostredníctvom Broni priblížila čitateľovi prácu spisovateľa, jeho myšlienkové pochody, veľa veľa krát som sa zamyslela, či nepíše vlastne o sebe, lebo to tak naozaj pôsobí. Píše knižky, po rozvode a prepustení z druhej práce má menší spisovateľský blok, termíny horia a Broni začnú do schránky chodiť výhražné listy...
Nuž zhrnula by som to tak, že je to príjemné oddychové čítanie, bez zbytočných opisov, ktoré v iných knižkách vždy poctivo čítam, aj keď si to v konečnom dôsledku predstavujem po svojom :-) knižka má na môj vkus príliš málo strán, ale aspoň to nie je natiahnuté a rýchlo to prečítate. Zo začiatku sa naozaj nedá usúdiť kto má vo všetkom prsty, miestami je to napínavé, ku koncu som už od nedočkavosti a zvedavosti čítala rýchlosťou blesku :D ale je tam aj pár vecí, čo sa mne osobne nepáčili, napr. keď už chcem do mojej knihy dať niekoho - reálnu postavu z môjho okolia, ok, popis, správanie, vek a iné, celkom ujdu, ale dať tam aj reálne meno, tak to mi prišlo také ...no... zo začiatku knižky je spomínaná Ivka, jej najlepšia kamoška....od 2/3 knihy som vlastne vôbec nechápala, kam zmizla...a nechápem to doteraz...ani nechápem ako si môže niekto nasťahovať niekoho v podstate úplne cudzieho hneď do svojho bytu...jasné, strach je strach, ale aj tak, radšej by som si zavolala tú Ivku, kde má ta žena rodinu, atď. málo reálne mi to prišlo, autorka mala fakt celkom dobrý nápad a možno keby to bolo viac rozvinuté, keby to bolo viac doladené, tak by z toho fakt super detektívka, nielen ženský román. Pre mňa tam bolo málo vyšetrovania zo strany policajtov, a len taký okrajový pohľad na vec, ... Nemusíte čakať žiadne krvavé scény....takže je to pre mňa niečo na štýl Vasilkovej, alebo Evity - žena s kopou nešťastia okolo. láska, bežné starosti a radosti + menšia krimi zápletka - aj keď stihlo zomrieť dosť ľudí.
Hodnotím na 3* z 5, určite si od autorky ešte niečo prečítam, knižka ma ako taká nesklamala, príjemná oddychovka na večer.

02.08.2017 3 z 5

Nudné, veľmi nudné, väčšiu blbosť som hádam ani nečítala, nechápem, čo na tom bolo akože vtipné, či zábavné. Táto kniha potvrdzuje, že dnes už naozaj každému vydajú hocičo. Považujem sa za človeka, ktorý zbožňuje humor a zábavu, ale pri tejto knižke...nič. Keby som nemala môj celoživotný zvyk, dočítať každú knihu, ktorú začnem, nech je akokoľvek zlá, tak by som ju zavrela už po prvej strane. Ešteže som ju mala len požičanú z knižnice.

31.07.2017 odpad!

Sen v bielom Sen v bielom Nora Roberts

V porovnaní s ostatnými tromi časťami bola podľa mňa táto taká najnudnejšia, pri čom mi bola Mac a taktiež Carter veľmi sympatický, len spisovateľka to nepoňala tak nejako na môj štýl, páči sa mi keď je v knihe aj štipka humoru, tu jej bolo fakt minimálne, ak vôbec, škoda, ale nevadí, páčilo sa mi nazrieť do fungovania svadobných agentúr a do povolania každej z hlavných hrdiniek, fajn oddychovky :)

31.07.2017 2 z 5

Čaro okamihu Čaro okamihu Nora Roberts

Páčilo sa mi to, Del sa mi páčil a Laurel so svojími cukrovinkami tiež nemala chybu. Vtipné, vzrušujúce, romantické, taká letná oddychovka :)

31.07.2017 4 z 5

Ustlané na ružiach Ustlané na ružiach Nora Roberts

Táto druhá knižka sa mi páčila najviac, Emma romantická dušička, Jack vtipkár, ja som sa pri tejto knižke fakt dosť nasmiala :) a po prvej, ktorá sa mi až tak nepáčila, sa mi zas táto páčila veľmi.

31.07.2017 5 z 5