Iba jeden rok přehled

Iba jeden rok https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194092/bmid_iba-jeden-rok-194092.jpg 4 294 294

Keď sa Willem preberie z bezvedomia, netuší, kde je – v Prahe, v Dubrovníku alebo doma v Amsterdame? Francúzsky lekár mu ošetril ranu na hlave, ale Willem utŕžil aj inú, ktorú navonok nevidieť, napriek tomu bolí. Mladý Holanďan je zase sám a naliehavo potrebuje nájsť dievča, peknú Američanku, ktorú pomenoval Lulu, lebo jej pravé meno nepozná. Strávili spolu čarovný deň v Paríži a niečo na tom dni – alebo dievčati – núti Willema položiť si otázku, či im nie je súdené zostať navždy spolu. Opäť sa vydáva na cesty, blúdi od Mexika až po Indiu a dúfa, že to dievča ako zázrakom znovu stretne. Ale keď mesiace plynú a Lulu mu stále uniká, Willem začína pochybovať, či ruka osudu je naozaj taká silná, ako si myslel... A čo na to geniálny dramatik Shakespeare, ktorý mladú dvojicu najprv spojil, potom rozdelil a napokon v rozhodujúcej chvíli opäť zasiahol do ich života? Romantické, emotívne pokračovanie románu Iba jeden deň je príbehom voľby a náhody či „nehody“, ale aj šťastia, ktoré môžeme nájsť, keď sa voľba skríži s náhodou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Just One Year , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Iba jeden rok. Přihlašte se a napište ho.

E.T.007
08.04.2024 4 z 5

Nebolo to zlé pokračovanie, určite stojí za prečítanie, ale nechytalo ma to tak ako prvá časť. Príbeh mi prišiel miestami zbytočne naťahovaný a tým pádom ma až tak nebavil.

Barakoudel
10.09.2022

Čteno před pár lety, děj si již nevybavuji. Pocitově ale vím, že na čtenáře z celé knížky dýchá naděje a odhodlání téměř na každé stránce. Idealistické.

kikikrat
15.04.2022 5 z 5

Já tuhle duologii miluju! Byla jsem díky knize v Indii, Mexiku, znovu v Paříži a Amstrdamu a nevím jak to autorka udělala ale já tam s Willemem opravdu byla a užívala jsem si každý moment. Dlouho mě nic tak nevtáhlo do děje. Na knihy pořád myslím a ani se nechci pouštět do dalších příběhů. Jediné co tak jsem asi nepotřebovala tu novelku Jen jedna noc, tak nějak si člověk vše domyslel a porozumněl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Iba jeden rok v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech9x