Knihomolka_176 Knihomolka_176 komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Všichni asi znají příběh Malého prince, který navštívil nespočet planet, poznal nespočet různých lidí a nikdy nepochopil myšlení dospělých.
Když se nad tím zamyslím, opravdu jsme my dospělí občas nepochopitelní a záleží nám na věcech, kterým děti nerozumí. Ale i z dětí se jednou stanou dospělí, kterým začne záležet na věcem, které jejich děti nepochopí. A tak to prostě bude vždycky.
A v tom je to kouzlo!

03.02.2024 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Wau, tak tohle bylo dokonalý. Ještě lepší než první díl a to je co říct. Od začátku mi stránky utíkaly pod rukama, krátké kapitoly, z nichž každá končila tak, že jsem prostě musela číst dál, tomu napomáhaly.
Do konce jsem netušila, kdo to udělal, a na konci jsem byla totálně v šoku. Prostě další peckozní thriller!

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tenhle autor je prostě nepřekonatelný. S každou další knížkou si říkám, jestli je on sám úplně duševně zdravý, protože vymyslet tohle???
Noční lovec je již třetím případem detektivů Huntera a Garcii a jako obvykle byl perfektní. Krátké kapitoly, stupňující napětí, nečekané rozuzlení.
Bezkonkurenční.

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Thrillery nečtu příliš často, ale když už na některý dostanu chuť, vždycky sáhnu po Chrisu Carterovi.
Nejde jen o precizní příběh s krutým a bezcitným vrahem, co na tom zbožňuju, ale taky dva hlavní vyšetřovatele - Roberta Huntera a Carlose Garcíu. Každý je jiný, ale spolu tvoří tak skvělou a zábavnou dvojici, že bych si snad přečetla cokoli, v čem by figurovali.
Vrahem je jako obvykle zvrácený psychopat bez špetky soucitu, který své mučení tentokrát zprostředkovává veřejnosti. Poukazuje na to, jak jsou lidi zvrácení, a to ani nemusejí nikoho zabíjet.
Příběh je čtivý, nutí vás to číst dál a zjistit, kdo stojí za tím vším.
Tohle je prostě sázka na jistotu.

23.02.2024 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další případ, nová úroveň brutality. Chris Carter opět nezklamal - naservíroval nám vyšinutého sériového vraha, co se nezastaví před ničím, jen aby naplnil svou touhu po pomstě.
A taky musím říct, že v tomhle díle jsem byla z toho, kdo byl pachatelem, nejvíc překvapená.
Už čtvrtý díl série s Robertem Hunterem je stejně dobrý jako ty předchozí. Těším se, až se pustím do dalšího!

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Wau, tak tohle byl rozhodně nejlepší thriller, co jsem kdy četla. Thrillery čtu dost zřídka, přestože jich mám doma hromadu, takže o to radši jsem, že jsem sáhla zrovna po tomhle.
Vraždy jsou surové a zvrácené a zdá se, že vrah nedělá chyby. A vypadá to, že ani nemá žádný motiv. Až do konce jsem neměla tušení, kdo to udělal.
Hunter s Garciou mi přirostli k srdci hned, hlavně svým břitkým humorem. Těším se na ně v dalším díle!

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tohle jsem ani náhodou nečekala, když jsem se do knížky pustila. Nečekala jsem tak krutý příběh, toxicitu a lásku, která zdá se překoná naprosto, NAPROSTO všechno. Jsem plná emocí, které nedokážu vyjádřit, což se mi snad po knížce ještě nestalo. Ale ten konec?? Vůbec nevím, co si o tom myslet.
Colleen opět potvrdila svou genialitu, která v téhle knížce dosáhla jiné, vyšší úrovně. Tenhle příběh má prostě všechno, co má mít. A když říkám všechno, myslím to doslovně.
Četla jsem od Colleen už hodně knih, ale tahle byla po To nejlepší v nás bezkonkurenčně nejlepší.

Hra Hra Elle Kennedy

Hra je třetím dílem série Briar-U, která volně navazuje na Off-Campus. Láme mi srdce, že první dva díly už nejsou k sehnání, protože bych si je hrozně ráda přečetla znovu.
Hunter s Demi byli skvělí. Oba mě celou knížku bavili, jejich slovní přestřelky mě rozesmívaly, až se za mnou občas lidi otáčeli.
V příběhu se vyskytují i postavy z předchozí série, takže o to víc mě to bavilo. Nevím, co víc k tomu dodat. Tohle je prostě pro mě srdeční záležitost!

10.01.2024 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Darcy Coates je známá autorka hororů a tenhle jsem četla už před kolika lety - byla to vlastně moje první kniha od autorky a taky první horor, který jsem si opravdu užila.
Od první stránky to má spád, až do konce nemáte tušení, kdo to udělal.
Málokterá knížka ve mně něco zanechá, u většiny už po pár dnech zapomenu o čem byly, ale u téhle si spoustu scén i rozuzlení pamatuju dodnes - toť k tomu, jak kvalitní knížka je.
Za mě snadných pět hvězdiček!

19.10.2023 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

(SPOILER) Další YA příběh, který mě chytl za srdce, přestože už nejsem cílovka. Hrozně se mi líbilo, jak se střídali pohledy hlavních hrdinů a jak na začátku každé kapitoly byl email nebo vzkaz, co si posílali. Jejich vztah byl uvěřitelný, chápala jsem, že je pro ně lehčí se svěřovat, když vlastně netušili komu. Oba měli těžké životní příběhy, ale prožívali je naprosto uvěřitelně, ani jednou jsem si neřekla, že to je přitažené za vlasy.
Jediné, co bych vytkla, je fakt, že spolu neprožili o pár stránek víc, když už konečně věděli, kdo jsou. Vlastně se to dozvěděli až pár stránek před koncem.
Nicméně i tak byl příběh kouzelný a pro čtenářky mezi 12 - 17 by byl naprosto perfektní.

05.10.2023 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tuhle knížku jsem si přečetla před lety, když jsem si ji zařadila do povinné četby na maturitu. Ještě předtím jsem totiž viděla film, který mám na paměti dodnes.
Občas mi z hlavní hrdinky bylo fyzicky špatně. Z jejího chování, mluvy a toho, co všechno byla schopná udělat jen pro drogu.
Jak to může někdo nechat zajít takhle daleko? Ne, o co víc - jak se toho svinstva vůbec může někdo dotknout? Jak se může někdo vůbec chtít bavit s někým, kdo v tom jede?

09.10.2023 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Je málo knih, ke kterým se pravidelně vracím, a tohle je jedna z nich.
První díl nejlepší série Off-Campus je kniha, která ve mně probudila lásku ke čtení, psaní a hokeji.
Chemie mezi Garrettem a Hannou byla hmatatelná z každé stránky, rozplývala jsem se nad každou stránkou, nad každým jejich rozhovorem, smála jsem se, brečela dojetím a byla jednoduše unesená.
Knihy v nás čtenářích mají vyvolat emoce a tahle knížka, celá tahle série, je ve mně vyvolávala každým slovem. Každou větou, každým úsměvem.
Téhle sérii patří celé mé romantické srdíčko.

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Tak tohle byla bomba. Fakt mě nenapadají slova, kterými bych mohla dostatečně vyjádřit dokonalost tohohle příběhu.
Jejich vztah se vyvíjel pomalu, přesně jak je to pro autorku typické. Prakticky z cizinců se z nich stali něco jako přátelé, kteří se o sobě každým dnem dozvídají nové věci. Navíc když někdo vypadá jako Aiden, naprosto úchvatný, tmavovlasý, vysvalovaný a zachmuřelý fotbalista, jak by se do něj někdo mohl nezamilovat?

Kopírák Kopírák Sam Holland

Neskutečně čtivý thriller, detailně popsané vraždy a spousta krve. A nechybí ani kapitoly psané z pohledu samotného vraha, což dost cením.
Během celé knihy jsem si myslela tak pětkrát, že vím přesně, kdo to udělal. Toho správného jsem ale uhodla až před samotným koncem.
Knihu jsem nedokázala odložit, byla jsem stejně posedlá jako policisté, abych už konečně zjistila, kdo to do háje celou dobu dělal.
No a když se to konečně dozvíme a všechny dílky do sebe zapadnou, nastává Epilog, ve kterém zjistíme, že je vlastně všechno úplně jinak.
Nebýt toho konce, dám plný počet hvězdiček.

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

(SPOILER) Nastěhovat se do domu úplně cizích lidí může opravdu jen hodně zoufalý nebo statečný člověk, což přesně Millie byla. Od začátku jsem ji obdivovala, jakou v sobě našla sílu postavit se po návratu z vězení zpátky na nohy.
Nina Winchesterová působila jako přívětivá žena, která touží jen po někom, kdo jí pomůže s domácností, ale jakmile se Millie nastěhovala, začalo peklo. Nic jí nebylo dost dobré, všechno samozřejmě dělala špatně, a já si říkala, co s tou ženskou do háje je?!
Naopak její manžel Andrew se už od první stránky jevil jako manžel snů. Chytrý, bohatý, sečtělý, zamilovaný do ženy, která se chová je bestie, plný chuti se starat i o její rozmazlenou dceru Cece.
Přitažlivost mezi Andrewem a Millie byla silná už od prvních momentů a já jim to strašně přála.
Jenže pak přišla polovina knihy, kdy se všechno, v co jsem doposud věřila, změnilo. Věděla jsem, že se v tomhle příběhu dočkám toho wau efektu, ale vlastně jsem si to představovala dost jinak. I tak to bylo ale nečekané a zvrácené, nicméně to nebylo to, co jsem čekala.
Díky krátkým kapitolám se to četlo jako po másle a já příběh přelouskala za pár hodin, ale ve výsledku nejsem tak spokojená, jak jsem doufala, že budu. Možná kdyby ten závěr nebyl tak uspěchaný... škoda.

07.04.2024 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Druhý díl série Strašidelné domy od Darcy Coates se mi líbil o dost víc než první. Napětí bylo popsáno stejně dobře jako v prvním díle, ale celkově ten příběh se mi líbil víc. Daniela jsem si ihned oblíbila, snadno se mi s ním soucítilo. Pokud jste fanoušky hororů, tahle série by vás neměla minout.

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Obvykle horory moc nečtu, ale tenhle mě přesvědčil o tom, že bych měla začít. Autorka skvěle vykreslila atmosféru, perfektně stupňovala napětí a závěr byl naprosto šílený a nečekaný.
Jednu hvězdičku jsem strhla za to, že by ten závěr podle mě mohl být o něco delší. Uvítala bych lepší vysvětlení.
Už se těším na další díly!

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Musím říct, že mě tohle téma neskutečně bavilo. Bylo to originální, nikdy jindy jsem nic podobného nečetla a hlavně kvůli tomu jsem knížku ohodnotila tak vysokým počtem hvězdiček.
Knížka je čtivá, stránky vám utíkají pod rukama a vy si celou dobu říkáte, jak může existovat někdo takhle dokonalý.
Jediná věc, která mi vadila, byla její až příliš velká zarputilost ohledně toho, že nechce vztah. Že ona na romantiku prostě není.

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Když jsem si pořídila tuhle knížku, neměla jsem žádná velká očekávání. Říkala jsem si, že to bude jen další průměrná romanťárna, která, ač slibuje humor, vtipná vůbec nebude.
Ale opak je pravdou! První polovinu knihy jsem se řechtala v jednom kuse, druhou polovinu jsem se rozplývala nad vztahem, který si mezi sebou Ben se Serou budovali.
Líbilo se mi, jak s ní Ben v jednom kuse flirtuje a dává jí najevo, jak je krásná. To už se dneska moc neděje a je to velká škoda.
Ben je prostě přesně ten typ postavy, kterou bych nazvala "husband material".
Rozhodně doporučuju přečíst, protože tohle bylo jedno velké překvapení!

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

(SPOILER) Další Colleen Hoover, další bomba. I když tentokrát musím říct, že mě příběh nezasáhl tolik jako její předchozí knihy. Celý ten nápad s nehodou mi přišel naprosto úžasný, její bolest byla silná a neskutečně jsem s ní soucítila.
Colleen neumí psát špatně, to už dávno vím, takže i tahle kniha byla perfektní. Jediné, co mi tolik nesedlo, byl závěr. Celých 330 stran se Kenna touží setkat s dcerou a dočká se až na posledních dvaceti stránkách.. Celé to odpuštění od Scottyho rodičů mi přišlo příliš rychlé na to, že ji 5 let nenáviděli. A to, jak ji její dcera přijala, mi přišlo taky zvláštní.
Nicméně to jsou jen moje subjektivní názory, objektivně je to nádherný příběh od nejlepší autorky tohoto žánru. Rozhodně stojí za přečtení!