Knihomol.ka Knihomol.ka komentáře u knih

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Po první třetině jsem knihu odložila. Za mě zklamání.

03.05.2018 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Skvělá, čtivá a strhující kniha. Pro mě překvapivý konec. Autorka zábavně a barvitě vystihla různé charaktery lidi, především matek malých dětí

01.11.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásný a dojemný příběh. Žádná povrchní červená knihovna. Opravdu mě to zasáhlo.

10.04.2016 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Jsem většinou čtenářkou romanů pro ženy. K Hrám jsem se dostala náhodou a rozhodně nelituji. Jen nedoporučuji číst u jídla, popisy poprav a podobných hrůz jsou dosti detailní ;-)

04.04.2015 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Nemohla jsem se odtrhnout, konec jsem obrečela.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Přečetla jsem ji asi před dvěma lety za jeden večer. Bylo to jako pohlazení :-) Poetické a dojemné. Souhlasím s názory ostatních, že děti knihu pravděpodbně neocení.

16.10.2012 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Film se mi líbil více než kniha. Jen občas nějakou knihu nedočtu a tato patří mezi ně :-(

16.10.2012 2 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Mám ji na nočním stolku 365 dní v roce a často se k ní vracím. Hodně mi v životě pomohla. Taková moje osobní bible...

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Ani jsem to nedočetla, to mluví za vše.

12.10.2012 2 z 5

A co když je to pravda? A co když je to pravda? Marc Levy

Líbila se mi rozhodně více než film. Film si z knihy vzal opravdu jenom námět a udělali z toho (dobrou) komedii. Pro mě to je pěkný milostný příběh se smutným koncem. Doporučuji i druhý díl "Potkat vás znovu".

12.10.2012 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Po mě docela nuda...

12.10.2012 2 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Kniha s úžasnou atmosférou, ke které se ráda vracím.

12.10.2012 5 z 5

Řeka snů Řeka snů Ashley Carrington (p)

Až zde jsem se dověděla, že knihu napsal muž :-) Ale na kvalitě jí to nic neubírá. Velmi čtivá oddychovka, žádná klasická milostná romance, ale příběh o mladé dívce, se kterou se život nemazlí, ale ona všechny překážky překoná, stane se z ní sebevědomá a úspěšná žena a nakonec najde i lásku. Líbili se mi pěkně vykreslené charaktery jednotlivých postav i popis prostředí. Doporučuji pro sychravé podzimní večery.

12.10.2012 5 z 5