Knihomol.ka Knihomol.ka komentáře u knih

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Trochu předvídatelné. Připomínalo mi to příběh od Marca Levyho "A co když je to pravda?" a navazující. Ale jinak příjemné čtení.

05.11.2018 4 z 5

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

Moc příjemné čtení. Jako milovnice knih jsem byla prostě nadšená.

05.11.2018 5 z 5

Izabela a její lásky Izabela a její lásky Eva Ava Šranková

Odložila jsem na padesáté stránce ve chvíli, kdy hlavní hrdinka použije slovo "taťka". To byla pro mě poslední kapka. Přitom děj se odehrává v první polovině 15. století! Tomuto období ani neodpovídá obálka knihy, resp. šaty a účes dívky, která je na ni zobrazena. Příšerně mě nudily dlouhé historické pasáže, měla jsem pocit, že snad čtu učebnici dějepisu. Zkrátka zklamání :-(

29.07.2018 odpad!

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

Půvabná až poetická záležitost. Ideální na letní dovolenou.

12.07.2018 5 z 5

Beladona Beladona Adalyn Grace

Kniha mě nalákala hlavně vzhledem. Obálka i ořízka je naprosto nádherná.
Příběh byl nápaditý, ale provedení bylo slabší. Celé to bylo předvídatelné a klouzalo po povrchu. Čekala jsem víc. Do dalšího dílu už se nepustím.

14.11.2023 3 z 5

Návrat Návrat Nicholas Sparks

Tentokrát autor pořádně zklamal. Nedávno jsem četla recenzi na "15 roků lásky" od Patrika Hartla, kde mu byla vyčítána prvoplánovost díla v tom smyslu, že to psal jako scénář pro film. A "Návrat" na mě působil přesně tímto dojmem, jako že si je autor jistý, že mu z toho v Hollywoodu natočí filmový trhák. Mám ale dojem, že z tohohle nový Vzkaz v lahvi rozhodně nekouká.

09.06.2022 2 z 5

Šaty pro královnu Šaty pro královnu Jennifer Robson

Nudné, předvídatelné. I když prostředí příběhu bylo velmi originální, to ale bylo bohužel vše. Škoda papíru na tohle dílo. Nic se tam nedělo, žádný zvrat, postavy ploché a nezajímavé. Opět další příběh s dvěma dějovými linkami. Nemohou autoři prostě jen vyprávět příběh bez toho, aby tam cpali postavu ze současnosti, která našla dopis nebo jiný odkaz po předkovi, přišla náhodou o velmi dobře placené zaměstnání a následně se vydala do velkoměsta (někde na druhé straně zeměkoule) hledat své kořeny a jen tak mimochodem našla smysl svého bytí a lásku svého života??? Nelze to nazvat ani dobrou oddychovkou.

06.12.2021 1 z 5

Milenka prince z Walesu Milenka prince z Walesu Bryn Turnbull

Nečekala jsem, že mě to tak pohltí, dokonale propracované. Rozhodně stojí za přečtení.

01.11.2021 5 z 5

Návrat do Cornwallu Návrat do Cornwallu Liz Fenwick

Přijde mi, že se roztrhl pytel s knihami podobného typu - mám na mysli dvě ženy, dvě časové linie, druhá světová válka, nenaplněná láska... Velice předvídatelný příběh.

21.05.2020 2 z 5

Předvoj Předvoj Adéla Knapová

Nevím, co ke knize říct, protože jsem nepochopila, co chce kniha říct čtenáři.
Kdyby to byly dva samostatné a oddělené příběhy, byly by fajn, ale to propojení příběhů skrze duši mi děsně drhlo.
Určitě jsou v tomto dílku zajímavé myšlenky, ale není to knížka pro masy.

21.05.2020 3 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Čte se samo. Moc pěkný příběh plný naděje.

18.12.2019 5 z 5

Momentky Momentky Barbara Nesvadbová

Knížka mi svým formátem připomněla P. S. od Ani Geislerové. Ale to je asi tak vše. Jinak zklamání. Doufám, že až budu v autorčině věku, budu řešit i jiné věci než pořád jen chlapy. Opravdu únavné. Dočetla jsem jen se zatnutými zuby. Nejvíc mě vytáčel výraz "krystalický", který byl snad na každé třetí stránce :-/

05.02.2019 2 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Po první třetině jsem knihu odložila. Za mě zklamání.

03.05.2018 2 z 5