Kniholapka Kniholapka komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Strhující a tak hrozně pravdivý obraz...Mladá dívka, která se potácí v začarovaném kruhu, kterému mnohdy nerozumí. Přesto však vidí mnohem víc než my, díky talentu. Kniha na kterou se jen tak zapomenout nedá!

06.05.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Čtivě napsaná kniha, která v sobě nese hodně k zamyšlení. Popisuje složité vztahy v rodině, které byly poznamenané dobou a přináší zajímavý konec....

30.01.2021 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velice silné a těžké čtení. To, co lidé zažívali, si my ostatní nedokážeme ani představit. V nehorázných podmínkách, napospas nemocem ....Jedna z nejlepších knih na toto téma, co jsem četla.

24.03.2024 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Moc dobré čtení. Mělo to spád, napětí i pořádnou nálož vražd! Za mě rozhodně jedna z nejlepších knížek, kterou jsem v poslední době četla..

16.09.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tenhle autor prostě umí! Opět nebylo možné se odtrhnout a přestat. Děj má neskutečný spád a závěr? To je vysvětlení hodné génia. Vrah byl pro mě skryt až do konce...

14.09.2022 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Romantické počtení, které je ideálně pro oddechovou chvilku. Garret a Hanna mi byli oba sympatičtí. Nebyl to zbytečně preslazený románek, ale opět skrýval něco navíc. Mimo jiné i poučení, že není každá hvězda, co se třpytí. A jak snadno si můžeme o někom udělat mylný obrázek. Shrnutě řečeno vtipné a milé čtení, které rozhodně stojí za to a těším se na další díly.

22.08.2022 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Nechápu, kde autor bere náměty na tak brutální díla...Když už si myslím, že nemůže přijít nic horšího, dozvím se, že může! Opět skvělé čtení. Knihy si užívám, čtou se sami a musím je dočíst, abych věděla, jak se hádanka vyřeší.

27.10.2023 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Mně se kniha líbila....i přes delší pauzu od děje, přečetla se jedním dechem. Příběh
z prostředí iluzí a magie byl zajímavý. Krátké kapitoly posouvaly děj rychle vpřed.

26.01.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Skvěle napsaná kniha. Po prvním díle jsem se na ní těšila. Nemohu říct, že by byla hrozná, ale upřímně mě první díl bavil více. Děj byl svižný, ale chvilkami se mi zdál až zbytečně natažený.
Vraha jsem neodhalila a to beru jako plus. Kniha měla tajemný nádech, což ji dodávalo hodnotu navíc.

13.03.2022 4 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Rozhodně kniha, která by neměla upadnout do ztracena. Jak už to tak bývá řadím ji mezi náročnější čtení. Velké plus má ovšem za to, že je to podle skutečného příběhu a o to větší je jeho váha.
Krásně popsané, čtivé ...člověk se neodtrhne.

17.09.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Na tuto knihu jsem se chystala dost dlouho a teprve nyní mám přečteno. Kniha mě zaujala, četla se téměř sama. Drtivý, skutečný příběh o hrůzách, které si, málo z nás dokážeme, představit.
Ačkoli knihu hodnotím velmi kladně, měla jsem občas uvěřit, že by se Lale jakožto tatér, dostal všude „tak snadno". Říct jedno slovo a mohu jít? Nevím, možné to je, nezažila jsem to, ale přišlo mi to, jako jediné zvláštní. Každopádně obdivuji tyto příběhy a chovám k nim veliký respekt.
Knihu mohu doporučit a autorčin styl psaní mě velmi potěšil.

11.07.2021 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Dlouho se mi nestalo, že bych nějakou knihu přečetla během dvou dnů. U téhle to šlo úplně samo. Scénář je již využívaný, ale zde najdeme obrat, který nás bude šponovat a budete mít chuť číst stále dál.

15.10.2023 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Čtivá kniha se zajímavým koncem. Autorka umí nic neprozradit a držet čtenáře do poslední chvíle.

08.08.2023 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Tehle série se proste nejde nabazit. Opět se mohu těšit na další díl, protože zatím mě žádný nezklamal a troufám si říci, ze latka je stále velmi vysoko.

24.12.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

horory vlastně vůbec ráda nemám a příšerně se bojím, ale rozhodla jsem se vystoupit z komfortní zóny a dát této knize šanci...No dobře jsem udělala, i když husina a trocha strachu mě neminula. Autorka dokázala skvěle navodit tajemnou a strašidelnou atmosféru. Líbilo se mi, jak se postupně vše vysvětluje, skvělé triky a završení. Sice jsem se bála, ale kniha mě velmi zaujala. Hvězdičku strhávám jen za počáteční stížnosti hlavní hrdinky. občas jsem si říkala, z čeho vlastně je živena, když stále neměla peníze a ve spíži nic...To mi však nezkazilo zážitek z knihy.

27.12.2021 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Tato kniha je velmi rychle a příjemně naladila na zimní a předvánoční období. Ze začátku mi chvilku trvalo než jsem se začetla, ale poté mě každá stránka pohladila po duši. Je to, jak asi tušíte, romantický příběh, kde je nám jasné, jak vše dopadne. Autorka, ale tento příběh dokázala udělat napínavým až do konce. U čtení jsem neměla prostor nudit se, což velice oceňuji a každý dílek do skládanky, měl své opodstatnění. Čtení jsem si velice užila.

27.12.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Dlouho se mi nestalo, že bych tak obsáhlou knihu, přečetla za tak krátkou dobu. A že to bylo čtení! Naprosto skvěle napsané a moc se těším na druhý díl. Tento díl ve mně zanechal několik otázek, tak doufám, že si je v dalším zodpovím. Je vidět, že tento autor patří ke špičce v tomto žánru...

19.11.2021 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Seznamujeme se s dvěma naprosto cizími lidmi, které pojí letecká katastrofa a měsíc strávených v krutých a přitom nádherných horách. Nedalo se hrdinům nefandit! Cizinci, kteří byli odkázaní jeden na druhého, na každý jeden krok vpřed, na Benovu schopnost lovit a najít správný směr. Za tu dobu si svěřili mnoho a motiv velké lásky, která nás osvobozuje a pojí s duší toho druhého, zde nabyl skutečných rozměrů. Melancholický a trochu přitažený proud Benovo lásky Rachel mi zde nevadil. Naopak myslím si, že mnoho vysvětloval a doplňoval celou mozaiku příběhu.

06.03.2021 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Je hrozné říci, že se taková kniha četla jedním dechem a téměř sama. U této však nenacházím jiná slova. Silný a strhující příběh, jenž ukazuje nepředstavitelnou a drsnou realitu. Zoufalství a zbytečky naděje z knihy prýštily. Knihy mě nedojímají...tato a jí podobné však mají výjimku.

26.06.2023 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Absolutně krvavá a drastická nádhera, kdy jen čtete s otevřenou pusou a říkáte si, jak musí mít autor geniální mozek, aby na něco takového přišel. Ani se mi nechce věřit, že je to podložené skutečnými událostmi!

04.08.2022 5 z 5