Knihajeradost Knihajeradost komentáře u knih

Red wine 69 Red wine 69 Roman Horňák

Jedním slovem? Wow! Tohle byla zatím nejlepší detektivka, kterou jsem četla. Bylo to drsné, napínavé, místy nechutné a dost nebezpečné. I přes všechnu vážnost situace to autor dokázal napsat s humorem. Už od prvních řádků jsem se usmívala, potom jsem byla napjatá a skoro ani nedýchala, jak jsem dychtivě četla, abych se co nejrychleji dozvěděla, co se stalo nebo se bude dít dál. Užívala jsem si krvavé popisy znetvořených částí lidských těl, autor to napsal surově tak, jak to prostě ve skutečnosti bývá. Ani na chvíli jsem se nenudila, protože pachatel nezahálel a neustále jim něco servíroval přímo pod nos. Bylo to tak brutální, až se mi těžko věřilo, že je příběh založený na skutečné události. A ten, kdo za tím vším stál? To mě teda velmi překvapilo.
Autorovi se podařilo vytvořit velmi sympatický vyšetřovací tým. Líbilo se mi, jak si každý udělal svou práci a potom dali hlavy dohromady.
Hlavními postavami je tu Roman a Viki z kriminální policie. On arogantní, ona ta milá a skvěle jim to spolu klapalo. Doplňovali se.
Přiznám se, že na konci příběhu mi i slza ukápla. Nečekala jsem, že u této knihy mé pocity budou, jako na horské dráze. Na závěr jsem se dozvěděla, jak se všechno událo a taky jaký k tomu měl pachatel motiv a teprve tam mi zapadly zbývající díly skládačky, abych všechno pochopila.

08.06.2022 5 z 5

Placebo Placebo Baja Dolce

(SPOILER) První část začíná zvolna a i když jsem si společné chvilky Emy s Chritopherem užívala a bavily mě, přistihla jsem se, jak si říkám, že už by se tam mohlo něco stát. Skoro vše bylo psané z pohledu Emy a já strašně moc chtěla nahlédnout do hlavy Christophera. Na to jsem si musela počkat, protože kapitoly z jeho pohledu se objevily až ve třetí části.
Ema s Christopherem byly velmi sympatické postavy. Hodně se mi líbilo, že Christopher na Emu netlačil, když mu došlo, že má taky nějaký problém. Chris byl bohatý. Užíval si luxusu, ale jeho charakter to nezkazilo. I když mi někdy přišel dost zvláštní a měla jsem pocit, že Emě něco tají. Vše bylo v pohodě, dokud se Ema před Christopherem omylem nepřeřekla. On si totiž myslel, že není hoden lásky. Och, jak ráda bych ho i já přesvědčila o opaku.
Emu život taky nešetřil. Když už si myslela, že nic horšího přijít nemůže, tak samozřejmě, že přišlo. Úplně jsem obdivovala Bajinu fantazii.
Sice byly chvilky, kdy mě obě postavy dost štvaly, ale rozuměla jsem jim. Prožívala jsem s nimi úplně vše. jak radost, tak i smutek, dost velký smutek. Cítila jsem se zoufale a bezmocně. Jak někdo může odmítat člověka, kterého miluje? Mně to přijde úplně nepředstavitelné. Chápu, že mohl jeden druhému ublížit, ale nenechat si nic vysvětlit? Proto ať už vás trápí cokoliv, ve vztahu spolu komunikujte, ušetříte si tím hodně zbytečného trápení. Přesně tady byl takový problém, ale kdyby si spolu sedli a hned si všechno řekli, určitě by to byla nuda, že jo?
O Christopherovi se od Michaela dozvídáme šokující zprávy až se mi jim těžko věřilo. Obzvlášť, když zdroj informací byl Michael, který měl evidentní zájem o Emu. Naštěstí není vše tak, jak to na první pohled vypadá. Postavu Michaela jsem si moc neoblíbila, ale pak se ukázalo, že jsem mu dost křivdila. Za to Desire, to byla prvotřídní mrcha! Ani na konci si to u mě nevyžehlila.
Když jsem začala číst poslední část, nevěřila jsem, že čtu pokračování té samé série. Démoni z minulosti se opět vynořují a nejen Ema, ale i její blízcí jsou v nebezpečí. Nejdříve jsem byla z Emy zklamaná, ale kdoví, jak bych se zachovala já? Zayn byl úplně šílený a záleželo jen na Emě, jakou možnost si vybere. Nejlépe tu, která bude méně bolet, jenže která to je? Přiznám se, že jak se tu děj vyhrotil, dost těžce se mi to četlo. Nemám ráda násilí, obzvlášť, když je konané na dobrých lidech.
Byla to opět dokonalá emoční jízda. U knihy jsem se smála, ale i plakala. Cítila se zoufale, bezmocně, zklamaně, naštvaně... a Baji se podařilo napsat nádherný příběh, až mi je líto, že jsem ho už dočetla.

26.04.2022 5 z 5

Podvodníčka Podvodníčka Kristína Ježovičová

(SPOILER) Ani nevím, kde v hodnocení mám začít. Začnu tedy pochvalou. Hodně se mi líbil autorčin styl psaní. Četlo se to dobře a i námět knihy byl velmi zajímavý, jen by potřeboval ještě doladit. Hodně mě rušily německé věty, kterým jsem absolutně nerozuměla. Ne každý čtenář tento jazyk ovládá. Dále mi vadily zvláštní výrazy. Např. slovíčko "prostopenisý"? Dále něco jako "co ksichtíkuješ?" a vím, že ještě nad něčím jsem se pozastavila, ale to už jsem si nepoznačila. Možná to překáží jen mně, ale do knihy bych asi zvolila jiné výrazy. Úplně nejvíce mi vadila nelogika v myšlení postav. Tereza na jedné stránce něco řekla a o několik stran dál bylo všechno jinak, jako by nic takového neřekla.
Christopher mi přišel tak strašně arogantní, až mi byl nesympatický. Ke konci příběhu jsem nepochopila (POZOR SPOJLER), proč musela Tereza odejít a strávit rok v klášteře? Ptala jsem se na to i autorky, ale jelikož knihu napsala už dříve ani ona mi nedokázala odpovědět.

26.08.2021 2 z 5

Priznanie Priznanie Michaela Zamari (p)

Nenechte se zmást idylickým dovolenkovým začátkem, protože se brzy všechno změní a vysněná dovolená se mění na noční můru. Je to napínavý příběh se štipkou thrilleru. Plný dobrodružství, erotiky, vášně a lásky. Kniha vás provede přes různé místa na světě. Z Karibiku nahlédnete do Asie, Hongkongu, Macaa, Taiwanu a možná se dozvíte i něco nového z tamějších zvyků. To mám na knihách od Mišky moc ráda, že čerpá ze svých cestovatelských zkušeností.
Velmi mě potěšilo, když jsem si všimla, že je kniha psaná z obou pohledů. Vidět Benovi :-) do hlavy bylo fakt skvělé. Celý příběh se mi líbil, byl dokonale promyšlený a já nedokázala knihu odložit, dokud jsem ji celou nepřečetla. Stejně jako Rozhodnutie i Priznanie si získalo čestné místo mezi mými top knihami.

29.06.2021 5 z 5

Dovoľ mi všetko... Dovoľ mi všetko... Mirka Novysedláková

(SPOILER) V knize se kamarádky se sestrou neustále snažily, aby Alexandra s nimi chodila ven na různé společenské akce. Jenže se jí tam vůbec nechtělo. Stále do ní hustili, aby si už konečně našla chlapa, což mi po čase začalo lézt na nervy. Byla dospělá, tak to byla její věc, jestli je ve 25-ti ještě panna. Rozjezd knihy byl tak velmi pomalý, že se nic moc nedělo. Stále chodila na nějaké akce, které si vůbec neužívala a tu nechuť přenesla i na mě. Čtení této knihy mě pak moc nebavilo.

V knize mi chyběla nějaká akce a jiskra, co by příběhu dodala šmrnc. Tak, jak to bylo ke konci. Konec byl úplně nádherný, až mi slza ukápla. Bohužel nenahradil celkový dojem z knihy, ale i přesto si myslím, že si své čtenáře najde, protože styl psaní byl skvělý.

02.06.2021 3 z 5

Na love Na love Michala Ries

Jůlie dospěla a byla úžasná. Adam taky. I když toho moc nenamluvil, dokázala jsem si ho oblíbit. Mluvily za něj činy. A co chudák Betka? Ani v tomhle díle jí nebylo dopřáno. Určitě musela Mišce něco provést, když si pro ni připravila tolik bolestných chvil, ze kterých se bude ještě dlouho vzpamatovávat.
Tohle byl nádherný příběh z motorkářského prostředí, plný touhy, vášně a erotického napětí. Od knihy jsem dostala víc, než jsem očekávala. Slzy mi tekly smíchem a pro mě bylo tohle pokračování ještě lepší, než první díl. Už dlouho se mi nestalo, že bych knihu dočetla s úsměvem na tváři. Až mě trochu mrzí, že už to celé skončilo.

22.04.2021 5 z 5

Dedička Dedička Gabrielle Bernátová

Kniha je psaná ve třetí osobě. Ze začátku mi přišla tajemná až jsem se chvílemi ztrácela. Trochu jsem se bála, že se nezačtu, ale velmi rychle jsem byla vyvedena z omylu. Rozjezd knihy byl rychlý a hned v počátcích se začalo něco dít. Gabrielle má svůj styl psaní. Nečekejte nic přeslazeného. Kniha je napsaná rázně, s vulgarismy a přesně tak, jak to život přináší. Bylo to akční, poutavé a napínavé. Chvílemi vtipné, ale i dojemné a moc hezky vymyšlené. Nikdy se nezamýšlím nad tím, jestli může být příběh reálný, protože i sám život nám kolikrát přinese těžko uvěřitelné okamžiky. I když jsem se v knize párkrát ztratila ani to mi nepřekazilo krásný zážitek z tohoto příběhu. V jednu chvíli jsem se těšila, byla nadšená, pak jsem byla zase smutná a taky naštvaná. Nesmím zapomenout ani na vtipné dialogy (tak, jak je dokáže jen Gabrielle) a hodně smíchu. Mé pocity byly jako na horské dráze a já děkuji, že jsem si mohla přečíst tak krásný příběh.

27.03.2021 5 z 5

Osud nevyjednáva: Klient môjho šéfa Osud nevyjednáva: Klient môjho šéfa Michaela Zamari (p)

Kniha byla nádherná. Kromě lásky v ní najdete i nádhernou sílu přátelství mezi kamarády. Bylo to vtipné, pohodové čtení na volné chvíle, ale i dojemné. Knihu si můžete přečíst i bez znalosti předchozích dvou dílů, ale přeci jen je lepší, kdyby jste si je přečetli, protože se pak budete lépe orientovat v postavách.

21.03.2021 5 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Kniha byla krásná, vtipně napsaná, nahlas jsem se u ní smála. Akorát zápletka byla, pro mě, velmi slabá a tak strhávám jednu hvězdičku.

21.03.2021 4 z 5

Sázka na vášeň Sázka na vášeň J. R. Ward (p)

Nádherný román z koňského prostředí. Vrátila jsem se do svého dětství, kdy jsem se taky zajímala o koně. Děj byl sice předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo. Doporučuji všem milovníkům koní a romantického čtení.

21.03.2021 5 z 5

Modrá košile Modrá košile N. P.

Kniha je psaná v první osobě z pohledu řadového policisty. Je čtivá a okořeněná cynickým humorem. Několikrát jsem vyprskla smíchy a bavila se. Ach, ta moje živá představivost... :-) I když někdy jsem byla dost zaskočená, jak to u policie chodí. Nic podobného jsem ještě nečetla, ale kniha mě bavila. Jestli vás zajímá reálný svět policie, knihu vám můžu jen doporučit.

08.03.2021 5 z 5

Tanec s ohňom Tanec s ohňom Andrea M. Guastella

Lily přiletěla do Neapole začít žít novou kapitolu svého života. Bez tance. Dostává skvělou nabídku práce a tam poznává pohledného Ricarda. Ale kdo je tento, na první pohled, neodolatelný gentleman? Za cenu rozkoše Lily poznává jeho pravou tvář.

Ricardo mi přišel zvláštní a hodně tajemný. Zpočátku jsem ho podezírala, že jeho vztah s Lily má jen pro pobavení, ale nebylo to tak.
Byl dominantní a majetnický. Kdo, ve skutečnosti, je Ricardo a co před Lily tají? Jakmile jí své pravé já odkryje, už nebude cesty zpět. Jenže Lily je zvědavá a umírá touhou poznat opravdového Ricarda. Nebude svého rozhodnutí litovat?

Dobrovolně se přiznávám, že i já jsem Ricardovi podlehla a velmi rychle si ho oblíbila. Je to ten typ muže, po kterém touží, v posteli, snad každá žena.

Kniha je psaná ze dvou pohledů, ale ne tak, jak jsme běžně zvyklí. Je to pohled Lily a její kamarádky Arianny, o které byl předešlý příběh Tanec s klavírom. Erotický román Tanec s ohňom je jeho volným pokračováním.
Velmi rychle jsem se do příběhu dostala, i když jsem, zpočátku, měla menší obavy. Naštěstí to bylo jen krátké shrnutí všeho, co se stalo v předešlém díle. Sice jsem ho nečetla, ale vůbec mi to nevadilo. Dalo se krásně zorientovat.

Autorka má skvělý styl psaní. Dokáže zaujmout a i když se kniha řadí mezi erotické romány, není to jen o tom jednom. Byla jsem zvědavá, co se z Ricarda vyklube. Příběh byl nepředvídatelný. Nevěděla jsem kam se bude děj ubírat a moc se mi to líbilo. No a to ukončení? To bylo pořádně napínavé. Až jsem si od nervů (málem) okousala snad všechny nehty na rukách.

21.12.2023 5 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Před sedmi roky si Kira s kamarádkami dala slib, že se už nikdy nezapletou s bratry Kingovými. Ať se děje, co se děje. Po škole se bratři Kingovi odstěhují, stávají se z nich velmi úspěšní a bohatí lidé. Po sedmi letech se vrací zpět do svého rodného městečka a Richardovi první kroky vedou ke Kiře. Jak se s tím Kira vypořádá?

Rich byl bohatý miliardář. Tvrdohlavý a cílevědomý. Byl si vědom toho, že Kiře, dříve, hodně ublížil. Vrátil se, aby se jí omluvil. Chtěl, aby mu odpustila, ale hlavně si pamatoval na to, jak dobře se s ní cítil, když byli tehdy spolu.

Kira byla učitelkou ve škole. Netoužila po omluvě a ani Richovi nechtěla odpustit. Prostě jen dál chtěla žít svůj poklidný život. Jenže Rich se nevzdává. Dokáže ji přesvědčit, že se změnil?

Obě hlavní postavy mi byly sympatické. Kiřiny kamarádky už moc ne. Za to Richovi bratři byli naprosto úžasní.

Bylo to mé první setkání s autorkou. V knize mě potěšilo vyprávění ze dvou pohledů. Autorčin styl psaní byl lehký a líbil se mi, i když v příběhu bylo dost vulgarismů, které se mi tam až tak nehodily.

Mám ráda, když příběh ve mně vyvolává nějaké pocity. Rozbrečí mě, rozesmutní, naštve, překvapí, ale tu se, bohužel, nic takového nestalo.

Byl to milý a oddechový příběh bez nějaké větší zápletky. Jediné, co celý příběh dokázalo zachránit byl nevtíravý autorčin humor.
Takže jestli hledáte knihu, u které nemusíte nad ničím přemýšlet, bude to pro vás ta správná volba.

Já mám mnohem raději akčnější příběhy, kde se něco pořádně zamotá, pose*e a proto se asi do dalších dílů (až vyjdou) ani pouštět nebudu.

02.07.2023 3 z 5

Zoznam prianí Zoznam prianí Viktória Dominová Drgoncová

Nečekejte tu nic akčního nebo šokujícího, jak jsme u této autorky zvyklí. Tohle je typický životní příběh, ale ani na chvíli jsem se nenudila. Bylo to krásné, romantické, vtipné, ale i smutné. Autorčin styl psaní se mi hodně líbí a vždy mě dokáže zaujmout od samého začátku.

Ocitáme se tu ve školním prostředí, kde nám největší starost dělají školní povinnosti a nepříjemné spolužačky. To všechno vyrovnává bláznivý nejlepší kamarád Tim a platonická láska k Adamovi.

Sára byla úžasná, velmi sympatická postava. S Timem mě hodně bavili. Měli nádherný kamarádský vztah až jsem jim ho chvilkami záviděla. Taky bych chtěla mít někoho, komu když v noci zavolám, vstane a pomůže.

Sářina láska k Adamovi byla krásná, romantická. Líbilo se mi, že na to šla autorka pomalu. Myslím, že každý si takovou láskou prošel. Ty nejisté pohledy, motýlci v břiše, červenání... Užívala jsem si jejich společné chvíle a vůbec by mi nevadilo, kdyby jich tam bylo více. Jednu dobu mi přišlo, že Adam šel dost do pozadí.  No, i tak jsem si při čtení zavzpomínala na své školní léta a na svou první lásku.
Ještě nesmím zapomenout na postavu babičky. Ta byla hodná. Sára se jí mohla svěřit s čímkoliv a ona ji vždy vyslechla.

Myšlenka knihy byla nádherná, ale taky bych brala více společných chvil strávených s babičkou, aby jsme si k ní vytvořili ještě větší vztah. Ke konci mi sice slza ukápla, ale měla jsem pocit, že mi v příběhu něco chybělo. Kdyby tam bylo vše, věřím, že by mě to ke konci dostalo mnohem víc.

10.05.2022 4 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Ani jsem nedočetla. Tolik zbytečných vulgárních slov mě odradilo. Ještě jsem se dívala, jestli opravdu čtu tu samou autorku, co napsala skvělou sérii Bavettovi. Škoda.

21.04.2022 1 z 5

Dokonalý vzťah Dokonalý vzťah Katarína Harmatová

Škoda té první poloviny knihy, kde byl hlavní hrdina naprosto nesnesitelný a pevně doufám, že to byla čistě jen vymyšlená postava. Jejich dohadování mi přišlo přehnané a místy nevhodné. Taky jsem někdy nechápala myšlenkové pochody a reakce hlavních hrdinů. Jinak byla kniha čtivá, autorka píše skvěle a možná se podívám i po její druhé knize.

17.06.2021 3 z 5

Horkosladké esencie Horkosladké esencie Baja Dolce

Baja je paní Spisovatelka. Píše skvěle, poutavě a emotivně. Byl to krásně vymyšlený příběh, o prokletém rodě, plný bolesti. Do knihy jsem se velmi rychle začetla. Byla plná emocí a nečekaných zvratů. Cítila jsem zklamání, beznaděj, vztek (hlavně na Lindinu matku), smutek, ale i nádhernou sílu lásky u obou generací. Několikrát mi bylo Lindy i Olívie líto za to, co všechno musely, v životě, vytrpět. Když už jsem si myslela, že bude všechno v pořádku, tak jsem se teda pěkně mýlila. Párkrát jsem skoro dostala infarkt a říkala si, že takto to, v knihách, přece nebývá. Jenže v knize od Baji je možné vše.

16.04.2021 5 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Příběh byl v knize sice vymyšlený, ale téma moderní obdoby otroctví klam není. Bylo to krásné a zároveň smutné čtení. Jen moc dlouhé. Několikrát jsem se přistihla, že si přeju, aby se už konečně začalo něco dít. Nenudila jsem se, ale chyběla mi nějaká akce, která se vyskytla až na konci příběhu. V knize jsou vulgarismy, které do tohoto prostředí patří, ale někde mi prostě neseděly a přišly mi zbytečné. Sem tam mi styl psaní přišel zmatený. Postavy nejsou dobře vykreslené, některé jsem si ani nezapamatovala a přemýšlela, o koho se jedná. Cestu k nim jsem si prostě nenašla a tak zážitek z knihy nebyl tak procítěný, jak by měl být.

01.04.2021 2 z 5

Krízový plán Krízový plán Michaela Zamari (p)

Rozjezd knihy byl opět pomalejší. Trvalo mi, než jsem se začetla. Kniha mě začala bavit teprve tehdy, jak to mezi Deanou a Mikym začalo jiskřit. Možná to způsobilo i to, že mi Deana svým lhaním nebyla sympatická. Do čtení jsem se musela několikrát nutit, ale jsem ráda, že jsem ji zvládla dočíst. Když se tak nad knihou zamyslím, byl to pěkný příběh a třeba nás Miška někdy překvapí dalším dílem. Tento díl mi ze všech přišel nejslabší.

21.03.2021 3 z 5

Šéfom môjmu šéfovi Šéfom môjmu šéfovi Michaela Zamari (p)

Tu se cesty Nele a Tomasovi opět zkříží. Hodně mě bavily hlavně jejich společné chvíle a to jejich podpichování. Chvílemi jsem se opravdu dost smála. Jenže jak už to bývá, štěstí netrvá věčně a vždy se něco pokazí. Co mě tu moc nebavilo bylo, jak se stále rozcházeli a pak vraceli k sobě. Povaha Nely se ani v tomto díle nezměnila a tak mě její chování někdy dost vytáčelo. Na druhou stranu se tu můžete těšit na jejich rodiny, blízké kamarády a různé akce. Taky na pocity smutku, bolesti, ale i zábavy a radosti.

21.03.2021 4 z 5