Knihajeradost Knihajeradost komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Kniha se velmi dobře četla. Nebyl žádný dlouhý rozjezd, autor šel rovnou na věc.
Detektivové mi přišli sympatičtí a i když se jednalo o vyšetřování vražd, některým jejich dialogům jsem se smála. Spolupracují spolu poprvé a jde vidět, že si sedli. Skvěle se totiž doplňovali.

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Abych pravdu řekla, zpočátku jsem si myslela, že to bude taková ta klasika nadřízený s podřízenou. Kvůli traumatu z dětství se budou lásce bránit a děj tak bude hodně předvídatelný. Už jsem si představovala, jak za to strhávám body dolů a potom to přišlo. Vůbec nic není předvídatelné a děj mě opravdu zaskočil. Bylo to krásné čtení, ale zároveň hodně smutné. Určitě si ke knize vezměte kapesníky, budete je potřebovat. Hailey jsem si v knize hodně oblíbila. I obě hlavní postavy a všechno to hezky doplňoval mluvící papoušek. Kniha byla čtivá, četla jsem ji se zatajeným dechem a přála si pro ně šťastnější konec. Jenže život bývá někdy dost krutý i v knihách...

01.05.2021 5 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Tady opět platí "nesuďte knihu podle obalu", protože obsah je mnohem lepší, než obal. Tohle byl žhavý, přímo spalující příběh z kancelářského prostředí. Hlavní postavy mi byly sympatické a hodně jsem se bavila nad jejich dotahováním. Dominik se rád hádal a Ally za ním vůbec nezaostávala. Nebála se ho, jako ostatní a vždy mu měla co říct. Postavy mi svým chováním nijak nelezly na nervy, i když na můj vkus Dominic docela dlouho Ally odolával. Kniha se četla skvěle, nenudila jsem se. Je to nádherný příběh, chvílemi smutný, ke konci dojemný, ale hlavně vtipný. Hodně jsem se nasmála. Je to taková příjemná oddechovka, při které nemusíte moc přemýšlet. A ty dva epilogy na závěr? Jedním slovem, nádhera.

06.06.2021 5 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

V tomhle díle jde erotika stranou. Příběh je ale akčnější, drsnější a dozvídáme se, kdo ohrožoval Keiru na životě. Určitě budete překvapeni. Díky útržkům z minulosti si všechno pospojujete a vše do sebe dokonale zapadá.
Trochu mě mrzí, že jsou jednotlivé díly tak krátké. Autorka se nezdržuje zbytečnými opisy, ale i tak je to velmi čtivé a celá série se mi hodně líbila.

29.06.2021 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Kniha byla opět skvělá a plná humoru. Četla se dobře a úplně mě vtáhla do děje. Zaručuji vám, že s Emily se rozhodně nudit nebudete.
V této knize se ze zlých stávají ti hodní a jak? To už vám neprozradím.

21.03.2021 5 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Když jsem začínala knihu číst, trochu jsem se bála, jestli se do ní začtu, protože začátek mi přišel docela zmatený. Střídala se minulost s přítomností a i v přítomnosti se psalo o minulosti. Po pár kapitolách už nebylo třeba psát o tom, co se dělo dříve, tak byl styl psaní lepší a já se hned začetla. Chvílemi jsem u toho ani nedýchala. Co vám budu lhát. Mé zvrhlé já bylo uspokojeno. Únosy a mafiánské prostředí mě v knihách hodně baví. Příběh byl napínavý, žhavý, plný touhy, zrady, lží a zabíjení. Vše, co do mafiánského světa patří.

Kruh Kruh Bernard Minier

Kniha byla poutavě napsaná, dobře se četla a nechybělo ani napětí. Bavilo mě, spolu s Martinem, řešit jeho případ. Úplně jsem se do role komisaře vžila a přemýšlela s ním, kdo za vším může být. Líbí se mi, že Martin si nehraje na žádného super hrdinu. Je to obyčejný, sympatický, citlivý člověk a neumí střílet. U těchto knih je důležité, aby jste dávali pozor a neunikla vám žádná informace. Jen tak vám díly skládačky do sebe postupně zapadnou a všechno bude dávat smysl.

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Vůbec jsem nevěděla, co od knihy očekávat. Je velmi krátká, přečtenou jsem ji měla za jeden večer, což znamená, že mě fakt chytla. Rozjezd byl sice trochu delší, až jsem se přistihla, že jsem si přála, aby už velký boss přišel na scénu a potom jsem se nestačila divit. Není to klasický příběh o lásce. Keira Lachlana nenávidí, snaží se mu vzdorovat. Je to tedy spíše o nenávisti a vášni. Konec první části je šokující, takže jestli vás kniha zaujme, budete nutně potřebovat její pokračování.

29.06.2021 4 z 5

King King T. M. Frazier

Kniha byla čtivá, vulgární, měla spád a vůbec jsem se nenudila. Příběh je drsný, surový, nebezpečný a taky smutný. Nechybí erotika, násilí a krev. Je to silný příběh o lásce a síle přátelství. Někdy je potřeba něco obětovat, aby jste mohli získat něco jiného, možná lepšího. I když nejlepší by bylo mít obojí. Vyprávění se střídá ze dvou pohledů, Kinga a Doe. Hodně se mi líbilo vidět Kingovi do hlavy. Konec knihy je otevřený a šokující. Nedokázala jsem knihu odložit a jestli vás kniha chytne tak, jako mě, nutně budete potřebovat její pokračování.

23.05.2021 5 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Kniha se mi moc líbila, bylo to zase něco jiného, drsného. Hlavní postavy mi přišly sympatické a i když se Leka živil nelegální prací, oblíbila jsem si ho. Pokud vám ale vadí vulgarismy a kruté věci, raději se do knihy nepouštějte.

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Tuhle knihu bych zařadila mezi hate to love příběhy. Anotace moc nezvyknu číst, takže mě mile překvapilo, jakým směrem se příběh začal vyvíjet a neskutečně jsem si ho užila.

Nicholas vedl dvojí život. V tom jednom byl dokonalý a slušný syn svého otce, nejznámějšího právníka ve své zemi, a v tom druhém se kolem něj točilo vše nebezpečné. Alkohol, drogy, násilí, nelegální závody... Bylo nebezpečné se do jeho světa dostat a Noah do něj nechtěl zatáhnout.
Nicholas, stejně jako Noah, nebyl moc nadšený z toho, že se k nim nastěhovaly v podstatě dvě neznámé ženy, ale nesl to mnohem lépe. Přeci jen byl doma. Nick byl někdy opravdu kretén, ale postupem času se ukázalo, že nebyl až tak špatný a já si ho dokázala oblíbit.
Noah taky nebyla "nejsvatější" a dobře ho provokovala. Neskutečně mě ti dva bavili, i když se nenáviděli. Líbilo se mi, jak se jejich vztah postupně vyvíjel. Od nenávisti přes zmatenost a nezkrotnou touhu až po odmítání a lásku.
Oba byli úplně jiní, ale nakonec zjistili, že mají dost společného. Mají před sebou nějaké tajnosti a démony z dětství, o kterých nechtějí, aby se ten druhý dozvěděl.

Trochu mě štvalo, že jsem dlouho nevěděla, co se Noah, v minulosti, stalo, protože to bylo vždycky spouštěčem jejího odmítavého chování vůči Nickovi a já jsem si tak moc přála, aby si k sobě našli cestu. Nicholas se opravdu snažil a líbilo se mi, jak se postupně měnil.
Potom, jak jsem zjistila, co se Noah stalo, nedokázala jsem pochopit, že je někdo něčeho takového schopný?!
Autorka má skvělý styl psaní. Bylo to čtivé a příběh mě bavil. Usmívala jsem se, plakala, ale taky byla napnutá a zvědavá, jak všechno skončí.

28.12.2022 5 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Tohle je tak nádherně čtivý příběh plný erotiky, dominance. Obzvlášť, když si Lachlan uvědomí, že Keira už není jen jeho hračka nebo pouhá splátka dluhu, která by mohla rychle omrzet. Je něco mnohem víc a to je asi děsí oba. Konec knihy je stejně napínavý, jako první díl, takže doporučuji mít po ruce i poslední třetí díl.

29.06.2021 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Až na ten nudnější začátek se mi kniha líbila. Bylo to zase něco jiného. Tím, jak nám Colleen vyprávěla o podivné rodince, to knize přidávalo na originalitě. Úplně nejvíce se mi líbilo, že se v ní píše o často přehlížené a podceňované nemoci jménem deprese.

09.05.2021 4 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Hlavní hrdinka byla nevychovaná buranka. Její chování ani myšlení mi vůbec nepřišlo vtipné. Bylo to trapné, místami nechutné. Přežila jsem, když si své přirození otírala o věci, aby si označkovala své území, ale jakmile jsem došla k tomu, že si schválně otřela holý zadek o židli, knihu jsem zavřela a čtečku odložila. Kdybych měla reálnou knihu, asi by letěla ven z okna a ještě nějakému chudákovi, co by šel zrovna okolo, ublížila.
Byla jsem znechucená, naštvaná a udivená, jak tohle mohlo vyjít? Ale zase věřím, že čím větší blbost to je, tím víc se to lidem bude líbit. Což dokazuje i spoustu pozitivních recenzí. Být na vašem místě, hodně bych si koupi této knihy promyslela.
Zvyknu číst spoustu erotických žánrů a knih bez hlubšího významu, ale tohle? Za mě jedno velké ne.

28.07.2021 1 z 5

Čo Clara zanechala Čo Clara zanechala Ellen Marie Wiseman

Ještě nikdy jsem u knihy neměla tolik pocitů, jako u této. Byl to pocit bezmoci, hrůzy, smutku, údivu a obdivu. Kdybych si tento příběh měla představit na sobě, ať už z pohledu Clary nebo Izzy, asi bych se v obou případech zhroutila.

17.05.2021 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Přesně tady platí: "Nesuďte knihu podle obalu." Jedním slovem, wow. Česká autorka Kateřina Petrusová mě velmi překvapila. Kniha byla čtivá, vtipná a děj se zbytečně netáhl. Dokonce jsem byla zaskočená i zápletkou a říkala si, že tak to přece nemůže skončit. Děj je sice z mafiánského prostředí, ale nečekejte nic drsného.
Četla jsem jednu stranu za druhou, dokud jsem nebyla na konci a ani u toho nedýchala. Moc krásný příběh, u kterého jsem se dost nasmála. Chápu, že se Paige bála, ale nedalo se tomu nesmát. Bylo to napsáno opravdu skvěle, klobouk dolů.

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) Evelyn Hugo je jednou z největších filmových hvězd všech dob. Na svoje exkluzivní interview, jehož výtěžek má jít na rakovinu prsu, si speciálně vyžádá Monique. Bude mít Monique dost kuráže na to, aby udělala s Evelyn rozhovor? A co když ji Evelyn chce poskytnout něco mnohem víc, než jen pouhý rozhovor?

Monique na tom není nejlépe. Manžel ji opustil a její profesní život nikam nevede. Je redaktorkou ve Vivantu a nehledě na to, proč si ji Evelyn vybrala, je připravená její nabídky využít k nastartování své kariéry.

Evelyn to v životě neměla lehké. Vše, co získala, si vydobyla sama a byla to velmi trnitá životní cesta plná intrik a lží.
Nebudu vám lhát, že mi Evelyn k srdci moc nepřirostla. Toužila po slávě a penězích a taky dřívější dobou byla nucena skrývat svou zakázanou lásku.

Kniha ve mně vyvolala spoustu emocí. Obdiv, smutek, ale taky zhnusení nad všemožnými intrikami, které v životě Evelyn udělala. Na můj vkus jich bylo v knize až moc.
Příběh mě bavil od samého začátku. Dokázal mě zaujmout, ale postupem času jsem si říkala, že by mohl být kratší. Sedm manželů už mi přišlo opravdu hodně a tak ke konci můj zájem trochu opadal a ke čtení mě nutila hlavně zvědavost. Proč si Evelyn vybrala právě Monique? Odpověď na otázku jsem se dozvěděla až na konci příběhu a ten důvod mě opravdu dostal.

Byl to zajímavý příběh, moc hezky vymyšlený a skvěle napsaný. Vyprávění bylo psané jak z pohledu Evelyn (ten se vyskytoval nejčastěji), tak z pohledu Monique. Jednotlivé události nebo skandály byly psané v podobě bulvárních článků.
Knihu vám můžu doporučit, ale jestli v knihách nemáte rádi intriky, lži a LGBTQ+ tématiku, příběhu se raději vyhněte.

14.01.2023 4 z 5

Zloděj duší Zloděj duší Martina Hohenberger

Klobouk dolů před autorčinou fantazií. Sídlo Bachů a vlastně celá Hekabra byla skvěle popsaná. Hodně se mi líbil prapradědeček Vendelín a jeho podivné magické artefakty. Za zmínku stojí i Bonifác a jeho velmi povedený dům.

Verča mi přišla sympatická. Nejvíce se mi na ní líbilo, jak se snažila ochránit svou sestru. Měla toho dost na starosti. Mimo jiné i vzpomínaného démona v anotaci, který využíval lidi, jako tělesné schránky. Bylo nutné ho poslat tam, odkud přišel, ale vůbec to nebylo jednoduché. Neustále se tam něco dělo. Nedostala jsem příležitost se nudit a děj rychle plynul. Zvědavost, jak to Verča všechno zvládne, mě poháněla ve čtení. Autorka má skvělý styl psaní a příběh se tak velmi dobře četl.
V knize se objevila i postava Marka a myslím, že s ní zažil dost neuvěřitelných situací.

Hodně mě celý příběh bavil. Těžko se mi kniha odkládala, ale přeci jen jsem našla něco, co mi trochu vadilo. Vztah mezi Markem a Verčou mi přišel nedostatečný pro nějaké emoce. Kdyby se jejich vztah prohloubil, ke konci by to na mě určitě víc zapůsobilo.

03.08.2022 5 z 5

Štěstí hřeje jako slunce Štěstí hřeje jako slunce Pauline Mai

Tahle kniha byla tak nádherně napsaná. Autorčiny popisy mě úplně vtáhly do děje, jako bych stála vedle Carlotty a spolu s ní si užívala teplou a slunečnou Florencii. Kdybych tam někdy byla, určitě bych ty místa poznávala.

Carlotta byla hodná a silná žena, i když chvílemi dost tvrdohlavá. Moc se mi její postava líbila. Obdivovala jsem ji za její rozhodnutí zůstat na novém místě sama a začít tam úplně od začátku.

Byla jsem zvědavá, co ve Florencii najde (anotace nečtu) a když jsem to zjistila, byla jsem nadšená. Bavilo mě sledovat, jak se snaží přijít na to, kdo vlastně ten starší pán, jménem Fabrizio, byl a bylo od ní moc hezké, že chtěla odevzdat jeho odkaz ženě, na které mu celý život záleželo. Ale proč stále navštěvoval kavárnu a vypadal tak smutně a osamoceně? Carlotta odkrývá nádherný příběh dávné lásky, který jí pomůže pochopit spoustu věcí o sobě i její rodině. Carlotta se vždy řídí hlavně svými vnitřními pocity, ale přijde na to, kterou cestou se ve svém životě vydat? Možná ji trochu pobídne Elio. Sympatický muž, který ji ve Florencii zkříží cestu a možná z toho bude i něco více...

Byl to nádherný a milý příběh. Dobře se četl, ale chvílemi mi přišlo, že děj se tu trochu táhne, takže kdyby byl příběh kratší, vůbec by mi to nevadilo.

06.07.2022 4 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

Myslela jsem, že půjde o nějakou slaďárnu, ale pekelně jsem se mýlila. V knize je hodně erotických scén, které jsou sice skvěle popsané, ale zase díky nim jde celý příběh do pozadí. Kdybych je všechny přeskakovala, celý příběh by se vlezl jen na pár stran. Kupodivu mi to až tak nevadilo. Byla jsem napjatá a nemohla se dočkat až se dozvím, co Nathana k takovému činu vedlo. Myslím, že se mi to líbilo hlavně díky tomu, že to nebyla taková ta typická slaďárna, ale uznávám, že rozuzlení zápletky mohla autorka trochu více propracovat. Jakmile jsem se dozvěděla, proč Nathan Candy potřebuje, už to nemělo takový šmrnc.

13.08.2021 4 z 5