KlérTomson KlérTomson komentáře u knih

Chlapec, moře a hvězdy Chlapec, moře a hvězdy Radek Adamec

Nádherný příběh. Dokonalé ilustrace.

13.04.2024 5 z 5

Víla Jahůdka Víla Jahůdka Stefanie Dahle

Krásné ilustrace, příběhy takový průměr. Neurazí, nenadchnou.

11.04.2024 3 z 5

Voňavé léčivé pohádky Voňavé léčivé pohádky Adéla Zrubecká

Za mě to jsou takové pohádky nepohádky. Paní Zrubecké si velice vážím a mám její práce ráda, kniha je také z pohledu informací o aromaterapii na 5*, ale jako celek takový průměr. Ilustrace jsou celkem bída.

23.01.2024 4 z 5

Když se les probouzí Když se les probouzí Sandra Grimm

Moc hezké leporelo. Krátké texty a nádherné ilustrace.

23.01.2024 5 z 5

Kdo roste v lese Kdo roste v lese Kateryna Michalicyna

Za nás je ze série "Kdo roste v..." tato nejslabší. Informace jsou méně ucelené než v ostatních knížkách, ale zase hlubší pohádkový příběh. Za přečtení rozhodně stojí.

23.01.2024 4 z 5

Bylinky - Léčivá moc přírody Bylinky - Léčivá moc přírody Jarmila Mandžuková

Velmi přehledné a přínosné čtení.

18.01.2024 5 z 5

Tvary a vzory v přírodě Tvary a vzory v přírodě Jana Sedláčková

To je prostě pastva pro oči. Krásné.

16.01.2024 5 z 5

O Bertovi, Pištovi a Rozince O Bertovi, Pištovi a Rozince Barbora Pallová

Knížka je dokonalá! Ilustrace i text jsou top. Za nás jediné mínus, že se Pišta v textu nevyskytuje jako Pišta, když je to i v samotném názvu, ale jako Kryštof. Pišta se nám líbí více.

10.01.2024 5 z 5

Krabička Krabička Isabella Paglia

Ilustrace jsou víc než DOKONALÉ, nicméně jediné poselství, které tato kniha má je, že se vyplácí být trpělivý.

05.01.2024 3 z 5

Myši patří do nebe Myši patří do nebe Iva Procházková

Knihu jsem četla až po filmu. Jak už je tu zmíněno, nejde srovnat knížka o 100 stranách s celovečerním filmem. Obojí se mi moc líbí, ale kniha je spíše volnou inspirací k filmu. Psaná velmi čtivě a citlivě.

03.01.2024 5 z 5

Ptačí budka Ptačí budka Libby Walden

Zpracování je originální, nicméně ilustrace nezaujaly mne, ani dceru.

04.12.2023 4 z 5

Kdo postaví nejkrásnější domeček? Kdo postaví nejkrásnější domeček? Steve Richardson

Knihu jsem dceři koupila na základě ilustrací, ty jsou krásné. Příběh mě osobně až tolik nezaujal.

04.12.2023 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zlodějka knih...tyhle postavy, tenhle děj, styl a celkové uchopení tématu. Nepřekonatelné. Pro mě asi největší literární zážitek, za celý život. Filmové zpracování je taky hodně povedené, ale jsem ráda, že první jsem četla knihu. Po dočtení knihy mi stačí pár dnů, abych se nastartovala na další titul. Po zlodějce je euforie tak velká, že nejsem schopna začít číst něco jiného. Člověk si přeje, aby nikdy neskončila, aby žila věčně a byly další pokračování. Ve mně asi věčně žít bude.

25.11.2017 5 z 5

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Dán si zachoval svůj styl i humor. Čekala jsem sice další napínavou mírně drastickou "Dánovku", ale pokud to vezmu z pohledu díla velmi kvalitního spisovatele a jeho umění popsat věci i zevnitř, ne jen na první pohled viditelné, tak nejde jinak než založit do knihovny a po čase po ní znovu sáhnout.

16.07.2017 5 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Začátek trochu nezáživný, ale potom to zase mělo svůj osobitý styl. :)

20.08.2015 5 z 5

Nářek ze tmy Nářek ze tmy Zdenka Hamerová

Knihu jsem dočetla jen proto, že jsem byla mimo město a jinou u sebe neměla. Po tenkém ledu celkem velké zklamání. Až na hlášky malé Aničky mě knížka vůbec nezaujala, trochu paranoidní a za mě nemá dostatečný motiv.

03.08.2015 1 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Perfektní pokračování mouchy! Dokonalost sama...

27.07.2015

Moucha Moucha Dominik Dán

Knížka je pro mě po všech stránkách dokonalá! Tak jako každá z Dánovek. Jsou originální a poutavé.

27.07.2015 5 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Dánovky jsou jako droga. Dočtete, zpracujete a chcete další!

27.07.2015 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Příběh sám o sobě je moc hezký, ale styl psaní je děsný. V textu hodně gramatických chyb i triviální slovosledy. Je to asi špatným překladem.

09.06.2015 3 z 5