O Bertovi, Pištovi a Rozince

O Bertovi, Pištovi a Rozince https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485834/bmid_o-bertovi-pistovi-a-rozince-Uwf-485834.png 5 3 2

Vyprávění o zvířátkách z lesa, která jsou odlišná, a přesto jsou nerozlučnými kamarády. Příběh je protkán aranžovanými fotografiemi.V lese žijí tři přátelé: medvěd Bert, zajíc Pišta a liška Rozinka. Spolu zažívají nejrůznější radosti i starosti. Albertovou největší starostí je, že se bojí tmy a to je u medvěda jaksi nepřípustné. Zvlášť, když jeho otec je nejstatečnějším obráncem lesa. Pištovi se zase nelíbí jeho uši. Je nešťastný, protože přeci každý musí vidět, jak má jedno ucho kratší než to druhé. A co teprve, když na lišku Rozinku padne splín. Les je však kouzelné místo a na řešení problémů nejsou zvířátka sami. Na základě příběhu o zvířátkách autorka v krátkých kapitolách poukazuje na to, že nikdo nemusí být takový, jak se od něj očekává. Příběh doplňují otázky na přemýšlení a drobné úkoly.... celý text

KlérTomson
10.01.2024 5 z 5

Knížka je dokonalá! Ilustrace i text jsou top. Za nás jediné mínus, že se Pišta v textu nevyskytuje jako Pišta, když je to i v samotném názvu, ale jako Kryštof. Pišta se nám líbí více.

bibi.r
08.09.2023 5 z 5

Pro děti 3+

Příběhy tří lesních kamarádů nás hodně bavily a bylo v nich vždy i krásné ponaučení.
Např. Bojí se každý, i velký medvěd, a není třeba se za to stydět. Nebo že i když se cítíme nedokonalí, tak můžeme dokázat velké a důležité věci. A nebo, že být někdy smutný je naprosto v pořádku, ale je potřeba hledat i tu radost.

Ilustrační stránka nádherná a kdybych uměla šít, tak dětem ty malé roztomilouše ušiju :D.

Autorovy knížky

Barbora Pallová