Klaris 99 Klaris 99 komentáře u knih

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Kniha mně příjemně překvapila, protože byla opravdu čtivá a dobře propracovaná. Něco málo jsem nepochytila, ale celkový děj je srozumitelný. Patří mezi mé české nejoblíběnější knihy. Kdo čte klasiku určitě přečíst. Na zamyšlení i pobavení.

16.12.2013 4 z 5

Temný anděl Temný anděl Meredith Ann Pierce

Je taková drsnější pohádka, která nemá tak úžasný děj, kterým by vás upoutala.Vadilo mi, že knihu vyprávěla autorka a ne hlavní hrdinka(ich forma je prostě ich forma). Konec byl strašný, ale ipřesto všechno to mělo malé plus, proto dávám dvě hvězdy. Pokud se někdo chystá číst tuto knihu, tak se na to vykašlete a přečtěte si třeba pohádky bratří Grimmů, myslím, že vás budou bavit víc.

02.12.2013 2 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Na tuto knihu jsem se těšila, protože jsem na ni četla samé kladné hodnocení. Objevila jsem ji, jako jednu z mála knížek v naší městské knihovně. Měla jsem radost, že si ji můžu přečíst.,ale v mnoha věcech mě zklamala. Aldena jsem si sice oblíbila, nápad taky nebyl špatný, ale nemělo to ten šmrnc. Doufám, že to autorka nedotáhne na další díl, protože by si to úpně zkazila. Takže tentokrát za 3.

19.11.2013 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Nevím, jak se to stalo, že jsem si já půjčila Stmívání, ale u dalšího dílo to neudělám. Nevím co k tomu říct, protože k této sérii už bylo snad všechno řečeno.

14.03.2015 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Kniha super, film strašný. Kniha oplývá humorem, film je jedna ve trapárna, ale je to možná proto, že nebyl stejný jako kniha, a to mě ,,zaskočilo´´.

27.02.2015 4 z 5

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

Hrůza, hrůza, hrůza. Jak jsem byla nadšená, že jsem konečně našla nějakou slušnou dystopii, tak jsem se radovala zbytečně. Tenhle díl byl naprosto o ničem, bylo to skoro utrpení to číst, ale nejsem ten typ, který něco začne číst a nedočte i když mě to pokoušelo.
Dočetla jsem, ale jen pro Kyův úsměv . Jediné co je na této knize krásné je obálka.

27.02.2015 2 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Tuto knihu jsem četla ve slovenském jazyce,ale překvapivě mi to vůbec nevadilo, protože kniha byla úžasně napsaná. Žádné zbytečné rozepisování, až na rozepsané pocity zamilovanosti, ale to k tomu patří.
Samotný děj knihy mě, ale nijak nezaujal. Postrádala jsem nějaký hlubší smysl, který se bohužel v tomto typu knih asi nevyskytuje.
Ale zase na druhou stranu mě kniha bavila, smála jsem a četla poměrně rychle. Hlavní postavy byly až nadmíru sympatické (až na ty jejich hádky), a také nebyly nudné, jak to často bývá, když si říkáte, jestli může někdo tak nudný vůbec žít.
Ještě musím pochválit obálku, která naživo vypadá naprosto skvěle.
Původně jsem chtěla dát hvězdičky 4, ale bylo by to vůči jiným 4hvězdičkovým knihám nefér, a také kvůli tomu klišé konci jsem prostě musela této knize dát 3.

27.02.2015 3 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Pěkná tenoučká knížka, která ve mě určitě neco zanechala a to něco bylo příjemné.

10.10.2014 3 z 5

Brenda Veliká Brenda Veliká C. D. Payne

Brenda byla sice příjemná oddychovka, ale kde byl nějaký děj? Jasně problémy pubeťaček a teplého bezdomovce podané velmi zabávnou formou, která sa dala opravvdu číst, ale děj byl opravdu velmi chabý. ale musím uznat, že se to četlo suprově, mělo to málo stránek a svižný styl psaní. No ale knihu, ktrou budu honotit kladně si představuju trochu jinak. :)

10.10.2014 2 z 5

Tahle píseň ti změní život Tahle píseň ti změní život Leila Sales

Od této knihy jsem čekala mnohem víc. Do páté kapitoly se nic nedělo (skoro). Čekala jsem na ten slibovaný děj a ten nepřicházel a nepřicházel. Bylo to pořád stejné. Možná až ke konci to začínalo nbírat děj, ale ta chvíli to bylo fuč. Nápad byl hezký to ano, ale chtělo by to více událostí, kterfé by mě nutily číst.

Styl psaní se mi nějak zvlášť pod kůži nedostal. jak já ráda říkám ,,Neurazí, nenadchne,´´ Zbytečného popisování jsem byla ušetřena a to se považuje za velké plus.

Postavy mi byly nesimpatické, teda až na Viktorii a Harryho. Char mi lezl na nervi a to co udělal na konci mi ho úplně znechutilo. Hlavní hrdinka byla docela dobrá, ale to za tři.

Vlastně celý děj byl za tři. Bylo to hrozně naivní, ten obrat oblíbenosti na konci, no... Na druhou stranu to nebylo tak strašné. A kdo má tento tip knih rád tak se jim to bude určitě moc líbit.:D

17.05.2014 3 z 5

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

No co bych tak řekla? Asi to, že jsem knihu koupila za 70 korun(novou), takže jsem od ní moc nečekala. A nespletla jsem se.
Ze začátku to sice nebylo vůbec špatné, atmosféra střediska a všecho to co dělalo mi přišlo zajímavé. A vlastně i Evelinina práce a život, a že ho měla zajímavý. Chtěla jsem se o ní dozvědět hodně i ta básnička o těch očích dopnovala to tajemno, které mám tak ráda(viz Drahokamy). Některé kecy a hlášky byly opravdu bezchybné.Styl psaní mi taky docela sedl, ale není nejlepší.
Lease jsem si sice oblíbila, ale ne tak jako třeba Čtyřku z Divergence, nebo Gideona z Drahokamů.(samozdřejmě Rena, Kišana a Peetu ,ale nemůžu tu psát všechny):D
Vlastně i pak jak hledali ten paranormální vysavač, tak mě to bavilo, ale bylo tam něco co mi ukrutně vadilo. To bude těmi upíry a vlkodlaky, protože jsem jich prostě přesycená.
Děj nebyl tak strašný a vůbec to nebylo strašné, ale mohlo to touto knihou skončit nic dalšího nepotřebuju. Mám doma všechny tři tak jsem je dočetla, ale fakt je to jen taková kniha, kterou si přečtete když se nudíte, nebo už nemáte co číst.
Takže asi tak: Neurazí, nenadchne. Super oddechovka.

24.02.2014 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

O hraničáři jsem měla předsudky, ale kniha mě mile překvapila. Četla se úplně lehounce, bylt o takový pocit, že čtete čtete a jste za pulkou. Bylo to nejspíš tím, že autor zbytečně nezdržoval děj, a taky velkými písmenky a mezerami mezi nimi. Děj na klučičí dobrodružnou knihu byl opravdu dobrý a zajímavý a pořád se něco dělo.
Will mi byl celkem sympatický a jeho přátelé byli také dobře vypracovaní.
Nejradši jsem měla Halta, je prostě takový jiný a sarkastický. Doufám, že se o něm v dalších dílech dozvím víc.
Jediné co mi vážně vadilo, že jsem všem viděla do hlavy. Uvítala bych více překvapení. Taky nevím co se bude ve 12 knihách pořád dít, přijde mi to trochu moc, ale snad mě to zase příjemně překvapí.

12.02.2014 4 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Daleko lepší než předešlí díl. Puk byl taky snad ještě lepší a Meghan se taky vybarvila. Moc se mi líbilo, jak tancovala se Scottem na tom plese
Konec byl strašně mnn....zajímavý,nečkaný? No doufám, že vydají další dva díly.:D

03.01.2014 5 z 5

Princezna Viktorie Princezna Viktorie Thomas Brezina

Jo, bylo dobré. Konec překvapivý. Nápad dobrý. Asi lepší než kočičí holka. A líbil se mi ten princ a to tajemno, které tam panovalo. Doporučuju.

03.01.2014 4 z 5

Kočičí holka Kočičí holka Thomas Brezina

Už z názvu vyplívá, že kniha má něco společného s kočkami, a jak dobře se tato společnost vyvinula, mě až překvapilo. Děj byl jednoduše sepsaný a snadno pochopitelný. Jen někdy autor zbytečně zdržoval popisem pocitů nebo věcí. Katie, hlavní hrdinka mi byla celkem sympatická, ale i jiné postavy byly dobře promyšlené.
Původně jsem chtěla dát 4 hvězdy, ale vůči lepším knihám, kterým jsem dala 4 by to bylo nefér. Škoda, že nejde dát 3,5 protože si to určitě zaslouží.
Doporučuju mladším čtenářům.

22.12.2013 3 z 5