klarinka9974 klarinka9974 komentáře u knih

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Kniha se skvěle četla, samotný děj byl zajímaví a napínavý. Konec byl nepředvídatelný a prožívala jsem každou stránku v knize. Měla jsem malé tušení jak to všechno bude, ale nakonec to bylo úplně jinak a bylo to nečekaný. Akorát poslední stránky byli dost rychle odbyté, čekala jsem nějaké vysvětlení, vrácení zpátky do minulosti..... Ale i tak skvělá kniha, určitě to nebude od autora moje poslední.

17.10.2019 5 z 5

Hodně mě to překvapilo, úplně jsem se u knihy odreagovala a užívala jsem si každou kapitolu, hlavně tu s dětmi. Sama mám ke knížce blízko, jako novopečená maminka tak i jako učitelka v MŠ, proto mě nejspíš kniha tak bavila. V různých chvílích jsem se hodně na smála a po dlouhé době, mám skvělý pocit z knihy od české autorky. Jen tak dál.

09.10.2019 5 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Kniha se mi líbila, skvěle se četla až do konce jsem byla napnutá jak to všechno dopadne. Nešlo se od knihy odtrhnout a celý příběh měl hlavu i patu a nakonec to všechno dávalo smysl. Když už se skoro ke konci knihy odhalilo tajemství, nečekala jsem, že autorka vytvoří další nečekané scény a bude děj stále napínavý. Za mě super!

01.10.2019 5 z 5

Anatomie skandálu Anatomie skandálu Sarah Vaughan

Neočekávejte žádný extra thriller, je to jen příběh, který je zajímavý a může potkat každého. Přeci jen, většina z nás máme kostlivce ve skříni a když se na něho narazí v této knize, začne být celý příběh čtivý. Nevěra je nekonečné téma, v tomto podání jde o nevěru cílevědomého chlapa, který umí zaujmout a přesvědčit lidi o jeho pravdě i když lže.

27.09.2019 4 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Tato kniha vás chytí za srdce. Budete prožívat nekonečnou lásku, která bude trvat věčně, budete doufat ve šťastný konec a věřit, že jednoho dne se jejich cesty zase spojí. Užívala jsem si každou stránku a i když nejsem zastánce nevěry a podvodů, tak trošku jsem Lucy chápala. Chyběl jí ten oheň který měla s Gabem. Ale nakonec to osud rozhodl za ně. Krásný příběh.

18.09.2019 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Popravdě jsem kapitoly s herectvím přeskakovala a vůbec se za to nestydím. Spíš naopak jsem se tím blíž přibližovala ke konci. Kniha se mi líbila, dobře se četla a rychle vás vtáhne do příběhu. Jenže se to celé točí kolem pár osob a tak je jasné, že někdo z nich za to všechno může. Sice mě konec malinko překvapil ale nebyla to žádná pecka. Ale udělejte si vlastní názor na to, zda-li je to celé jenom divadlo a nebo herci jsou opravdoví....

11.09.2019 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Mě se to líbilo, dobře se to četlo, bylo to oddechové a vůbec jsem se u toho nenudila. Bavilo mě střídání postav, zápletka, láska všude okolo a Míša samotná i když sama asi nevěděla co vlastně chce. Spíš mě zklamal ten konec, těšíte se na to až dostanete vysvětlení a závěrem se stane něco šťastného nebo smutného a ono se defakto nestane nic.... Ale tak nějak si začínám zvykat, že autorčiny knihy mají ty konce prostě useknuté.

09.09.2019 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Knihu sem měla za dva dny přečtenou. Hodně mě lákal konec, až se dozvím celou pravdu. Nakonec sem jen trošku nechápala. Bylo to dobře napsané, četlo se to samo, jen mě to moc nepřekvapilo. Předešlé díly se mi líbili víc.

29.08.2019 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Po dočtení mám nenasytný pocit, že musím mít co nejdříve další díl, ať už ho autor píše nebo ne. Smrtka byla samozřejmě lepší a bavila mě hned od začátku. Nimbus mě začal bavit až když se něco dělo a že se toho na konci děje. Celou dobu sem doufala v poražení jisté smrtky a úžasného, šťastného konce ale i takový konec mě stačil.

28.08.2019 5 z 5

Poslední polibek Poslední polibek Adriana Macháčová

I když je jasný kdo je vrah, rozhodně stojí za to, si přečíst celý příběh aby jste se dozvěděli proč to udělala a jak to s dotyčnou skončí. Kniha byla příjemnou oddechovkou, která vás bude bavit.

15.08.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Přečteno jedním dechem, užívala jsem si knihu od začátku do konce a moc mě děj bavil. Biolog měl úžasnou povahu, ničeho se nebál a chtěl dokázat svou pravdu, což jsem obdivoval, i když dostal několikrát "přes hubu" nevzdal to. Bohužel mě zarazil konec, nějak sem se těšila na odhalení kdo to dělá a nakonec sem spíš byla zaskočená že to autor nepromyslel lépe. První stránky knihy, kde první dívka stanuje v lese se svým přítelem a záhy přítel zmizí a už se tam neobjeví, je divná, protože co se teda stalo s tím klukem a kde je??? Možná by se hodilo vysvětlit i, proč samotný vrah dělá takové věci. Ale jak píšu bylo to super čtení a kniha se mi líbila, jen to má velké ALE.....

12.08.2019 4 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Nečekala jsem, že mě kniha tolik nadchne. Byl to skvělý příběh a vůbec sem netušila kdo je vrah, takže mě to dost překvapilo. Myslela jsem si, že to celou dobu dělá někdo jiný a jistý motiv je také zajímavý. Určitě bych nechtěla být Maddie a vědět, že nemůžu většině lidem pomoci. Ale ten sladký konec k tomu prostě patřil. Určitě doporučuji, nebudete litovat.

07.08.2019 5 z 5

Až vysvitne slunce Až vysvitne slunce Debbie Macomber

Moc pěkně napsaný romantický příběh. Skvěle se hodí na léto a samotná obálka vás donutí si knihu přečíst. Příběh se neobejde bez tragédie, smrti, lásky, přátelství a šťastného konce. Zamilujete si Annie a její srdceryvnou povahu, to jak má kámen na srdci a přesto dál pomáhá jiným lidem. Určitě sáhnu i po další srdcovce :)

24.07.2019 5 z 5

Láska na třetí Láska na třetí Nick Spalding

Mě se to líbilo z jednoho naprostého důvodu. Jsem čerstvá maminka malé dcerky a Lauru jsem chápala ze všech stran. Sice jsem neměla úchylku jíst práci prášek ale cítila jsem se naprosto stejně. A nejhorší je, že jsme si prošli i tím zápalem plic hnedka po porodu. Takže jsem se v knize viděla a dost mě chytila za srdce a připomněla mi, jak to všechno bylo, jaké byli začátky a hlavně jak to všechno letí a ty děti každý den rostou a my můžeme jenom přihlížet. Povedené čtení, bavila jsem se a užívala jsem si každou stránku. Sice bych nechtěla mít Lauru za manželku, přeci jen hádky a další neschody v jejich vztahu byli občas zbytečné ale u některých kapitol sem se musela zase smát. Super.

13.07.2019 5 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Kniha je plná příběhů o nevydařených schůzkách, které vás budou bavit, rozesmívat a nutit vyprávět trapasy dál. Úžasné pobavení u knihy, bezvadný příběh a šťastný konec je skvělé odreagování na pracovní dny a dlouhé večery.

09.07.2019 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

První díl jsem si zamilovala, prožívala jsem celý příběh s Cinderem a Ellou. Užívala jsem si každý okamžik a byla jsem z knihy nadšená. Teď ale přišel druhý díl. Tolik jsem se těšila až jsem se nemohla dočkat a pociťuji zklamání. Vůbec mě to nebavilo, nudila jsem se a čtení bylo hodně zdlouhavé. Je to velká škoda, na to jaký byl první díl skvělý, tak tomuto dílu chybí nějaká akce, tajemství a tak dále..... No bohužel.....

01.07.2019 2 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha mě zaujala samotnou obálkou, když se zeptáte co na obálce ostatni vidí, každý vám řekne něco jiného a přesně taková je samotná kniha. Každý vidí stejný obrázek, který má jiný význam. Už za Zavřenými dveřmi pro mě byla skvělá kniha a tuto knihu hodnotím stejně. Samotný děj se netáhl, dobře to na sebe navazovalo a až na konci se člověk dozví pravdu. Opravdu začíná u Cass demence a nebo jen si s ní zahrává život okolo? Má na svědomí jistou vraždu své nové kamarádky a nebo je v tom nevině a jen má strach co nebo kdo za to vlastně může? Napínavý thriller, který vás nebude nudit, protože všechno není tak jak se zdá být.

26.06.2019 5 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

To bylo rozkošně hezký. I když je to příběh o Vánocích tak je dost zvláštní číst tuto knihu zrovna když je venku léto, tak sem si celý děj užila. Holly byla od začátku hodně sobecký a protivný člověk ale na konci by jste ji už nepoznali. Celý příběh byl na motivy Vánoční koledy. Ukázat špatným lidem minulost, přítomnost a budoucnost a všechno dávalo smysl a bylo to úžasně promyšlené. Kniha se mi moc líbila a konec překvapí ne jen mládež ale i dospělého.

21.06.2019 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Příjemný příběh o středoškolské lásce, trošku jsem se bála, že už mě takové knihy budou nudit ale příjemně mě to překvapilo. Začátek (teda ne ten hřbitov ale to dopisování) bych přirovnala k moderní popelce a rozhodně nemůžete přestat číst aniž by jste se nedozvěděli, jestli se o sobě dozvědí kdo je kdo a jak budou reagovat. Je to oddechové čtení o lásce, přátelství, tajemství, neštěstí v rodině a spousty dopisech a šťastném konci.

12.06.2019 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Až po přečtení této knihy si uvědomíte, že takový lidi opravdu existují a nejsou to jenom dospělí, v tom horším případě to jsou už děti, kdo si takto ubližuje. Příběh o pravdě, o sebepoškozování a dalších věcí ze kterých vám bude smutno, budete prožívat bolest a budete doufám v hezký konec.

09.06.2019 4 z 5