Klarinecka Klarinecka komentáře u knih

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

No. Za více jak dvě * to nestojí. První tři čtvrtiny se táhnou jako smrad ve stejném duchu, bez jakýchkoli zvratů, cca od půlky už člověk tak nějak tuší vo co gou a hlavní hrdinka je blbá jak štoudev. Navíc je ten konec docela přitažený za vlasy. Vlastně když to tak po sobě čtu, uberu tomu ještě jeden stupeň :)

04.05.2018 1 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Jako vždy skvělé. Vždy, když dočtu knihu o Gamachovi, mám pocit, jako by mi ukradli hračky.

13.04.2019 5 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Ještě dodateček - měl by psát Ďuro rychleji a klíďo ať to má tisíc stránek :)

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Poslední dobou mám pocit, že když je něco označeno jako světový bestseller, tak to většinou stojí za vyližprdel. Naposledy Hadrový panák. Nicméně Čtvrtá opice si označení bestseller plně zaslouží. Četlo se to samo a vážně to stojí za dlouhé ponocování. Skvěle propracované, napínavé až do poslední chvíle.

11.11.2018 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Skvělá “Holeovka” jako vždy. Harryho mi bylo tentokrát fakt líto. Až jsem si chvíli říkala, že ho snad Nesbo nenávidí, protože tentokrát mu naložil fakt hodně.

07.11.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Nenadchnul mě ani Hadrový panák, ani Loutkář, jeden velký chaos a neuvěritelná slátanina.

28.01.2019 1 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Ojojoj, nádherný tlustospis. Naprosto úžasné počteníčko. Ken Follet, kterého jsem objevila teprve nedávno, mě opět překvapil a dostal. Kavky, Kolo štěstěny, Sršeň létá v noci - vše super. A teď tohle dokonalé veledílo. Jdu ihned na další knihu. Ňam.

19.11.2018 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Docela jsem se na knížku těšila. Ale ve výsledku jsem docela zklamaná. Šíleně moc postav, propletenec několika dějových linek, kdy jsem musela listovat zpět, protože už jsem v tom měla bordel :) A jako “bonus” rozuzlení o motiv - oboje bylo fakt ujeté a celé to prostě bylo takové divné. Některé věci navíc zůstaly nedovysvětlené, no prostě jsem zklamaná.

10.10.2018 2 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Knihy od Louise Pennyové jsou opravdovým balzámem na duši. Ač detektivky, jsou to knihy plné laskavosti a místy i laskavého humoru. Jsem vždycky nadšená a strašně smutná, když dočtu, protože vím, že na další budu dlouho čekat. Miluju Three Pines a všechny jeho obyvatele.

11.04.2021

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Horory normálně nečtu, ale teď jsem si z čiré zvědavosti jeden po dlouhé době pořídila. No, co na to říct, hrdinka v těžké a téměř neřešitelné životní situaci ve starém strašidelném baráku s temnou pověstí, tajemný hrob v lese, to všechno bylo fajn, lehké mrazení strachu se dostavilo. Ale všecko šlo do háje, když se objevil “strašný bubák”. To jako fakt? Běhající kostra??? Musela jsem si to přečíst 2x a pak jsem dostala záchvat smíchu, děs byl pryč, dolouskla jsem to jen ze zvědavosti a to bylo asi tak vše :)

14.04.2020 1 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Dějepis mě na škole nějak extra nebral, ale ani mi nějak extra nevadil. Historické romány jsem začala číst až v dospělosti. No a toto? Jsem nadšená. Myslím si, že kdyby nám historii podal někdo takhle v hodinách dějepisu, tak by se rapidně zvýšil počet historických nadšenců. Toto dílo vřele doporučuji a hned teď okmžitě jdu na další díl.

13.12.2019 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Za pět. Jen ten konec v nejlepším, kdy už jsem se nemohla dočkat rozuzlení, ten mě fakt nas... Tak doufám, že sebou pan spisovatel mrskne a další díl bude na světě co nejdřív :)

27.06.2019 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Tenhle žánr čtu jenom občas, když potřebuju vypnout hlavu a chci něco svižného. Těšila jsem se na “strašidelno”. Ale kdybych tušila, že se bude jednat o dost nepovedenou červenou knihovnu, tak bych se na to vyprdla. V podstatě dvě třetiny knihy tvoří pouze úvahy hlavní “hrdinky” nad rozháraností jejich citů a to je asi tak vše. Duchařiny pomálu, a zase rozhárané úvahy. Konec to vylepšil, byť jen minimálně, ale i tak byl nedotažený a uspěchaný. Mám koupený ještě jeden díl, ale nějak se vůbec netěším.

30.01.2019 1 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Všechny tři první knihy série s Kim Stoneovou jsem přečetla za 4 dny. Všechny jsou skvělé.

31.07.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Velmi dobře se mi to četlo, Kim Stoneová je prostě boží, právě proto, že je to těžká asociálka, ale i tak mi přirostla k srdci. Zápletka dobrá, celkově mě to velice příjemně překvapilo a potěšilo.

31.07.2018 5 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Docela o nicem. A konec uplne trapny.

12.08.2017 2 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Konečně jsem se zase dočkala svých oblíbenců a jejich dalšího příběhu. No jak jinak než za plný počet. Snad se dalšího pokračování dočkáme brzy. A kdyby to bylo i v trojici s Barbaričem, bylo by to úplně esopeso.

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Poslední dobou se velmi často objevují dvě současné dějové linky. Netuším proč, třeba si to zahraniční čtenářstvo žádá, ale tady v tomhle případě to bylo spíše na škodu. Takže za 4. Jinak to bylo parádní.

30.10.2019 4 z 5

Smrtící hry Smrtící hry Steve Robinson

Tahle série genealogických thrillerů se mi prostě líbí.

Dívky z Roanoke Dívky z Roanoke Amy Engel

Čekala jsem něco jiného. Tohle byl jen takový divný popis. Téma není kontroverzní, je nechutné, děj to nemá žádný, vhledy do pocitů a myšlenek, které by čtenář u takového tématu očekával, tam nebyly, kvalitní jsou asi jen ty popisy počasí a krajiny.

05.07.2019 1 z 5