KlariN KlariN komentáře u knih

Mladík v exilu Mladík v exilu C. D. Payne

C. D. je čím dál přestřelenější, ale pořád zábavný.

Mladík v okovech Mladík v okovech C. D. Payne

Pořád svěží.

29.12.2017 5 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Americká odpověď na Adriana M.. Méně sarkastické, více střelené. Klasika svýho žánru.

29.12.2017 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Pokud se nepletu, tak moje vůbec první setkání se Stephenem Kingem a začátek intenzivního a dosud trvajícího pozitivního vztahu. Krásný a děsivý jaro cca 1993!

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Jedny z nejlepších Kingových kratších věcí spolu v jednom svazku. Co víc si přát?

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Jiné než Zaklinač, ale rovněž velmi dobré.

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Krásné zakončení strhující ságy. Sapkowski na vrcholu tvůrčích sil.

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Skvost!

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Bez debat výtečná věc!

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Návrat do řeky tak úplně nevyšel, vysoká očekávání nenaplněna. Epizodická vyprávěcí struktura podtrhuje rozvleklost příběhu. Zábava na jedno přečtení.

28.12.2017 3 z 5

Sorry Sorry Zoran Drvenkar

Překvapivý nářez. Strhující vyprávěcí struktura epidentně inspirovaná filem. Sympatické postavy, o které se budete bát.

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Pomalejší rozjezd, ale finále už má vynikající grády. King se v podstatě vrací k tématu posedlosti literaturou, respektive literátem - podobně jako v Misery nechce zemřít. Potěší lokační narážky (Denver), návrat vyšetřovatelského tria i nadpřirozeného elementu. Těším se na třetí část.

Sráči Sráči Richard Price

Výborná první půle. Skvělá přirovnání, hořký humor. Jinak spíš sled epizod, než konzistentní drama. Autor nezapře svou formální zdatnost, ale anotace tradičně lže. Jde spíš o profesní román šmrncnutý noirem, než o proklamovanou krimi.

28.12.2017 3 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Od Tany French jsem až na ledva vyjitého Vetřelce četl všechno, její tvorbu respektuji a musím říct, že na rozdíl od jejích ostatních románů, které mne sice intenzivně bavily, ale zároveň jsem k nim měl řadu dílčích výhrad (především vzhledem ke způsobu rozuzlení), Ztracený přístav považuji za fantastický. Jednoznačně nejlepší díl dosavadní série.

09.12.2017 5 z 5