klarikN klarikN komentáře u knih

Lilyin slib Lilyin slib Lily Ebert

Na knize se mi velice líbilo, ze je zde vylíčen i zivot Lily po Osvětimi až do doby napsání knihy.To většinou u této tématiky není zvykem a clovek nevidí do toho, jak se s tom lide dále vyporadavaji. Pani Lily (respektive jejího v vnuka) jsem našla i na instagramu pod jménem dovforman, kdo by měl zájem sledovat dalsi pociny této silne a obdivuhodné zeny, která za par dni oslaví již 99.narozeniny.

18.12.2022 5 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Kniha se mi velice líbila. I když závěr byl smutný, tak oceňuji, ze neskončil klasickým happy endem, jak to části bývá. Takový je proste život.

09.11.2020 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Wow! Tak tohle bylo dobrý psycho. Není to asi knížka pro každého, ale mě uplne pohltila.
Pokaždé jsem se bála obrátit list, co tam zase Hanna vymyslí.
Nad tou knížkou jsem pořád musela přemýšlet, jaké by to bylo mít takové dítě. Jaké to asi musí být, bát se vlastního dítěte a vlastně vědět, že vás chce vaše dítě zabit...
Na tuhle knížku určitě jen tak nezapomenu, autorce za knihu tleskám a těším se na další od ni

03.04.2020 5 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Jednoduše řečeno: neurazí, nenadchne

29.07.2019

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Toto je moje první knížka od tohoto autora a nejspíše i poslední. Moc nechápu, kvůli čemu si knížka vysloužila tak vysoké hodnocení.
Knížka je založena na tom, že se vyspí asi se svojí matkou a že zhanobí sestru. WTF???
Kladně mohu hodnotit jen některé pasáže s dědou Nakatou, kterým sem se zasmála.
Kniha se celkové četla dobře, na konec jsem se těšila jen z toho důvodu, abych si přečetla zde přečetla komentáře a hodnocení lidí, kteří jsou z knihy nadšeni a možná knize porozuměla. Nestalo se tak.

10.06.2019

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Knížka mě hodně zklamala. Bylo to celý přehnaný.

27.10.2018

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Skvěle napsaný. Po dočtení knihy máte chuť sbalit krosnu a jít taky vstříc dobrodružství.

29.04.2018 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Opravdu silný příběh. Jsem velice ráda, že mnoho lidí, co přežilo koncentráky, mělo odvahu to sepsat a my si díky tomu alespoň částečně můžeme představit, co se jim stalo. Ikdyž to vlastně asi někdy úplně nepochopíte. Jako vždy, když čtu knížky s touto tématikou, jsem se několikrát rozbrečela. Hodně mě zasáhla tato pořadí v umývárně v Osvětimi:
Angličané
Rusové
Cikani
Služební psi
Židé

Vždycky po přečtení těchto knih si říkám PROČ? Ale na to normální člověk nikdy nedostane odpověď.

15.04.2018 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Mnohem více mě bohužel zaujala ilustrace než obsah knihy. Myslela jsem si, že to budou nějaké vtipné úvahy a fejetony z Anina života a ono to bylo jen takové filosofování o životě, jak máme být všichni šťastní a plnit si své sny. Jediné, co mě nejvíce bavilo, byly ,,péeska,, na konci kapitol.

28.01.2018

Ve čtrnácti sám v Osvětimi Ve čtrnácti sám v Osvětimi Tomáš Radil

O holoucastu jsem načetla už mnoho knih a tohle je jedna z mála, která mě hodně zasáhla. Ikdyž má kniha přes 700 stran, četla se jedním dechem. Líbilo se mi to, že tam byly popsany věci, které jsou za normálních okolností úplně zbytečné psát (například skoro každodenní popis cesty do školy), ale když víte, co bude následovat, a co autora potkalo, tak to nevnímáte jako zbytečné, ale uvědomujete si, že za pár týdnu už do školy nebude moci chodit.
Opravdu silná kniha, u které jsem si i několikrát pobrečela.

03.11.2017 5 z 5

Ďáblovi doktoři Ďáblovi doktoři Vivien Spitz

Knihu jsem četla již podruhé, celkově mě bavila a byla velice zajímavá, akorát bych uvítala více obrázků.

03.11.2017 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

U mě dobry! Knížka se četla jedním dechem. Velice dobrým tahem bylo dát konec na začátek, protože to pak tu knížku nedáte stranou a pořád zkoumat všechny postavy, která z nich by to teda mohla udělat. Ja odobně knihu doporučuji.

03.08.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Zas a znova jsem ohromená. Nesbo je král ve psaní detektivek, někteří tady psali, že tušili už od půlky jak příběh skončí, ale já na to čuměla zase jak puk. No prostě pecka, a nejvíc mě potěšila poslední stránka, kde je patrně, že další díl proste vyjít MUSÍ!

06.07.2017 5 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Kniha byla zajímavá a velice čtivá. Co mě ale trochu zklamalo byl závěr...věnovala bych mu určitě pár stránek navíc.

17.01.2017 3 z 5