klaraskolkova klaraskolkova komentáře u knih

Prague Coffee Guide Prague Coffee Guide Veronika Tázlerová

Kniha nabízí zajímavé fotky a velmi dobrou inspiraci, pokud nevíte, kam v Praze zajít na dobrou kávu ve stylovém prostředí. Spíše než knihou bych ji však nazvala fotoprůvodcem - textu je v knize pramálo (snad pouze úvodní a závěrečné slovo autorky). Některé kavárny mi v knize chybí, ale chápu, že do tak malého prostoru (kniha je skutečně velmi útlá) se jich víc prostě nevměstnalo.

31.12.2019 4 z 5

Myšlenkové mapy Myšlenkové mapy Tony Buzan

Pro všechny, kteří o myšlenkových mapách nic nevědí a chtějí získat základní informace a souvislosti, je to asi vhodné. Nicméně jsem po přečtení knihy nedokázala poznatky aplikovat do praxe. Navíc mi přišlo, že v některých fázích už se kniha až zbytečně opakuje.

27.10.2018 2 z 5

Tam - Jedeme do Afriky Tam - Jedeme do Afriky Busny

Busny sleduji skoro již od začátku jejich cesty, zaujal mě seriál na streamu a pořízení knihy o jejich dobrodružství bylo přirozeným vyústěním tohoto zájmu. Líbí se mi, že kombinují popis zajímavých navštívených míst s poodhalením komplikací během cesty, interakci s místními, plánováním dalších dnů. Ke knize Zpět - Vracíme se z Afriky jsem se ještě nedostala, už delší dobu se na ni ale též chystám.

18.10.2021 5 z 5

Frida Kahlo doma Frida Kahlo doma Suzanne Barbezat

Graficky nádherně zpracovaná kniha, po obsahové stránce také nezaostává. Doporučuji všem, kdo se chce dozvědět co nejvíce detailů z Fridina života. Kniha obsahuje mnohé Fridiny obrazy i s popisem a kontextem, ve kterém každý z nich vytvořila, doporučuji tedy i pro ty, kteří o Fridě a jejím díle zatím nemají hlubší znalosti.

Vietnam Vietnam Iain Stewart

Do Vietnamu se teprve chystáme, nemůžu tedy zatím hodnotit, jak průvodce pomůže v praxi. Na přípravu a "natěšení" před cestou je ale zatím skvělý.

Skvosty Čech, Moravy a Slezska Skvosty Čech, Moravy a Slezska Vladimír Soukup

Krásné fotky, skvělá inspirace pro výlety po Česku. Tento rok využívám hojněji než předchozí roky. :-)

Žlutý svět Žlutý svět Albert Espinosa

Popravdě... čekala jsem víc. Víc životních mouder, myšlenek, které mi změní život, asi i víc vtipu. Knihu jsem přečetla docela rychle, ale nyní, po zhruba pěti měsících, už mi z ní v hlavě neuvízlo téměř nic. Daleko víc se mi od Espinosy líbila kniha Lo mejor de ir es volver.

23.03.2020 3 z 5

Istanbul Istanbul Virginia Maxwell

Úžasný průvodce, inspirativní žebříčky, fotografie, detailní a přesný popis míst, dobré tipy na restaurace/čajovny/lokanty. Doporučuji všem potenciálním návštěvníkům Istanbulu! :-)

17.03.2020 5 z 5

Spolubývajúca Spolubývajúca Beth O’Leary

Tahle kniha mi hodně připomínala knihu Eleanor se má vážně skvěle. Je velmi čtivá a příběh "odsýpá", možná jsem však ze začátku čekala o něco víc - bavila mě spíš první část, kdy se spolubydlící ještě neznali a psali si lístečky.

03.02.2020 4 z 5

Som idealista Som idealista kolektiv autorů

Kniha je velmi útlá, popravdě jsem při koupi čekala, že citátů v ní bude daleko víc. Myslím, že autorka má především dobře zvládnutý marketing a těží z prodeje online, protože při prolistování v kamenném obchodě by mě kniha zřejmě nezaujala. Některé citáty jsou však inspirativní a pravdivé.

31.12.2019 3 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Tato kniha je skutečně oddechovkou, pro zasmání po náročném dni. Víckrát bych se k ní už ale zřejmě nevrátila.

31.12.2019 3 z 5

Jak se zbavit Castra - Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce Jak se zbavit Castra - Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce Jaroslav Fiala

Zajímavá kniha, obsahuje nejen klíčové události a souvislosti, ale i drobnější, méně významné, ale o to zajímavější detaily. Je vidět, že autor má opravdu přehled a ví, o čem píše. Pro všechny, kteří se zajímají o Latinskou Ameriku (ale řekla bych i pro všechny ostatní, protože kniha se v souvislostech hodně dotýká Československa) doporučuji!

27.10.2018 5 z 5

Madeira Madeira Rolf Goetz

Inspirativní a řekla bych téměř nezbytný průvodce, který hodně usnadní plánování výletů po Madeiře. Popisy jsou výstižné, včetně náročnosti trasy, časové náročnosti, možností občerstvení, dostupností autobusem z hlavního města. Nechybí mapky a doplňující informace k ostrovu. Doporučuji!

27.10.2018 5 z 5