KlaraD851 KlaraD851 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Paní Alena je skvost české literatury. Ona to prostě s češtinou umí jak málokdo. Mám od ní přečtené všechno a vždycky překvapí. Co také velmi oceňuji, každá kniha je jiná, každý příběh jiný, jediné co je spojuje je neskutečný vypravěčský um autorky.
Konkrétně toto téma je tíživé, černé, zavrženíhodné, bohužel reálné. Je mi smutno, čím si musí někdo projít. Je mi smutno, že existují lidé, kteří vědí a nic neudělají.
Zasáhla mě moc a na dlouho.

Nůž Nůž Jo Nesbø

Jsem velká fanynka Harryho, za mě celá série stojí za přečtení. Pravda, občas přehnané, ale tady odpustím asi všechno.
Před posledním dílem jsem si sérii "střihla" znovu celou (nějaké díly podruhé, některé i potřetí) a jako celek je to skvěle propracované a pochopila jsem i věci, které mi předtím nedávaly smysl, tím, že jsem věděla, co přijde. Tenhle díl pro mě emočně nejsilnější, těším se na poslední (doufám ZATÍM poslední) díl.

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Pohádky pro velké holky, myšleno v tom nejlepším. 4 díly přečtené za pár dní a už mám absťák. Bratři a jejich příběhy podobné, ale přesto každý jiný. Stejně tak byla jiná i každá vyvolená.

Nejzábavnější a nejroztomilejší díl série. Dlouho jsem se u čtení tak nezasmála. Tristan je prostě boží, jeho dvojsmyslné hlášky nemají chybu. Pro mě pan Miles číslo 1. Je nejvíc lidský, nejvíc jsem mu z duše věřila, že ho mrzí, kým musí být a jeho věta o tom, že když nevidíš nedostatky na povrchu, neznamená, že je člověk nemá, mnou zarezonavala. A s Claire si prostě byli souzeni. Ona byla taky boží, prostě ženská se vším všudy včetně tří dětí.
Vtipných momentů bylo hodně, top pro mě je scéna z baru, kam Claire dorazí s Gabem. Úplně jsem si situaci dokázala živě představit a tekly mi slzy smíchu.
Rozhodně stojí za přečtení. Tenhle a třetí díl jsou moje lásky.

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Tenhle díl jsem četla jako první a myslela si, že ho žádný další v sérii nepřekoná (překonal, ale pořád je to topka). Četla jsem ho v letadle do Dubaje, bohužel nic jako v knize, žádná první třída, jen letadlo plné Čechů mířících na dovolenou :-)
Ale k příběhu. Nejtemnější a nejsmyslnější z dílů stejně jako Jameson Miles. Emily si rozlouskla ten nejtvrdší oříšek z rodiny Milesů. On navenek tvrďák, chlap co musí mít vše pod kontrolou a pokud nemá (stačí jen pocit) boří a ničí. Přitom uvnitř je citlivý a milující. Emily neskutečná, co všechno s ním vydržela, moc jsem jí fandila. Naštěstí láska hory přenášení.

Největší chyba jakou jsi kdy udělal? Neřekl jsem si o tvoje číslo.

Sestry Sestry Bernard Minier

Moje první "Servazovka" a rozhodně ne poslední. Temné, napínavé, nebezpečné. Pokud tento žánr rádi čtěte, určitě doporučuji.

Údolí Údolí Bernard Minier

Tak bravurně vykreslená příroda, skvěle popsané postavy a děj, který nenechá čtenáře na chvíli vydechnout. Tleskám

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Jeden z mých nej spisovatelů. Oba díly série jsou prostě skvost. Chytré, napínavé, milé a místy i vtipné. Agatha má jistě radost. Krásná práce.

26.08.2023 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

(SPOILER) Smutné a tíživé téma, ale každopádně stojí za přečtení. Autorka píše poutavě, děj v obou příbězích ubíhá, ukazuje to hezké i smutné. Po tom všem, čím si obě hrdinky prošly jsem ráda za naději a hezký konec. A taky jsem ráda za svůj normální život.

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Můj spisovatel, můj žánr a opět pecka. Čtivé, záživné, napínavé. Miluji střídání vyprávění příběhu v různých časech, takže i v tomto jsem si tu přišla na své. Skvěle popsané prostředí a reálně vykreslené postavy na pozadí dávné tragédie. Tak nějak jsem díky nenápadný indíciím od půlky tušila, co se stalo a částečně měla pravdu. A možná i o to víc, jsem si knihu užila. Doporučuji

12.09.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tak bravurně napsané, že mi při čtení před očima běžel film. Krása to byla i když tento žánr běžně nečtu.

26.08.2023 5 z 5

My My Elle Kennedy

Miluju tuhle sérii, miluju ty dva a upřímně smekám před každým, kdo si jen kvůli tomu, že není "většina" prošel kritikou nebo odsouzením kvůli svému vztahu.

09.04.2024 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Tenhle příběh považuji za nejromantičtější. Kate byla inteligentní, v životě prožila i nehezké chvíle a pro mě byla nejreálnější ze všech žen celé série. Nebyla to žádná puťka, jednala logicky a z celé série mi nejvíc přirosla k srdci. A Elliot má ze všech bratří rozhodně největší srdce.

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Parádní oddechová klasická detektivka. A krásně popsané prostředí. Jednoznačně doporučuji tento i první díl.

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

(SPOILER) Nic není tak jak se na první pohled zdá a zoufalí lidé dělají zoufalé věci... Dvě věty, které v kostce vystihnou děj. Knížka neskutečně čtivá, děj ubíhá rychle a nejde ji odložit, pořád vás nutí zjišťovat, co a kdo za tím vším je a kde je vlastně prvopočátek toho zla. Poslední rozhovor Niny v knize je dech vyrážející.

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

Och, to bylo prostě boží :-) Pokud máte přečteny všechny 4 příběhy, nemůžete vynechat. Tahle série je moje srdcovka. Krásné zakončení všech 4 lásek, děkuji T.L. Swan.
Doufám, že vyjdou další knihy této autorky.

25.01.2024 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Ano, ano a ještě jednou ano! Nečekala jsem, že mě tahle série takhle chytne. Garretta i Hannu jsem si zamilovala, příběh prožívala s nimi, vtáhnul mě a pohltil. Romantika, smutné chvíle, humor, vše naprosto vyvážené. Elle Kennedy, děkuji. Vedle T.L.Swan moje 2 nej autorky tohoto žánru.

03.03.2024 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Pan spisovatel. Třetí příběh série a opět povedený. Stará tajemství, psychicky rozbité postavy, kostlivci ve skříni. K tomu nádherná příroda a mé oblíbené střídání minulost/současnost.
Podzimní případ za mě lepší, ale v daném žánru je i tato kniha top.

01.03.2024 5 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Styl psaní autorky mi sedí. Rychlý, napínavý děj, nutí číst dál a dál. Žádné nudné pasáže, kniha plyne rychle a bez zádrhelů. Zajímavý epilog.

17.02.2024 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Tajemný, temný, romantický příběh plný emocí. Prolínání několika žánrů. Postavy dokonale vykreslené, cítíte s nimi soucit, zlost, nenávidíte je, milujete je.
Nic není černé ani bílé, každé rozhodnutí a činy ovlivní různé lidi různými zbůsoby. Hodně dlouho mi zůstane v srdci.

01.02.2024 5 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Tenhle díl jsem četla jako druhý v pořadí po jedničce a proto chápu řadu ne úplně pozitivních komentářů. Líbil se mi, ale když jsem si pak přečetla 2. a 3. díl, je tenhle opravdu slabší.

Chris největší proutník z rodiny Milesových, je sympaťák, velké dítě, roztomilý chlapík, který se hledá. Ale bohužel pro mě si nabrnkne tu největší husičku široko daleko... Hayden mi jako jediná z žen Milesovic bratří vůbec nesedla. Prostě si nedokážu představit, že by si holka od krav měla co říct s miliardářem (i když v převleku). Všechny 3 protějšky v předchozích dílech byly chytré, vzdělané a to, že "sbalí" takového chlapa bylo uvěřitelné. Ale tady prostě ne.
Příběh byl pěkný, ale bylo mi vlastně fuk, jak to s jejich vztahem dopadne. Ona byla tak hodná, čistá, nevinná, že mě to iritovalo. Je ale dobře, že v sérii byla i puťka, chápu, že někomu může být sympatická.
Přesto, tahle série je eňo ňuňo :-)

12.10.2023 4 z 5