kklepkaa kklepkaa komentáře u knih

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Sice jsem nenašla v této knize své velké Možná, ale i tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla. První polovina knihy byla super. Hodně jsem se nasmála. Druhá polovina byla průměrná a naprosto strhala mé očekávání.

06.05.2015 3 z 5

Přesýpací hodiny Přesýpací hodiny Claudia Gray (p)

Tenhle díl mi definitivně dokázal, že už s touto sérií nechci mít nic společného a lituji koupě těchto dílů. Na začátku to vypadalo celkem zajímavě a nakonec autorka vše natolik překombinovala, že už jsem ani neměla chuť pokračovat.

06.05.2015 odpad!

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Jsem mile překvapena. Snad lepší než kde jaký díl Percyho. Jen mě trochu štvalo, že něco tak očividného, že jsou dva tábory polobohů bylo vysvětleno a potvrzeno až na konci knihy. Jak kdyby si autor myslel, že čtenář je hlupák a nedojde mu to. Ale to je jen taková drobnost :)

05.05.2015 4 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Rick byl u druhého dílu v obrovské nevýhodě. Vlastně až tady začal pořádně čtenáře seznamovat s "novým" světem a tak se čtenář na začátku celkem dost ztrácí a vrámci známého příběhu, co už všechno zažil, je to dost matoucí. Ale je to ten starý Rick a velmi rychle se opět vyhoupl do sedla a už nesesedl.

05.05.2015 3 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Abych řekla pravdu, tak první polovinu jsem se fakt nudila. Neskutečně mě rozčilovala postava Annabeth. Nevzpomínám si, že by mě za celou dobu někdy štvala víc než v této knize. Rick to tady celkově trochu dokonil. Docela mě rozčiloval i překlad, kdy postavy říkají např. To je můj kluk. Zní to hrozně... kdo někdy řekl nahlas to je můj kluk? Když už tak přítel... no vim, je to kravina, ale stejně. Druhá polovina byla daleko zajímavější a závěr ohromující. Jsem v pokušení začít hned další díl, ale stále mě straší ta první naprosto příšerná polovina knihy. Ta třetí hvězda je jen za ten konec.

05.05.2015 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Já ani nevím co si o knize mám vlastně myslet. Četlo se to dobře, od začátku až do konce jsem byla napnutá jak kšandy a s politováním musím říct, že jsem opět vůbec nic nepochopila. Už aby byl třetí díl a všechny dílky skládačky zapadly na své místo... buď to bude geniální a nebo totální blbost.

04.02.2015 3 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Jsem z téhle série nějaká zklamaná. Mám pocit, že Richelle nějak šlápla dost daleko od Vampýrské akademie a je to škoda. Už jsem to možná zmiňovala dříve, ale jedním z mínusů je asi hlavní hrdinka, která mě opravdu nezaujala a Adrian byl sice za dob VA okouzlující, ale to kouzlo, s kapitolami z jeho pohledu, se někam vytratilo. Bohužel se vyplnily mé předtuchy po dočtení předchozího dílu. Tenhle díl byl kapku lepší než předchozí, ale ani tak to není na famfáry. Jako by Richelle ztratila šťávu... alespoň co se týče světa Vampýrské akademie, protože ve Věku X dle mého naopak zazářila. I když byl tento díl čtivý, na druhou stranu jsem si drtivě uvědomovala, že se třičtvrtě knihy vlastně nic moc neděje a konec knihy to nedokázal zachránit a po pravdě mě ani ten neuspokojil. Sérii Pokrevní pouta už dočtu, ale je to jen abych si to nějak uzavřela, ne proto, že by se mi to skutečně líbilo.

20.01.2015 1 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Ze začátku jsem si říkala, že je to nic moc a že byla chyba platit za e-knihu. Vadilo mi, že se nic moc neděje. Autorka nás seznamuje s životem hlavního hrdiny, který není moc růžový. Ke konci už jsem hltala každou stránku, takže jsem taková rozpolcená. Budu si muset počkat na druhý díl.

09.06.2014 2 z 5