Kirtans Kirtans komentáře u knih

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

I na mě to bylo chvilkama trošku moc :) Jinak to nebylo jen takové žvanění ale mělo to i pěkný příběh v pozadí. Nicméně vracet se k ní asi nebudu.

09.12.2015 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Čekala jsem opravdu hodně moc, mráz mezi prsty u nohou a pot na čele. Bohužel jsem asi otrkaná. Začátek - cca prvních sto stran uteče neuvěřitelně rychle, hodně Vás vtáhne, a moc se těšíte co bude dál. Pak přišlo asi 150 stran kdy mě neustále napadalo slovo absurdní. Posledních 200 stran se už čte zase skvěle, ale děj je strašně moc předvídatelný a krom hezkého prostředí kde se děj odehrává (knihkupectví), a čtivosti, si mě knížka nezískala.

03.12.2015 3 z 5

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

Už to nebylo tak nervy drásající jako trilogie, nicméně stále moc dobré..

17.11.2015 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Autorky, ženy jsem nikdy moc nevyhledávala, ale kniha mě zaujala v jakési záložce. Nejen, že mě přivedla ke geocachingu (už se pyšním 15ti nálezy), ale sama kniha je opravdu perfektní. Zajímavý děj, prostředí, sympatické postavy a až do hlavního odhalení, jsem neměla ani tucha kdo je pachatel, tak to mám ráda, příběh pro mne neměl mezery, hluchá místa, příliš mnoho vykreslování, a závěr seděl bez přitažených vlasů, či jiných nedostatků.. :) Za mě velká spokojenost.

17.08.2015 5 z 5

Náhradnice Náhradnice Tania Carver

Vynikající.. Především se mi moc líbily některé zvraty. Zvrácené, v některých chvílích rozhodně ne pro slabé povahy.. Moc se mi to líbilo, včetně závěru, kde se autorka stále snaží mást.

15.06.2015 5 z 5

Mé syny zničil heroin Mé syny zničil heroin Elizabeth Burton-Phillips

Velmi bolestný příběh - dobře napsaný... Litovala jsem matku a zároven proklínala, za stále nové a nové šance, ale mám děti, nevím jak bych se sama zachovala..

17.12.2014 5 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Krásná kniha - docela mě mrzí, že nedostala mnohem větší prostor - doufám, že přijde náprava.. :) Na začátku mi docela neseděla forma psaní - minulost a současnost se mi lehce pletla a nedávalo mi nic smysl - odpovědi nebyli, otázky se množily. Chvílema jsem si přišla jako při čtení Dne Trifidů. Občas jsem se viděla u Rolanda z Temné věže, myslím si, že autorka je knihami aurčitě políbená. Jsem zvědavá co přijde příště - neměla jsem velká očekávání a byla jsem opravdu hodně mile překvapená, i když by to určitě šlo ještě doladit.. :)

14.11.2014 5 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Páni, už mě nadchla druhá žena autorka. Kniha ve mě vyvolávala snad milion otázek a pořád jsem uvažovala nad tím jakou cestou se bude děj odehrávat, jednou mě napadlo, že co se bude dít dál, tajemství bylo odhaleno ale ono pořád ne a ne. Krásně se to čte a těším se na další knížky od autorky.

11.11.2014 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

První díl se mi moc líbil - za 5 hvězdiček. Druhý je parádní, čte se více než krásně, děj plyne a nemá hluchá místa, nikde jsem nenašla ani místo co by se dalo vynechat, podivní jsou víc a víc podivnější, potkávají další a ani chvilku se nenudíte. Lehce mi dějová linka připomíná Harryho Pottera.Těším se na další kousek.

28.10.2014 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Luxusní - byla jsem opravdu nadšená..

13.10.2014 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Upřímně jsem čekala nějakou velkou pecku - nechci moc spoilerovat ale možná i lehké zklamání. Napsáno je to hodně čtivě, chvilkama mi to přišlo jako super oddechovka na dovolenou co ale není vyloženě tupým čtením ale parádním dílkem na které si rádi vzpomenete.. Konec mi chviličku pozměnil názor ale nakonec ho zase rozdmýchal prvním směrem. Byl už trochu natahovaný.. Co se týče poselství, tak to co bylo pro Marva mě vážně dojalo...

25.09.2014 4 z 5

Stalinovy krávy Stalinovy krávy Sofi Oksanen

No ani pořádně nevím co říci, knížka mě dlouho nudila ale na druhou stranu je napsaná dobře, jen pro mě, co nemá ráda rozvláčné tempo, nebyla to pravé..

25.09.2014 3 z 5

Čekala jsem něco mnohem víc vtipného ale i přes to hodnotím kladně.. :) Je to opravdu neuvěřitelný příběh a člověk se spíš neustále podivuje.. Nicméně na mě až příliš mnoho historických faktů a událostí a jednou se mi stalo, že se mi kniha vlekla..

03.08.2014 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Ani vám nevím, podle mě to byla snad i zbytečná ztráta času to napsat... Ale jinak klasický Murakami, tajemno na konci se mi zamlouvalo.. Ale už po ní asi nikdy nesáhnu..

08.07.2014 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Vynikající.. Začátek mi lehce kulhal ale začetla jsem se velice rychle... Dojemné, krásné, dlouho mě nic tak nenadchlo a přitom to nebylo ani akční, ani scifi ani mistr King.. Budu usínat spokojeně i když jsem s posledními stránkami zamačkávala slzu..
Ehm koukla jsem i na film a říkám si proč? Proč jsem to proboha dělala... Film je bezduché nic.. :(

29.06.2014 5 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Vynikající.. Celá trilogie mě naprosto nadchla... Svižné tempo a originalita a po dlouhé době něco, kde jsem neshledala mezery ve vyšetřování, či jiných okolnostech...

16.06.2014 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Asi jsem čekala trochu víc, rozhodně je tam ale spousta pasáží co si budu vždy pamatovat.

26.05.2014 4 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Bála jsem se, že se budu plácat v ději, když jsem se ke čtení dostala až ted ale je to velice kulantně napsané a člověk si hned vše připomene... Líbilo se mi to moc, někdy mě rozčílilo opakování nějaké křivky, připomínání situace ale vyloženě to rušivě nepůsobilo.. Rozhodně zakončení jaké se hodilo.. Kvituji lepší práci s korekturou jak v první a druhé knize
...

07.04.2014 5 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Moc pěkné, příběh mě potěšil, lehce jsem se obávala co může ještě říci a po tomhle mi došlo, že Temná věž je možná nevyčerpatelný zdroj příběhů....

07.03.2014 5 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Excelentní, prostě perfektní. Jsem nadšená jak z prvního dílu, tak i z tohoto. Rychlé střídání postav a to ne běžně po iks stránkách ale klidně i po odstavcích dává ději neuvěřitelný spád, napětí a knížka má prostě grády. Krátké věty a žádné zbytečně okecávání, tak to mám ráda a pořád se děje něco co je překvapující, dalo by se říct, že každá druhá stránka dokáže nadchnout víc a víc... Nedočkavě budu vyhlížet Bubble...

05.01.2014 5 z 5