Kirtans Kirtans komentáře u knih

Fit za 15 minut denně Fit za 15 minut denně Zuzka Light

Rozhodne dle cviceni a treninku nevhodna pro začátečníky.

25.06.2019 4 z 5

Otevřená zpověď rodiny Prudilů Otevřená zpověď rodiny Prudilů Daniela Kántorová

Po svěžím začátku se kniha odebere ke zbytečně častému opakování spojeni, ktera se zkraje zdaji vtipna, pozdeji uz otrepana.

25.06.2019 2 z 5

Specifika smyslového vnímání u autismu a Aspergerova syndromu Specifika smyslového vnímání u autismu a Aspergerova syndromu Olga Bogdashina

Dozajista jedna z těch knih, které vám přinesou odpovědi, my jsme vycházeli ze systému pokus omyl, i tak byla kniha přínosná a ujasnila některé otázky, které přišly s čtením jiné literatury o autismu.

16.05.2019 5 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Za mne moc vyumělkovaně napsané, škrobeně vytvořené prostředí o kterém matky chtějí číst, často se opakující.

23.12.2018 2 z 5

Specifické poruchy učení Specifické poruchy učení kolektiv autorů

Spoustu tipů, odkazů na weby, pracovní pomůcky, listy a literaturu.

06.03.2018 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Vynikající kniha. Jedna z nejpovedenějších s daným tématem autismu.

06.03.2018 5 z 5

Hra Hra Leopoldo Gout

Našláplej kousek, neskutečně se těším na další díl, dlouho mě nic tak nevtáhlo do děje, i když co si budeme povídat, některé pasáže jsou hooodně přestřelený.

21.02.2018 5 z 5

Vítejte v Autistánu Vítejte v Autistánu Josef Schovanec

Za mne určitě ne, chápu, že autor sám má AS, tedy trochu jiný styl vyjadřování, ale ztrácela jsem se ve větách a nemohla se ponořit do čtení jako už dlouho ne.

31.01.2018 1 z 5

Autismus v edukační praxi Autismus v edukační praxi Barbora Bazalová

Více jsem shrnula zde: http://zdravakrasna.blogspot.cz/2018/01/recenze-autismus-v-edukacni-praxi.html

31.01.2018 5 z 5

Tuk není nepřítel Tuk není nepřítel Jitka Egressy

Kniha je velmi srozumitelně napsána. Četla jsem i několik knih z dále doporučených a zde se alespon neustále neopakuje jedno téma, až má člověk pocit, že to jsou vnucované myšlenky. Pro začátečníky velmi dobrá volba, zase trochu z jiného soudku než je "začátečnická" literatura v oboru zdraví, fitness a výživa, běžná.

25.01.2018 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Za mne hodně našláplý kousek, luxusně se čte, opravdu od prvních stránek je to jízda.

19.01.2018 5 z 5

Malá máma Malá máma Lenka Sadvarová

Je to vtipné čtení. Pohotové a velmi reálné pro každou matku. Přečteno za několik sezení na záchodě - já už si totiž můžu zavírat dveře.

08.01.2018 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Za mne trochu vleklý začátek, kde jsem se nemohla chytit od minulého dílu, čteného přesně před rokem. Pak se to ale rozjelo a je to opravdu našláplá jízda, nechybí nic, ani milostný příběh.

03.01.2018 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Kniha se čte sama, pokud se ještě navíc sami pohybujete v autistickém světě, má pro vás ještě větší přínos. Autorovi přeji aby měl pořád spoustu elánu, který předává "svým" dětem, a Chardonnay bylo vždy dostatek :)

30.12.2017 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Mnohem lépe se mi četla než Dívka ve vlaku, mnohem svižněji a uvěřitelněji a více bych jí srovnala k Zmizelé. Jen málokdo se asi dostane do závěrečné třetiny kde se něco děje.

06.12.2017 4 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Poměrně zklamání, je pravda, že jsem četla útržkovitě ale i tak jsem byla neustále nějak zmatená o kterou postavu zrovna jde. Závěr byl předvídatelný od jisté doby a to jsem si stále jen říkala, hlavně at není důvod to "ono". Prostředí knihy se mi jinak líbilo.

07.11.2017 3 z 5

Průlom v autismu Průlom v autismu Raun Kahlil Kaufman

Za mne poměrně často opakované informace, kniha by šla osekat. Nicméně z metody u syna vycházíme (částečně) a opravdu to přineslo klady, například v tom, že jsme si spolu díky tomuto vybudovali konečně vztah.

28.10.2017 3 z 5

Antropoložka na Marsu Antropoložka na Marsu Oliver Sacks

Trochu moc okecávání, nemám ráda, když se opakuje a tak trochu zadrhává v tématu. Jinak příběhy zajímavé a některé zvláštní. Lidský mozek je zkrátka záhadou.

28.09.2017 3 z 5

Nedávejte do hrobu motýla živého Nedávejte do hrobu motýla živého Simona Votyová

Škoda jen, že dost příběhů se opírá o Aspergerův syndrom, případně o vysokofunkční autismus. Jinak velmi zajímavé příběhy. Ocenuji vkládané dodatky odborníků.

28.09.2017 4 z 5

Nikdo nikde Nikdo nikde Donna Williams

Myslím, že kniha něco přinese snad jen lidem, kteří jsou s autismem nějakým způsobem spojení. (rodiče, odborníci apod.) Velmi zajímavé čtení o tom, jak to vlastně dopadne, když se s autismem nepracuje a nechává se ladem. Velmi cenné informace.

31.08.2017 4 z 5