killy killy komentáře u knih

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Absolutně nechápu místní komentáře, proč takovou knihu čtete když vám vadí?
Rourke mě nadchla, je tak extrémní a nebojí se ničeho. Kniha je dobře napsaná, opravdu jsem cítila napětí a scény mi samy naskakovaly v hlavě.
Utrpeni těla - sadomaso porno mejdan s výborným popisem praktik a mučení, opravdu pěkná prasárnička
Jasmín a česnek - opravdu se mnou máloco otřese, viděla jsem už dost věcí, filmů, článků...ale toto je tedy opravdu luxusní zvrácenost!
Experiment s podstatou lidství - pěkná jedohubka, řekla bych nejslabší z trojice ale zase obsahuje nějakou psychologii a poselství, určitě není špatná!

Z knihy jsem nadšená a objednávám si další titul od Rourke a nechám se překvapit dalšími zákoutími temnoty. Pro milovníky hororu jako Lidská stonožka, Srbski film nebo Mučedníci je to ideální literatura, a vy ostatní si kupte raději jinou knihu :)

14.12.2021 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Doporučuji číst až po Cujo a Temná půle, není ale podmínkou :)

Miluju Castle rock, to je vám tak krásné městečko plné zajímavých lidí a ti zase mají hromady zajímavých tajemství...a pak jim pan Gaunt nabídne štěstí na prodej a oni nakupují a jsou šťastní. Vždyť je to tak laciné! Než jim po pár set přečtených stranách začne docházet že štěstí není na prodej a že Ďábel vždy hovoří sladce....

V první části se vám úžasný sympaťák Alan, ubohý Brian nebo nešťastná Nettie dostanou pod kůži. Druhá je paradox dnešního světa, stačilo by, kdyby spolu dva lidé rozumně promluvili, zvedli telefon, zamysleli se... Poslední část je neskutečná smršť násilí a King se opět neštítí ničeho!

06.11.2021 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Kniha, která mě přivedla ke čtení. Moje první Kingovka. Můj první horor, který ze mě udělal milovníka strachu. Dokonale napínavé dílo, dodnes cítím tu atmosféru u Juda na verandě, dodneška si představuju pach vlhké zeminy, mrazí mě při vzpomínce na toho zatraceného kocoura, vidím klikatou cestičku houštím... Rozhodně doporučuji přečíst od Kinga právě tuto knihu i kdyby to měla být vaše jediná.

03.09.2021 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Kniha která patří neodmyslitelně do dětských pokojíčků už několik generací. Hrdinné pohádky o udatných bohatýrech a překrásných pannách jsou přesně to co chcete dětem číst.

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Rozhodně doporučuji jako - pro mě - jedno z nejlepších Kingových děl. Úžasně napínavá kniha od začátku až do konce. Jak se kapitoly zkracují, napětí houstne a vy ani nedýcháte. Jak tohle sakra skončí? Rozhodně velmi realistické a aktuální téma. Holly je miláček, Bill je sympaťák a celé vyšetřování má pro čtenáře ten správný směr. Rozhodně doporučuji, byla jsem po dlouhé době z knihy takto nadšená.

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Co napsat a nespoilerovat.... :) Kniha ač je delší, odehraje se vlastně celkem rychle. Plíživé zlo z Marstenova domu vyčkává, jakmile se ale dostane ven, způsobí obrovskou vlnu (ne)smrti, která se nezastaví před ničím a nikým. Rozhodně jeden z TOP5 upírských příběhů. Překvapující brutalita a nevybíravost je Kingovy v tomhle období vlastní a pokud hledáte noční můry a mrazení v zádech, nezklame.

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Druhý díl výborné série, ačkoli tady nemá tolik prostoru vyšetřovací tým z první knihy, bezchybnou práci odvedl King na profilu zloducha. Nelítostný a posedlý Morris a proti němu kluk co neudělal nic zlého... Originální kriminální zápletka, napětí a chvíle kdy se vám bude chtít křičet "Ne!!!". Rozhodně stojí za váš čas :)

03.09.2021 4 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Sbírka lepších i horších povídek. Úvodní Mlhu jsem si nechala jako lahůdku na úplný závěr knihy. Za odměnu. A teď opravdu nejsem schopna říct, který konec je depresivnější, zda knižní nebo filmový...
Ale není to jen tato povídka. Za mě například :
Prám, Nezmar a Jaunt - nikdo nedokáže vystihnout zoufalost a marnost jako King!

Opice, Babička - klasické horůrky, napětí by se dalo krájet. Krásné Jednohubky na večer.

Zkratka paní Toddové, Úžina - miluju tenhle jeho pohled na život a umírání! Na pár stránkách jsem prožila celý život hlavních postav a znala je jako své přátele. Za mě dvě nejlepší povídky z knihy :) (Mlha je pro mě spíš novela)

Některé lepší, některé horší ale knížku určitě doporučuji :)

22.10.2021 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

První díl trilogie je absolutní pecka. Přesně tohle chcete jako teenager číst... Napínavé, čtivé, originální, postapokalyptické téma... Chtěla jsem být jako ona! Moc se i líbil námět. Rozhodně doporučuji jak dospělým, tak i starším dětem :)

Puls Puls Stephen King

Já prostě nevím co si o téhle knížce myslet.... Začátek je WOW!! úplná pecka, litá to ze všech stran, ani nedýcháte, říkáte si sakra co se stalo a proč a co ten kluk...
A pak přijde něco jako : Hm... Aha takže tohle... Jo... Hm... No to je trošku moc ne? Jakože Šaman ? Hm... No to už ale ne tohleto....
Prostě ta druhá půlka a obzvláště konec je propad úplně do jiné dimenze Kingova psaní.
Já prostě miluju první půlku téhle knížky... Ale měla tam skončit :D

03.09.2021 3 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Dlouho jsem po přečtení knihy neměla tak špatné pocity. Doma máme úplně stejně srovnaná synova autíčka, úplně stejně vyháníme příšery ze skříně .... Tohle je opravdu úžasná kniha, o spoustě blbých náhod, o tom jak málo stačí na to aby se lidi nepotkali, o tom jak moc si lidi nerozumí, o tom jak může každý zešilet... Mimo jiné výborná psychologie manželského páru. Nechávala jsem posledních 30 stran dlouho čekat až budu připravena ...
Nebyla jsem.

26.02.2022 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Pro mě jedno z nejlepších Kingových děl. Moc se mi líbí moment kdy klukům vlastně dojde, že tohle není žádná hra... A pak konec který ve mě nechal obrovskou díru. Jedna z mála knih ke které se vracím a doufám že třeba jednou skončí jinak... Smutná, napinavá, brutální nepředvídatelná. Tady je lepší nedělat si přátele, protože nakonec je to buď on a nebo vy....

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Tady bych vyzdvihla jednoznačně Telefon pana Harriganna. Ten pocit jsem měla dlouhou dobu taky s telefonem svého zesnulého dědečka. Neskutečně realistické a děsivé. Pak se mi moc líbila první čast (vlastně třetí) Chuckova života - Konec světa.... Ta gradace a bezvýchodnost na mě udělala neskutečně silný dojem a je to jedna z mých nejoblíbenějších povídek.

02.09.2021 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Závěr série je pro mě zároveň nejslabší knížkou. Opět mistrně zvládnuté postavy, sympatický tým klaďasů proti vyšinutému magorovi co se neštítí zabíjet nevinné děti... Kolik životů musí vyhasnout než - a jestli vůbec - udělá psychopat osudovou chybu? Napětí sice trošku pokulhává, protože tak nějak celou dobu víme co se děje ale i tak je závěr slušný a uspokojivý. Takhle série se mi tak líbila že jsem musela dokoupit i další knihy s Holly - Outsider a Když teče krev. Rozhodně stojí obě za přečtení. Jo a Holly pořád nekouří :D

03.09.2021 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Musím říct že Holly jsem si zamilovala a tudíž pro mě byl Outsider velmi očekávaným dílem. Nemůžu říct, že by mě vyloženě zklamal, místy je ale knížka zbytečně natažená. První polovina je úžasná, napínavá a tajemná, místy jsem očekáváním nedýchala.. Pak mi ale přijde jakoby King zjistil, že už je knížka moc dlouhá a rychle to ukončil.... Od druhé Poloviny jsem čekala víc. Rozhodně to ale není špatné dílo a za přečtení stojí, už kvůli velmi nepředvídatelné první části :)

02.09.2021 3 z 5

Zpěv velryb Zpěv velryb Wally Lamb

Úžasná kniha která ve mě zanechala spoustu rozporuplných pocitů. Je to již několik let co jsem knihu dočetla a stále na ni myslím. Navíc je to snad nejdelší kniha kterou jsem kdy přečetla a to navíc jedním dechem. Určitě tenhle pohled do zlomené duše doporučuji!

02.09.2021 5 z 5

Velmi čtivý příběh s originálním námětem. Knihu jsem četla dávno před filmem, zaujala mě obálka a "reálné fotografie"...byla jsem mile překvapena dějem a sympaticky divnými charaktery :) Určitě stojí za přečtení, taková Narnie pro dospělé :)

04.09.2021 4 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Marie-José Maury

Klasický a dojemný příběh holčičky z hor který nesmí chybět v knihovně malé slečny. Příběh o rodině, přátelství a naději. Navíc je kniha nádherně ilustrovaná, četla jsem ji s babičkou a nyní ji čtu dceři :)

Knížka Knížka Hervé Tullet

Hele tohle je prostě bomba :D Zatím pobavila mě, manžela, děti i každou návštěvu co k nám zavítá je to taková malá, hravá blbost co prostě chcete mít v knihovně... A nepřeskakovat!!! :D

Povznesení Povznesení Stephen King

Spíš novela než kniha, lupla jsem to za jeden den ale musím říct že je to milý a zvláštní příběh o smíření. Scott je sympaťák. Hezké setkání s něčím nepochopitelným

26.02.2022 3 z 5