KikiMiki KikiMiki komentáře u knih

Hladová přání Hladová přání Tereza Matoušková

Knížka se mi líbila. Je sice tenounká, ale o to více nacpaná akcí a vtipnými dialogy. Hlavní postavy jsem si vcelku oblíbila, i když jsem měla zpočátku trochu potíže rozlišovat mezi Atalanem a Femorianem (mluví oba hrozně podobně). Líbil se mi nápad, jak se Jukata psychologicky vyvíjí v závislačku na Cukrátku, kterým se pravidelně sjíždí. Také se mi líbilo, že magická síla postav je nějakým způsobem omezená a není to jen pouhé mechanické mávání hůlkou a odříkávání zaklínadel, jako v jistém nejmenovaném slavném díle... První zmínka o análním kolíku mě, pravda, poněkud zaskočila a i ostatní erotické narážky dost kontrastovaly s dětským pohledem na svět malé Jukaty. Ale budiž, do světa dospěláků sex prostě patří, i když tady v takovém nezvyklém pojetí. Co mi vadilo, bylo, že knížka se mi zdála pouze jakýmsi úvodem do světa Podmoří - naznačila hodně a zodpověděla příliš málo. Čtenář se dozví, že tam mají tarky, iridy, mavi a něco jako borovice a ostatní je ponecháno na někdy příště. Konec zkrátka přišel příliš brzy a člověk se navíc nemůže zbavit dojmu, že takový konec už někde viděl a ne jednou.
Celkově se mi kniha zamlouvala, byla napínavá a měla spád. Doufám, že zmíněné mezery v mé představě o Podmoří vyplní Vílí kruhy. Ještě musím vyzdvihnout opravdu krásná jména postav a jiné názvy, protože vymyslet něco takového opravdu není jen tak. Oceňuji i hezkou obálku.

26.02.2016