Hladová přání

Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny. Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší k... celý text

Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo.
Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86532/podmori-hladova-prani-8JO-86532.jpg 3.674

Podmoří (3.)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Krigl

Lenny33

Další skvělá kniha od této autorky, která se mi moc dobře četla. Konečně bych měla začít číst tuto sérii popořadě, protože mě moc zaujala a tím, že jsem četla nejprve 5. díl a teď 3. mám pocit, že si knihy neužívám tolik, kolik bych měla. :) 3,5*

Teron
14.05.2016

Je to reálně za 4,5, přičemž tu ubranou půlku má na triku vydávající agentura, která v textu neodsadila začátky odstavců. Je to sice detail, ale pro mě osobně podstatný a kazící lehce dojem z jinak výborného příběhu, který byl mou první výpravou do Podmoří a páč mi tu teď leží čerstvě podepsané Děti vánice, určitě ne poslední.

KikiMiki
26.02.2016

Knížka se mi líbila. Je sice tenounká, ale o to více nacpaná akcí a vtipnými dialogy. Hlavní postavy jsem si vcelku oblíbila, i když jsem měla zpočátku trochu potíže rozlišovat mezi Atalanem a Femorianem (mluví oba hrozně podobně). Líbil se mi nápad, jak se Jukata psychologicky vyvíjí v závislačku na Cukrátku, kterým se pravidelně sjíždí. Také se mi líbilo, že magická síla postav je nějakým způsobem omezená a není to jen pouhé mechanické mávání hůlkou a odříkávání zaklínadel, jako v jistém nejmenovaném slavném díle... První zmínka o análním kolíku mě, pravda, poněkud zaskočila a i ostatní erotické narážky dost kontrastovaly s dětským pohledem na svět malé Jukaty. Ale budiž, do světa dospěláků sex prostě patří, i když tady v takovém nezvyklém pojetí. Co mi vadilo, bylo, že knížka se mi zdála pouze jakýmsi úvodem do světa Podmoří - naznačila hodně a zodpověděla příliš málo. Čtenář se dozví, že tam mají tarky, iridy, mavi a něco jako borovice a ostatní je ponecháno na někdy příště. Konec zkrátka přišel příliš brzy a člověk se navíc nemůže zbavit dojmu, že takový konec už někde viděl a ne jednou.
Celkově se mi kniha zamlouvala, byla napínavá a měla spád. Doufám, že zmíněné mezery v mé představě o Podmoří vyplní Vílí kruhy. Ještě musím vyzdvihnout opravdu krásná jména postav a jiné názvy, protože vymyslet něco takového opravdu není jen tak. Oceňuji i hezkou obálku.

IYv
19.02.2016

přečteno za dva večery, malá vtipná fantasy. vlastně mi vůbec nevadilo, že neznám podstatu Podmoří a systém, o to víc jsem měla prostoru pro vlastní představy.
A hned jsem vzala do ruky Vílí kruhy. Obojí se mi moc líbí a autorce držím palce.

Luccy78
01.05.2015

Vůbec jsem neměla ponětí, do čeho jdu a trochu jsem váhala, protože české autory moc nemusím.. A byla jsem příjemně překvapená, jen by mi nevadilo, kdyby byl příběh delší a knížka tlustější :-)

1v8na
02.04.2015

spoiler - Příběh se mi velmi líbil. Chudák Jukata rozpoutala svou dětskou nevinností totální rej pro příšery a čarodějové tomu nemohli přijít na kloub o co se jedná. Naštěstí vše dobře dopadlo.

Alee
24.02.2015

Dobrá jednohubka pro milovníky drsnějšího humoru, hororových pohádek a v našich krajích neotřelých fantasy příběhů. Kniha není bez chybičky, postavy dost utlačují samotný děj, který je velmi jednoduchý a předvídatelný. Vedle osobních problémů jednotlivých postav nemá šanci se dostatečně rozvinout a prosadit. Některé dialogy byly skvěle napsané, některé byly trochu krkolomné. Určitě je výhodou znát předchozí autorčinu tvorbu. Nicméně celý koncept a nápad jsou dobré a hvězdička navíc za autorčino nadšení je myslím na místě ;)

Bacileus
04.07.2014

Kniha si podle mého na nic nehraje a pokud se překlene nepříliš záživný začátek, je celkem fajn se u ní zahrabat pod deku. Vtipné dialogy a zajímavě otevřený konec také potěší. Nejsem žádný rychločtenář, ale tuto knihu jsem v pohodě přečetl na jeden zátah, což je také nepopiratelně plus.

Nikolka001
20.09.2013

Čekala jsem od knihy více. Ze začátku jsem se ztrácela v postavách. Konec se mi líbil. Námět se autorce taky povedl. :) Na českou knihu to bylo fajn. :)

Kariol
09.08.2013

Jelikož znám autorku coby blogerku, knížku jsem si přečetla s chutí. Líbila se mi! :-)

Textařka
02.08.2013

Kvalitně vystavěný příběh, sympatické postavy. Považuju za odvážné vybrat si jako hlavní hrdinku malou holku. Děti se snad píší ze všeho nejhůř, ale autorka si s tím poradila skvěle.
Všechna neodepřitelné klady nicméně shazuje průhledný závěr, který má snad každý béčkový (někdy možná i nižší kategorie) katastrofický film typu Chřestýši, Včely, Piraně atd.

Lenna75
28.07.2013

Vcelku zajímavý příběh, kolikrát jsem se i smála!

Rawen616
14.06.2013

Sympatický malý příběh na deštivé odpoledne.

Eslem
08.03.2013

U této knihy je ze všeho nejdůležitější, jestli vám hlavní postavy padnou do oka a přirostou k srdci stejně jako autorce. Pokud ne... ***

Enefersis
09.02.2013

Na Hladových přáních zaujme především originální námět a charaktery jednotlivých postav. Když se to vezme kolem a kolem, kniha by klidně mohla být o ničem, ale pokud by v ní bylo dost Femoriana, Atalana, Zoreny, Kerdey a jejich hlášek, stálo by to za to :) Knížku rozhodně doporučuju, je čtivá, nezabere moc času a hezky vám polechtá bránice :)

Skeeve
24.01.2013

Vím, že autorka této knihy, sama "Temnářka" Tereza Matoušková, nemá ráda ohodnocení (především to negativní) beze slov vysvětlení - a proto pár slov, coby obhajobu svého rozhodnutí, sem tedy vkládám.
K této knize musí čtenář přistupovat bez jakéhokoliv očekávání, natož přílišného nadšení. V opačném případě, jakožto i v tom mém, se může dočkat jedině zklamání skrze tuctové fantasy - ačkoliv i třeba s nějakou tou špetkou originality. Co se týče příběhu, mám takový pocit, že postavička jménem "Cukrátko" mi je dosti povědomá, ale ne ze světa Podmoří .... Ale nechci zbytečně křivdit.
Navíc, abych se přiznal, nikdy jsem u žádné knihy (alespoň jistě ne v poslední době) necítil více rozporuplností a rozpolcení při jejím hodnocení.

I tak však patří můj dík T. Matouškové za knihu, kterou mi poslala s věnováním a jen doufám, že mé "antimazačství medu kolem pusy" nezpůsobí autorčinu zášť vůči mé osobě.

Okřídlená li
07.08.2012

Hladová přání jsou v podstatě takové malé fantazácké Jméno růže. Jediný rozdíl je v rozsahu a v absenci několikastránkových pasážích o papežských schizmatech či sektách. Můžu vám zaručit, že se notně pobavíte. Mezi barvitými postavami to jiskří více než mezi fénem a vanou plnou vody a dialogy - ty bych obzvlášť chtěla vyzdvihnout - uspokojí i toho nejnáročnějšího čtenáře. Často se objevují podmořské reálie dokreslující bohatý svět, který se zjevně obejde bez profláklých držtiček elfů nebo nabručených trpaslíků. Z toho nemůsíte šílet, autorka si dala práci a vysvětlí vám každé slovíčko, takže nebudete muset uvažovat nad tím, co je robnice nebo tark. Jediné, co mě na příběhu opravdu naštvalo, byl konec, který podle mě vyzněl do prázdna. Jako kdyby si autorka dost vyhrála tím, že nás už dlouho "napínala" a doháněla k šílenství, a tak jen popustí uzdu, ať se iridek sám kočíruje.

Selekcaje
08.05.2012

Moje první kniha od této autorky. Plánuji si přečíst i dvě předchozí knihy a i ty následující, jež určitě budou:)

Sussanah
08.01.2012

I já jsem Hladová přání sledovala už na autorčině blogu a musím říct, že největší plus ode mě má za to, že se kniha dá číst znovu a znouv překvapí =)
Také jsem přispěla svou troškou do mlýna a napsala o nich článek - http://sussanah.blog.cz/1112/tereza-temnarka-matouskova-hladova-prani
Pokud vás zajímá můj názor, tak můžu knihu rozhodně doporučit =)

Punticek
08.12.2011odpad!

České fantasy za moc nestojí, a tohle už vůbec ne.

Vivienne
17.11.2011

Sledovala jsem vznik tohoto příběhu krůček po krůčku u autorky na blogu, takže když jsem si knihu kupovala věděla jsem do čeho jdu. Jsem ráda, že došlo k vydání, myslím, že si to příběh zasloužil.
Moc se mí líbí propracovanost světa i to, že ke čtení Hladových přání nemusíte znát předchozí knihy.

S1M0NE
25.10.2011

Příjemná, čtivá fantasy novela. Moje recenze na knihu: http://www.mfantasy.cz/2011/10/magie-pohadky-a-upiri-chobotnicky-aneb-recenze-na-hladova-prani/

Tereza Matoušková

Tereza Matoušková