Khira Khira komentáře u knih

Láska na první pohled Láska na první pohled Sandra Lee

Bláznivá dvojica. To vystihuje podľa mňa celý dej. Jeden blaznivejsi,popudlivejsi, vasnivejsi ako druhý. Keď k tomu pripletiete trafeneho komornika, pár intríg, mystiku, lásku, deti, vášeň, zradu dostanete dávku naprosto zvláštnej knihy. Častokrát sa zasmejete,zastavite s otázkou to fakt??? A napriek tomu je to ozaj celkom dobre.

28.04.2020 3 z 5

Lvi a krajka Lvi a krajka Meagan McKinney

Co napísať? Výborne spracovanie deja. Perfektne spracované hlavné aj vedľajšie postavy. Ničoho tam nebolo priveľa. Ničoho tam nebolo málo, až na ten koniec. Práve preto som ubrala jednu hviezdičku. Celý dej to parádne gradovalo a preto ma sklamal koniec, ktorý sa vošiel na maximálne 2 stránky. Komorník bol geniálny - starý pán, pri ktorom som sa poriadne nasmiala. Trevor bol nádherná postava a Alana sa k nemu dokonale hodila. Pri scéne v knižnici s Margaret som vážne mala tlak na hrudi. Takže doporučujem.

14.04.2020 4 z 5

Snehulienka Snehulienka Gaelen Foley

Trosku ma mrzí, že tak dobrá kniha nemá viac komentárov. Je to napísané dokonale. Tu bojovu scénu som si vedela úplne predstaviť pred očami. Navyše som sa nikdy nestretla s inou postavou, ktorá by si zaslúžila byť viac šťastná ako Damien. On bol proste dokonalý. Knihu som prvý krát čítala asi 10 rokov dozadu a odvtedy som ju prečítala x krát. Jedna z mála, ktoré vo mne zanechajú dojem opakovane. Proste krása.

30.09.2019 5 z 5

Sametový slib Sametový slib Jude Deveraux (p)

(SPOILER) KOMENTÁR ČÍTAŤ AŽ PO PREČÍTANÍ KNIHY- INAK NA VLASTNÉ RIZIKO.

Túto knihu som čítala 2x. Prvý asi pred desiatimi rokmi, druhý krát teraz. Ak na to pozriem komplexne, dej celkom rýchlo plynul, nemám pocit, že by som sa pri čítaní nudila. Napriek tomu dosť veľa zbytočných dejových zvratov, ktoré podľa mňa dej nikam neposúvali, akurát vo mne živili zlosť a odpor k hlavnej postave. A to ku Gavinovi. Nebudem naivka, ktorá žije v presvedčení, že ženy v tej dobe neboli bité. Ale čo bolo pre mňa nepochopiteľné, že Juditu strieskal a šibnutej Alici, po tom ako mu zabila dieťa a uniesla Juditu riadne nenatiahol. No dáva to zmysel? Keď cítil nekontrolovateľný hnev k Judite, tak co mohol cítiť k Alici, keď zistil pravdu? Plne odcudzujem akékoľvek násilie na slabších ale bolo toto fér? Nemyslím.
V každom prípade hviezdičky hlavne za vedľajšie postavy bratov, pretože bezpodmienečne menia túto knihu z obyčajnej na raz v živote prečítať.

29.10.2022 2 z 5

Stretnutie Stretnutie Gail McHugh

(SPOILER) Aby som dalsie čitateľky neodradila najskor pozitiva. Prvy diel bol vcelku dobre napisany, teda aspon jeho vacsia cast. Je tu romantika, akcia, silne emocie, pochopitelne spravanie postav. Proste to co ma dobra cervena kniznica obsahovat. Trevor je fajn kamarat, Gavin je šmeksy a naozaj skutocne ma bavil, vratane jeho pripitku. Pretoze presne tak ako ho zahajil on, by som to urobila aj ja. Chapala som dokonca aj Emily, jej fixaciu na Dillona, Olivia bola milym doplnkom. Prvy diel urcite stoji za precitanie, horši je ten koniec a druhy diel. Dovod? Je ich niekolko. Takto totiz dopadne kniha, ktorá ma dobry nasup ale autorka sa ju umelo snazi predlzit dalsim dielom. A nie len to, ten druhy diel ja tak nezazivny, obsiahly, nezaujímavý, nudny, pritiahnuty za vlasy, s umelymi zapletkami az som skutocne nemohla uverit tomu, ze to dal niekto na papier. Miesto napinaveho konca prveho dielu so stastnym koncom som sa dockala utrpenia v podobe druheho dielu. Ani jednu postavu autorka nenechala so zachovaným chatakterom, kt som si oblubila. Gavin - ta scena s Dillonom u doktora? Chlapce ako fakt? Hanbila by som sa za teba ako pes. Emily? Bezproblemov striedala postele ako špinavé pradlo a jej cielom bolo asi len niekomu ostat na krku. Olivia a jej mega vulgárne vyjadrenie k tehotenstvu? Ceresnickou na torte negativ su sexualne sceny,kedy chybala visiaca poloha za nohy zo stropu. Hviezdicky si odo mna zasluzi prvy diel, druhy by som musela hodnotit ako odpad.

06.09.2021 3 z 5

Hledaná i hledající Hledaná i hledající Anne Mather

Kniha plynula celkom pokojne. Cakala som väčšiu drámu vzhladom na namet knihy. Oddychovka, na ktoru si zial asi o hodinu nespomeniem. Napriek tomu to nebolo zle, z love storiek jedna z priemernejsich knih v dobrom slova zmysle.

15.07.2021 2 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

(SPOILER) Horko ťažko som tuto seriu docitala a to naozaj jedine kvoli postave Rafa. Davam jednu hviezdicku za prvy diel, kedy to krasne odsypalo, pribeh bol zaujimavy a druhu za postavu Rafa. Ta mala sebecka mrcha Lia si odo mna nezasluzi ani jednu. Ziadne zaobalenie jej sebeckych motivov som autorke nezrala. Kaden tiez za vela nestal, zvycajne tazko skusane postavy mam v oblube ale na nom som nedokazala najst ani jedno pozitívum. Tolko o pocitoch teraz ku konstruktivnej kritike. Svet, ktory autorka vytvorila pre mna nebol nicim zaujimavy. Obrovske mnozstvo situacii dej nikam neposuvalo akurat len preplnalo pocet stran. Som jedina, ktorá nepochopila ako bol Liin dar prinosny pre knihu? Mam pocit, ze aj autorka sa obcas stratila v pribehu a tazko hľadala smer, ktorym sa mal dalej uberat.

03.07.2021 2 z 5

V erbu slunce V erbu slunce Arnette Lamb

Privítala by som kratsi stred knihy a dlhsi zaver. Skutocne to bolo velmi rýchlo useknute. Na zahnanie nudy moze byt

08.01.2021 2 z 5

Vikingova čarodějka Vikingova čarodějka Kelli A. Wilkins

Po precitani komentarov som naozaj trosku zmätená. Anotacia ma jasne uviedla do obrazu aku knihu idem citat a aky zaner. Netvrdim, ze neexistuju knihy z cervenej kniznice, ktore priblizuju historiu a fakty ale ocakavat to mi pride trosku nerealne. Kniha nebola jedna z najlepších, ktore som citala ale ani najhorších. Mozno mohla mat o par stran menej ale... Skor sa mi nepáčila ani jedna hlavna postava, nakolko jedna bola naivna, myslim hlavnu hrdinku a hlavny hrdina bol blb. Fakt som mala pocit, ze moc do toho patrania "nepichol". Navyse hlavnej hrdinke vobec nevadilo, ze ju obetoval a bola v podstate az na druhom mieste. Druhu polovicu knihy som drzala palce "tomu s nohou" a to bola pre mna najlepsia postava knihy.

07.01.2021 3 z 5

Jeho sličná paní Jeho sličná paní Kathleen Kirkwood

Tak neviem ci som citala inu knihu alebo... Nebola som nadsena, niektore pasaze som musela vyslovene preskočiť. Naslo sa par vtipnych momentov ale emocie inak vo mne nevyvolala ziadne. Citala som daleko lepsie knihy ale aj daleko horsie.

06.01.2021 2 z 5

Dvojí láska Dvojí láska Judith McNaught

Jednu uberam za zaciatok ich vztahu. Na autorke mam najradsej prave to, ze postavy spolu najskor nieco zaziju a az potom hovoria o laske. Tuto sa Lauren zamilovala po jednom 30 minútovom obede, ceste autom a jednom vecierku a to ma teda nepresvedcilo. Nick sa mi takisto velmi zo zaciatku nepacil. Kniha zacne mat spad v podstate az od ich rozchodu, potom je to uz "pekelna" Judith, ktora vas od knihy nepusti az kym ju nedocitate.

03.01.2021 4 z 5

Nádherný sen Nádherný sen Judith McNaught

Ja by som to Jordanovi nedarovala tak lahko. A to mi slo hlavou po cely cas. Jasne, bol krasny, okuzlujuci, panovacny despota, co viem hlavnemu hrdinovi vzdy odpustit. Ale podusit ho mohla o trosku viac. Nemyslim, ze z celej série existuje slaby diel. Ale prvy bol urcite Top, za nim Ian a potom Jordan. Vsetci vsak daleko daleko v predstihu pred ostatnymi knihami tohto zanru.

01.01.2021 5 z 5

Cizí tvář Cizí tvář Linda S. Howington

Nebola to moja salka kavy ale mohla byt. Napad dobry, Xavier mal obrovsky potencial, ocakavanie bolo velke. A nakoniec kde nic tu nič. Dokopy zabil len troch chlapov. Na mna malo, na Xaviera takisto. Pacilo sa mi ako sa hlavna hrdinka popasovala s nastalou situáciou, avsak uvitala by som menej stran pred koncom a viac na koniec. Bolo to take vselijake rychlo ukoncene. Napriek tomu to nie je brak, myslím, ze aj napriek nie uplne dobremu hodnoteniu ma kniha co ponúknuť.

16.12.2020 2 z 5

Bludný kruh Bludný kruh Linda S. Howington

Toto nebola kniha pre mna. Zaciatok ako tu uz bolo spominane bol naozaj pre citatela narocny. Hlavny hrdina, ktory mal genialny nástup a obrovsky potencial sa v priebehu knihy zaradil niekam na spodnú cast rebricka hlavnych hrdinov. Nie, vobec mi nepripadalo, ze by bol z nej paf, všetko chcel riesit sexom, dva roky dozadu sa zachoval hnusne a zimomriavky som z neho nemala. Koniec velmi rýchly a podla mna odflaknuty. K tejto sa isto nevratim v buducnosti. Na jednorazove precitanie vhodne ale ostane vo vas pachuť sklamania

15.12.2020 2 z 5

V zajetí Vikingů V zajetí Vikingů Julia Byrne

Velmi pekne napísaný pribeh. Co ma mrzelo, ze som ako hlavneho hrdinu čakala Nora a dostala som ma konci uplneho Anglicana. Pritom si myslim, ze hlavna hrdinka by vyborne zapadla do zivota na dalekom Severe. Severske sagy krasne ozvlastnili pribeh. Za mna z tohto obdobia kniha, ktora sa radi na prve priecky.

13.11.2020 4 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Nebolo to zle ale nebolo to ani nič co by ma posadilo na zadok. Ľúto mi bolo hlavne to, že som si nestihla oblubit postavu skôr ako zomrela. Ale aj keby nezomrela asi by mi k srdcu neprirastla. Nebolo to zle napísané ale ani jednu postavu som si nedokázala oblubit počas celého pribehu, takže som to s nimi neprezivala a bolo to pre mňa neosobné. Sexuálne scény boli drsne, avšak čo mi na nich vadilo je to, že sa mi k postavám vôbec ale vôbec nehodili.

04.05.2020 3 z 5

Májová nevěsta Májová nevěsta Catherine Archer

No nič moc. Celá kniha sa dá zhrnúť nasledovne : ani z voza ani na voz. Rozbeh celkom ušiel ale ten zvyšok bola potapajuca sa loď. Dve hviezdičky odo mňa dostáva Benedikt. Zvyšok si nezaslúži nič.

02.05.2020 2 z 5

Služebnice slunce Služebnice slunce Iris Johansen

Pekne napísané. Naozaj detailne vykreslený charakter postáv. Príťažlivosť sa stupňovala. Zápletka a historické pozadie veľmi zaujímavé.

02.05.2020 4 z 5

Černý lev Černý lev Jude Deveraux (p)

Veľmi ťažko sa mi táto kniha hodnotí. Zo začiatku pekný nábeh, dokonca aj tie pochybnosti, ktoré mali po ich odlúčeni tam celkom sadli. Čo však z duše nenávidím je keď muž bije ženu. A je mi jedno či to je rytier, milionár alebo samotný kráľ. Od toho momentu som vlastne začínala na novo s tým,aby ma Čierny lev presvedčil, že ako chlap za to stojí. Žiaľ to sa mu už dokonca knihy veľmi nepodarilo. Preč bol ten chlap ako hora, ktorého sa všetci báli ale k svojej Levici bol ako baránok. Nezdalo sa mi, že by bol nejako šťastnejší. Proste ma nepresvedčil. Voči vlastnej žene prejavoval neúctu. Viackrát ma zaskočilo ako ju zdrapol až ju to bolelo. A ešte keď prišla na scénu ta fuchtla, tak som myslela, že mu vážne ublížim. Napíšem si úprimne ani naša Levica nebola úplne dokonalá hrdinka ale aspoň som ju mala rada. A je to taka škoda, pretože zbožňujem ciernovlaseho hlavného hrdinu :-) A to štiepanie dreva si zaslúžil. To som sa vážne pobavila. Nesmiem zabudnúť na Čiernu dužinu - to boli zlatíčka.

22.04.2020 2 z 5

Nečekaná nadílka / Angličanovo přání Nečekaná nadílka / Angličanovo přání Kathie DeNosky

Angličanovo prianie - veľká škoda, že nebola kniha dlhšia. Hlavný hrdina si ma získal hneď svojím nástupom. Autorke sa do aj tak krátkeho príbehu podarilo prekvapivo dostať dosť pohľadov do minulosti. Nebolo to kostrbaté ani príliš skoro useknuté.

12.04.2020 3 z 5