KetrinZel KetrinZel komentáře u knih

Sensei ze Šambaly IV Sensei ze Šambaly IV Anastasia Novych

Velmi obsáhlá, na mě působila až depresivně. To, co je zde rozepisováno se dá vlastně shrnout do pár vět. ...vše kolem je faleš, ale my máme svobodnou volbu...........jiná rada tam není. K čemu mi je vědět všechny ty nepravdy do podrobností, když normální člověk nemá šanci si ani tyto info ověřit.

24.10.2014

Proměny lásky Proměny lásky Věra Adlová

Moje nejoblíbenější kniha mládí. Myslím, že paní Adlová velmi citlivě převyprávěla některé krásné pověsti.

06.06.2014 5 z 5

Montespaniáda Montespaniáda Kateřina Tučková

Do knihy jsem se pustila, protože se mi moc líbily Žitkovské bohyně. Nemohu říci, že by tato kniha byla špatná, ale rozhodně to není můj šálek kávy. Pěkně, snad i vtipně napsané, ale mým názorům na život velmi vzdálené. Na rozdíl od "Bohyní" bez jakékoli hloubky.

17.05.2014

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Věděla jsem, co budu číst a předčilo to moje očekávání. Velmi pěkně napsané, čtivé až mystické.

17.05.2014 5 z 5

Síla je ve vás Síla je ve vás Louise L. Hay

Úžasná kniha na podporu sebevědomí.

21.04.2014

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Opravdu chápu proč se používá rčení "Tady je to jako v Kocourkově".

21.04.2014

Modrý kámen Modrý kámen Barbara Wood

Zajímavě sestavená kniha, skvělý nápad. Ale hlavně první příběh mi moc neseděl. Lidé v té době jistě mnohem víc spoléhali na intuici a i některé historické okamžiky si autorka pravděpodobně přizpůsobila svým představám.

18.04.2014 3 z 5

Boj o ostrov Boj o ostrov Arthur Ransome

Také vzpomínám na období, kdy jsem tuto celou sérii hltala, sháněla další díly. Tento první díl mám z jiné edice s ilustracemi od p. Buriana a ty jeho kresby podnítili mou fantazii pro celou sérii.

18.04.2014 5 z 5

Spratek Spratek Zdeňka Jordánová

Opravdu kniha na pochopení, jak škodíme sobě a ostatním svým egem.

08.04.2014

Marťanský dopoledník Marťanský dopoledník Jindřiška Černíková

Úžasná kniha, dokonce mě kdysi evokovala k tomu, že jsem psala do Svazu spisovatelů dopis pro tuto autorku, abych jí poděkovala.

25.03.2014 5 z 5

Sensei ze Šambaly I Sensei ze Šambaly I Anastasia Novych

Moc se mi líbila. Je plná moudrostí, informací a seznamuje a nekriticky srovnává různá učení, víry a hlavní životní filosofie.

23.03.2014

Aljaška Aljaška Jack London

Moc pěkné příběhy. Trochu mi vzaly iluzi z mládí o romantice Aljašky a období Zlaté horečky. Reálně vykreslné drsné žití. Převypravovala jsem dětem a moc se jim také líbily.

11.05.2016 5 z 5

Ten lidský svět Ten lidský svět Josef Šuráň

Velmi dobře se čte. I autor sám vysvětluje, proč vlastně knihu napsal. Je mi to sympatické. Žádné tlachání, ale podstatné informace a hlavně souvislosti. Pro mladé lidi, kteří nezažili nic z toho o čem píše je to dobrá kniha k utvoření si názoru a hlavně přehledu.

16.04.2016

Poselství pro Kmen mnoha barev Poselství pro Kmen mnoha barev Kiesha Crowther

Opravdu úžasná kniha, pohlazení a potěšení pro ženskou a jak jsem slyšela i pro mužskou duši.
Díky ní mi vše do sebe lépe zapadá i v kontextu s naší Zemí. Tato kniha osovuje naše srdce, nikoli intelekt.

13.03.2016 5 z 5

Obrazy z dějin národa českého Obrazy z dějin národa českého Vladislav Vančura

Já tedy zase na rozdíl od Jaryna....mě lákal hlavně název. Ale na každé stránce násilí, intriky. Pro mne rozhodně ne pohlazení po duši. Takže je mi líto, ale nedočetla jsem též.

27.01.2016

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Jiří Jilík

Velmi dobře se to čte. Moc zajímavé téma o kterém jsem před přečtením neměla tušení.

24.01.2016 3 z 5

Zasvěcení : Příběh mladé ženy úvodem do mystiky andských Indiánů Zasvěcení : Příběh mladé ženy úvodem do mystiky andských Indiánů Elizabeth Jenkins

Výborná kniha, ale nejdde ji číst ani jako cestopis. Pomalu každou stránku je třeba nechat působit.

24.01.2016 5 z 5

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Báječná kniha, plná inspirace a praktických rad.

03.06.2015 5 z 5

Malvína z Bretaně Malvína z Bretaně Jerome Klapka Jerome

Komentáře zde mne podnítily k tomu, abych knihu sehnala a přečetla. Hlavně kvůli rozporuplné Malvíně. Viděla jsem pohádku natočenou podle ní a je báječná a zcela pochopitelná, jmenuje se trochu jinak tuším O víle Malvíně. Hraje Lucie Vondráčková a také pan Somr.

04.05.2015

Jan, černý proutník Jan, černý proutník Zdeněk Šmíd

Také se mi tato kniha moc líbila a všechna místa o kterých píše jsem chtěla navštívit a pak skutečně navštívila a představovala si, jak to asi bylo.

27.12.2014 3 z 5