kethy kethy komentáře u knih

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Nádhera, hned po prvním odstavci jsem věděla, že tohle bude dobrodružství, jako psané na mou míru. Corwina jsem si velmi oblíbila a jeho příběhy budu nadále sledovat.

20.10.2015 5 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Nejlepší kniha z této trilogie. Konečně někdo popsal situaci, která vedla k vyhubení lidí na LV-426. Tleskám. Rychle se to čte, je to akční, dobrodružný, smutný a najdete tu i lásku. Tohle si ještě přečtu několikrát a hned poté si pustím film, který vlastně přímo navazuje, i když kniha byla později. Co takhle to natočit pane Scott.

08.10.2015 5 z 5

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

Nádhera, lepší než první kniha. Tento příběh má formu a rychle ubíhá.

01.10.2015 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Nejdříve jsem viděla film a pak po dlouhé době jsem si přečetla knihu. Musím napsat, že kniha je napínavější, velmi dobře se čte. Pan King se tu moc nevrací do minulosti, jak je jeho zvykem a tak napínavý děj rychle ubíhá.

17.09.2015 4 z 5

Armagedon ve slevě Armagedon ve slevě Seanan McGuire

Tak jsem si myslela, že to bude srandovnější a lepší. Nějak jsem se do děje nemohla dostat a chvilkama jsem ztrácela orientaci.

02.09.2015 3 z 5

Tajemství Morie Tajemství Morie Vladimír Šlechta

Čekala jsem něco velkolepějšího a zábavnějšího. Dostala jsem jen průměrný příběh, který mě vlastně ani moc nebavil.

28.08.2015 3 z 5

Existence Existence David Brin

Tohle mi vůbec nešlo. Moc složité. Sem tam nějaká zajímavost, ale jinak nic.

23.07.2015 3 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

No, nečekala jsem nic jiného, než smrt, překvapení a pár nechutností. To vše jsem dostala.

23.07.2015 5 z 5

Temné časy Temné časy Martin Fajkus

Nejlepší povídka a možná jediná, která splňuje téma "Temné časy" je Trny v očích od Petry Lukačovičové. Jinak je to jen snůška sexistických povídek.

01.07.2015 2 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Temné, krvavé, dobrodružné, prostě nádherné. Bóďa je borec a určitě bude mít ve dvojce více prostoru.

01.07.2015 5 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Tak že, spousty kopírace. Pan spisovatel sebral všechny základní myšlenky ze všech filmů a stvořil příběh vhozený mezi první a druhý film. Milovníci této série to přečtou rychle a rádi, ale ta jednoduchost je strašně zarážející. Příběh mě bavil, ale opravdu je to jen složení všech situací, výběr těch dobrých myšlenek a jednoznačný konec, který očekává každý, i neznalec, čtenář. Není to vyloženě zklamání, ale není to ani nic závratného.

15.06.2015 3 z 5

Lobo se zvrací! Lobo se zvrací! Alan Grant

Dle mého je to nejlepší Lobo, které jsem četla.

Upíří chutě Upíří chutě Andrej Olegovič Beljanin

Bála jsem se. Příběh je napínavý, lehce strašidelný a hlavně je to pohled na upíry tak trochu jinak.

Rockové směry a styly Rockové směry a styly Josef Vlček

Je to škatulkování, ale ve své době to byla velmi čtivá kniha. Pamatuju si, jak jsme si jí půjčovali.

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, dá se říci - kult.

Velké kraví dostihy (01/II) Velké kraví dostihy (01/II) Jeff Smith

Příjemné překvapení. Ještě lepší než příběh první. Tohle jsem si dala ještě jednou.

08.06.2015 5 z 5

Útěk z Kůstkova (01) Útěk z Kůstkova (01) Jeff Smith

Milá kresba a příjemné postavičky. Nečekala jsem, že si tak Kůstky zamiluju.

08.06.2015 4 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Já čekala jaro a zatím přišel mráz, tak krvavě akční příběh jsem teda nečekala. Povedený příběh s velmi zajímavou zápletkou. Tohle rozhodně nebude poslední kniha a Štěpán Kopřiva se stane dalším oblíbencem v mé hlavě.

01.06.2015 5 z 5

Dědictví zkázy Dědictví zkázy Jan Urban

Třetí Pragocalypsa je temnější. Vyvyan je trochu odsunut do pozadí, což mě celkem štvalo, já ty jeho hlášky prostě žrala, ale zase je tu spoustu nových postav, jejich zařazení a schopnosti. Příběh se velmi pomalu rozjíždí, příprava na znovuobnovení světa musí být prostě naplánovaná na 100%. Malé pozdvižení mezi tím spáchá Vyvyan, když uloví maso pro hradní kuchyň a samozřejmě se to neobejde bez hláškování a srandy. Situace v Praze je pak ponurá a dost se tu umírá. Vlastně už obal samotný čtenáře upozorňuje, že to bude krev. První dvě obálky jsou na bílém pozadí, kdežto třetí kniha je prostě zalita v krvi. Té by se ve mně nedořezal v jednu chvilku, opět Vyvyan a to v dosti nezvyklé situaci, ale to by byl spoiler. Nejvíce se mi líbila situace s Kerberosem, to jsem nečekala a strašně se pak smála. Phobos se také odmítá chovat podle dané linie a krásně promíchá kartama. Konec mě dostal. Možná nejlepší příběh z trilogie. Avšak jako celek je to nádherné a určitě si to nejednou přečtu znovu.

01.06.2015 5 z 5

Kasta metabaronů Kasta metabaronů Alejandro Jodorowsky

Tak jo, komiks nemusím a už vůbec ne zahraniční, ale tohle je prostě robobomba. Ta neucelenost, ten fanatismus, ty úchylnosti a hlavně ta nádherná kresba - to je prostě metabomba!

27.05.2015 5 z 5