kethy kethy komentáře u knih

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Někdy si říkám - proč já nemám moc v lásce komiksy? A někdy narazím na komiks a žasnu. Pravda je však taková, že nenapsat to syn mého oblíbeného spisovatele, ani bych to nevzala do ruky. Poslední kniha ze série Zámek&Klíč je úžasné, mrazivá, krvavá a temná. Krásné finále, které vlastně umožní pokračovat dále. Některé klíče nejsou využity, tak jak se zdá a možná jsou někde ještě i jiné klíče. Osobně si myslím, že tohle není konec.

08.11.2016 5 z 5

Časohrátky Časohrátky Joe Hill (p)

Sice jsem neměla moc času na čtení, ale když už jsem se do tohoto dílu pustila, nevěděla jsem, kdy to ukončit. Fascinující pohled do minulosti, nádherné prostředí, napětí, strach, láska a mnoho dalšího v tomto úchvatném příběhu. Monu jen vřele doporučit.

05.10.2016 5 z 5

Klíče království Klíče království Joe Hill (p)

Zatím nejlepší kniha v tomto příběhu. Opravdu napínavé, akční, krvavé a plné temného humoru.

28.05.2016 5 z 5

Koruna stínů Koruna stínů Joe Hill (p)

Tohle je bezkonkurenčně jeden z nejlepších, nejemotivnéjších a nestrašidelnějším komiksů, co jsem v poslední době četla. Hill a Rodriguez jsou borci a jejich kreslené show je vynikajícím uměleckým díle. Tleskám, doporučuji a vrhám se na Zámkov ve čtvrtém příběhu.

17.05.2016 5 z 5

Kouzlo Amberu Kouzlo Amberu John Gregory Betancourt

Je v tom cítit zmatek. Vypadá to, že se pan Betancourt začíná strácet v chaosu. Některé situace se opakují z dob Corwina a sám Oberon je tu popisován jinak, než nám naznačoval mistr Zelazny. Ještě se to dá číst, ale tuším, že to nedopadne zrovna nejlépe. Všechno to zkončí patosem, protože ta cesta k tomu vede. Logiku příběhu tu sem tam zachrání dobře cílený humor, kterého v této celé sérii není zrovna moc. Jsem zvědaví na další knihu, ale asi ji zatím odložím a pustím se do něčeho čerstvějšího.

29.04.2016 3 z 5

Amber a Chaos Amber a Chaos John Gregory Betancourt

To, co jsem od knihy čekala, to jsem dostala. Vlastně je to lepší než první příběh. Je tu více srandy a více dobrodružství. Lehce a rychle se to čte. Krásné je popisování chování věcí v Dvorech Chaosu - velmi povedené a brilantně vymyšlené. Jsem zvědava na další příběh. Asi se do něj hned pustím.

14.04.2016 4 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Velmi krásné počteníčlko. Nejvíce určitě zaujala věta - nezírejte na žábu - až když jsem pochopila, tak jsem se málem umlátila smýchy. Jinak mysteriozní, napínavé a velmi vtipný příběh, zasazený do tajuplné doby. Jsem zvědava, zda a kdy vyjde další svazek.

08.04.2016 4 z 5

První stín Amberu První stín Amberu John Gregory Betancourt

Tak První Stín se mi zrovna moc nelíbil. Málo humoru, málo akce a skoro obrovská podoba s osudem Corwina Oberonovo syna. Já jen doufám, že se to z další knihou víc rozjede.

02.03.2016 3 z 5

Spratek Spratek Steven Erikson (p)

Bylo to příliš nechutné, ale velmi vtipné. Možná, kdyby se autor vyvaroval některých momentů, dala bych za pět. Tohle nemá skoro nic společného s Star Trekem, mě osobně to spíš připadá jako výsměch této sérii.

26.02.2016 4 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Čekala jsem akční jízdu, ale nakonec se hlavní hrdinka pohybuje jen na jedné přímce a to z bodu A do bodu B a sem tam se vrátí nebo lehce odbočí. Má jeden cíl a jeden nápad - jinak se spíše snaží vypadat cool a čumět do zrcadla - tedy pokud zrovna nějaké sežene. Kladem příběhu je celkem zajímavá zápletka s Tlumičem a velmi ironický humor hlavní postavy. Velmi lehce se to čte, příběh plyne a ale nemá to moc krve a takovou tu adrenalinovou šťávu. Je to moc teen, což je škoda.

21.02.2016 3 z 5

Prvních patnáct životů Harryho Augusta Prvních patnáct životů Harryho Augusta Claire North (p)

Tak tohle je paráda. Akční, překvapivé, náročné, lehké, cestovatelské a velmi mrazivé. Jedna z nejlepších knih v tomto žánru, co jsem četla. Paráda. Nejlepší komentář k této knize má uživatel Terva. Tleskám.

19.02.2016 5 z 5

Princ Chaosu Princ Chaosu Roger Zelazny

Poslední příběh o Amberu a Chaosu. Je to škoda. Strašně mě to bavilo a už je konec. Není to bůhví jaké suprácké finále, naopak, je to vlastně celé otevřené, ale já se bavila a mám tuto sérii nejraději ze všech.

15.02.2016 4 z 5

Děsivé radosti Děsivé radosti Ondřej Neff

Tak jsem velmi zklamaná. První povídka je sexuálně labilní z naprosto ubohou pointou. Druhá povídka je totálně odfláknutá - nedodělaná a třetí povídka je skoro odpad. Vlastně jsem třetí povídku vůbec nepochopila a její pointě se vůbec nezasmála, i když měla být údajně z kapitol černého humoru - tady alespoň si myslím. Zklamání je na místě. Jediné, co se dá ocenit je nádherná, Evropská, kresba.

10.02.2016 3 z 5

Rytíř stínů Rytíř stínů Roger Zelazny

Důležitá součást celku, ale vcelku to bylo místy až moc nudné.

07.02.2016 3 z 5

Pokrevenstvo Amberu Pokrevenstvo Amberu Roger Zelazny

Asi nejlepší příběh s Merlinem. Má to rychlost, humor i napětí. Člověk až lituje, že to pomalu končí.

26.01.2016 5 z 5

Trumfy osudu Trumfy osudu Roger Zelazny

Tak Corwin je kdovýkde a Merlin se teprve nachází. Vlastně ani netuší, co ho čeká. Je to trochu výraznější příběh než prvních pět knih a naštěstí se tu pan spisovatel moc neopakuje. Těším se na další příběhy.

21.01.2016 5 z 5

Dvory Chaosu Dvory Chaosu Roger Zelazny

Celkem nejhorší příběh série. Zdlouhavé a do děje vstupuje až moc osob. Aby to ve finále nabylo moc chaotické.

11.12.2015 3 z 5

Paže Oberonova Paže Oberonova Roger Zelazny

Jak píše Terva - více otázek než bylo zodpovězeno odpovědí. Lehké čtení, které vás více ponoří do světa Amberu a jeho Stínů.

28.11.2015 4 z 5

Znamení jednorožce Znamení jednorožce Roger Zelazny

Jeden z nejlepších a nejbarvitějších příběhů této série. Já se neskonale kochala.

09.11.2015 5 z 5

Pušky Avalonu Pušky Avalonu Roger Zelazny

Příběh o Corwinovi pokračuje. Jeho cesta za trůnem zde vyžaduje jiné technické prostředky, než na které jsou Ambeřané zvyklí a tak Pušky Avalonu mají Corwinovi pomoci k moci. Ale nevěřím, že Corwin je takový, jaký je zde "vykreslený" a věřím na jeho šlechetné srdce. Knihu a celou sérii doporučuji každému, kdo má rád úžasné světy a krásná dobrodružství.

28.10.2015 4 z 5