Kelíns Kelíns komentáře u knih

Povídky z jedné a druhé kapsy Povídky z jedné a druhé kapsy Karel Čapek

Jak tak koukám cítím se skoro trapně, že dávám tak malá počet hvězd, kdyby to šlo dala bych alespoň tři a půl. Ale víc bohužel nemohu. Povídky byly hezké, ale ne pro mě. Četla jsem to pouze z důvodu povinné četby. Není ta knížka, kterou si někdy přečtu znovu.

06.02.2013 3 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Začátek byl výborný, ale druhou polovinu knihy mě rušilo neustálé zívání a opravdu jsem už musela nadzvedávat obočí a ptát se: "A to si jako vážně někdo myslí, že se tomu dá uvěřit?". Možná ano a možná ne. Nebudu dumat co z toho je pravdou. Jediné co tu mohu potvrdit je to, že myšlenka knihy je rozhodně pravdivá. Dotkla se mého srdce.
Jestli toto autorka doopravdy zažila, pak teda klobouk dolů. A jestli je to fikcí, stejně smekám před autorčinou fantazií.

05.01.2013 3 z 5

Psí život Psí život Jeff Kinney (p)

Naprosto skvělá knížka. :-)

17.12.2012 5 z 5

Poslední kapka Poslední kapka Jeff Kinney (p)

Byla to kniha mého bráchy a já se do ní začetla a moc se mi líbila :-)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuhle knížku jsem jako dítě. Vzpomínám si,že jsem se ji snažila číst nahlas a vůbec mi to nešlo. Je to skvělá knížka, nejspíš jedna z nejlepších co jsem kdy četla.

Šprndy a košťata Šprndy a košťata Sarah Mlynowski

Je to vážně skvělá knížka. Četla jsem ji před pár lety a moc se mi líbila

06.12.2012

Jak zacvičit s rodiči Jak zacvičit s rodiči Jenny Smith

Kniha se mi moc nelíbila. Přišlo mi to příliš nereálné. A tam, kde jsem se nejspíš měla smát jsem si říkala, co je to za hloupost?

06.12.2012 odpad!

Papírová města Papírová města John Green

Oproti Hledání Aljašky a Hvězdy nám nepřály je to trochu zklamání. Ale i to znamená, že je to geniální kniha. Ale tak co jiného by se dalo čekat od tak geniálního autora jako je John Green?

"Jednou prostě musíš přestat hledět k nebi, nebo se nakonec ohlédneš a zjistíš, že i ty jsi někam odletěl."

28.12.2014 5 z 5

Krásná, jednoduchá, dětská knížka. Někdy trochu moc zdlouhavá, ale jinak fajn oddech. Mrzí mě, že jsem si je nepřečetla už dříve jen proto, že jsem ji odsuzovala kvůli povinné četbě.

22.06.2014 4 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Tahle knížka nebyla můj šálek čaje.
Originální? Vždyť o vlkodlacích je teď tak moc knížek. Autorka si je sice trochu přizpůsobila, ale ne tak moc aby se o tom dalo tvrdit, že je to originální.
Postavy? Pořádně ani nevím, jaký z nich mám mít pocit, přijdou mi spíše takové bezcharakterní. Pár vedlejších postav tam samozřejmě bylo, ale ne dost na to, aby mi některá z nich přirostla k srdci. Všechno se to točilo jen kolem těch dvou Sama a Grace. Ale za těch 342 stránek jsem vůbec neměla šanci nějak moc je poznat, natož si je oblíbit.
Čtivost? Po každých deseti stránkách jsem musela knihu odložit. Dál jsem ji četla jenom protože jsem čekala, jestli se to nerozjede. Nerozjelo! Posledních asi čtyřicet stránek mě knížka trochu vtáhla do děje, ale moc pozdě na to abych se do ní mohla ponořit.
Ale ten konec to naprosto zazdil. Já jsem sice fanda do šťastných konců, ale tohle prostě ne! Přece nejde aby na poslední stránce příběh Sama a Grace skončil rádoby dobře, ale bez vysvětlení. Chápu, že na to budou ty další knížky kterými to pokračuje, ale do těch se mi vážně nechce pouštět.

29.12.2013 2 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Tak tato kniha mě naprosto okouzlila. Dokonale promyšlená až do posledního slova.Nejkrásnější příběh byl se Sonmi.Viděla jsem i film, ale tolik mě nezaujal. Myslím, že kdybych nečetla knihu, ani bych nepochopila.

10.04.2013 5 z 5

Ponorková nemoc Ponorková nemoc Jeff Kinney (p)

Člověk by řekl, že po tolika dílech to začne být nuda, ale mě se zdá, že díly jsou čím dál lepší :-)

28.03.2013

Ošklivá pravda Ošklivá pravda Jeff Kinney (p)

Kniha opět nezklamala :-)

28.03.2013

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Povídky z jedné kapsy se mi tolik nelíbily. Nejvíce se mi líbil asi zločin na poště.

06.02.2013

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Podle mého názoru moc krásná knížka. Úžasný nápad a hezky zpracované. To co mě, ale opravdu překvapilo byla její velikost. Jasně, že jsem nečekala nějakou tenounkou knížečku, ale něco co je velikostí jako Stmívání. Člověk by řekl, že u tak tlusté knihy se začne postupem nudit, ale opak je pravdou. Prvními části jsem se musela prokousat, protože ačkoli byli zajímavé, tak i nudné. Čekala jsem na nějakou pořádnou akci- a dobře, že jsem počkala, protože jsem se jí dočkala. Celkově k tomu nemám co vytknout, jenom ty napínavé chvíle, které se střídali s nudnými. A taky se mi moc nelíbilo, jak tam byla uvedena hlavní láska. Nebo snad dvě hlavní lásky. Jeden pro Mel a druhý pro Poutnici. Hezky by to sedělo, jenom mám radši, když od začátku vím, kdo je tou láskou. V tomto případu jsem se tam dost ztrácela. Ovšem to je věc názoru.

20.01.2013 4 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Skvělá knížka. Jednoho dne jsem si jí vypůjčila z bráchovi knihovny a nestačila jsem se divit :-)

17.12.2012 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Je to kniha mého bráchy a já jednoho dne neměla co číst a tak jsem si jí vypůjčila. Hrozně se mi líbila. Je opravdu legrační a čtivá.

17.12.2012

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Opět další skvělá kniha od ní. Tady se mi nejvíce líbilo: Kdokoli dokáže cokoli. Betty zvládla napsat nešťastné příhody v životě s humorem.

06.12.2012 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Toto je kniha, kterou jsem přečetla během pár dní. Je tak čtivá, člověk se při ní nenudil. Zkrátka a dobře je vážně skvělá. Krásné zakončení celé ságy.

Muka Muka Lauren Kate

Obálka je opět krásná to musím uznat. Ale ten děj to je prostě děs. Přečetla jsem si to jen protože mě zajímalo jestli to nebude o něco lepší, ale nebylo. Byly chvíle kdy jsem si říkala: "No tak už jen pár stránek a budeš u konce..". A to by se u knížek nemělo dít.

06.12.2012 1 z 5