Kebira Kebira komentáře u knih

Anna Kareninová 1. Anna Kareninová 1. Lev Nikolajevič Tolstoj

Nádherně napsané. Velice doporučuji. Vůbec mi nevadilo sálodlouhé popisováni např. sečení louky a podobných jiných momentů v knize. Kniha psaná krásným stylem. Naprosto mě děj uchvátil a vím,že jsem ji nečetla poprvé a naposled, ale že se k ní někdy ráda vrátím a přečtu znova.

Konec starých časů Konec starých časů Vladislav Vančura

Líbil se mi styl, kterým byla kniha napsána, ale kdybych neviděla film, tak knihu moc nepoberu. Film se vydařil víc než samotná kniha.

23.01.2018

Krásná kniha, je to jedna z mála knih, kterou jsem přečetla na jeden zátah. Po létech si znova vracím a čtu ji podruhé a opět jsem uchvácená, všemi těmi detaily, se kterými si autor precizně pohrál.
Četla jsem i další díly a i ty mne nezklamaly.

Líbáš jako Bůh Líbáš jako Bůh Marie Poledňáková

Odpočinkové zábavné čtení. Knihu jsem přečetla 2x za sebou.

08.08.2019 5 z 5

Jednou budeš Arab 3: Dětství na Blízkém východě (1985-1987) Jednou budeš Arab 3: Dětství na Blízkém východě (1985-1987) Riad Sattouf

Chceš poznat arabský svět, porozumět mu? Tady to máš, tuhle knihu.
Doporučuji všemi deseti. Všechno krásně popsáno, každý má své místo předem určené, v rodině, v práci, ve škole. Střet dvou rozlišných kultur, které se nikdy nepropojí v zájemné symbioze, vždycky bude převládat ta, ve které vyrosteme.

08.08.2019

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

Strhující děj, úplně mě kniha vcucla. Není to sice žádná "vyšší dívčí", knihu bych zařadila mezi odpočinkové.
Doporučuji , nebudete se nudit.

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Příběh mě bavil, jen jsme byla zklamaná, jak rychle "Popelka" ke štěstí přišla. Očekávala jsem víc dramatičnosti, málo propracovaný děj. a docela jsme měla problém s tím, že matka a otec byli v příběhu psány svým křestním jménem, docela mi chvíli trvalo, než jsem pochopila, že Alice je matka a jméno otce-továrníka si už nepamatuji. Ovšem co mě dostalo do kolen, byl v příběhu jeden moderní výraz "...byl jsem z toho na větvi..." , to neřekl žádný sloužící,ale někdo z panstva, takový výraz mi do toho století nesedl, pak tam byl ještě jeden, ale to si už nevzpomínám jak to bylo přesně přeloženo. Myslím si, že to šlo přeložit lépe, aby to sedělo na dobu a místo, kde se děj odehrával a která postava to sděluje.
Druhý díl si přečtu určitě, aspoň vím, že se jedná o tzv. Čtení pod lampou, nenáročné čtivo do vlaku. Určitě kniha nebude patřit k těm, které bych si v budoucnu chtěla znova přečíst.

14.04.2018 3 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Grégory Samak

Nemohla jsem se do té knihy začíst. Snad se k ni opět vrátím.

08.08.2019 1 z 5

Došel jsem daleko... Došel jsem daleko... Ishmael Beah

Dlouho jsem to nemohla dostat z hlavy. Srovnávala jsem svůj život s jeho. Prošel peklem, s tím se snad nedá ani smířit, vyrovnat se s tím.

23.02.2019 5 z 5

Stoupenci plamene Stoupenci plamene David Morrell

U mě v pořadí třetí kniha od tohoto autora a docela mě zklamala, taková slabá variace
na Indiana Jonese. Ovšem na autora jsem nezanevřela, těším se na další knihu od něj, která mi padne do ruky.

23.01.2018 3 z 5

Stopy mizí v mlze Stopy mizí v mlze David Morrell

Kniha má spád, nenudila jsem se u ni.

23.01.2018 5 z 5

Na hraně temnoty Na hraně temnoty David Morrell

Skvěle napsáný příběh, kniha mě nenudila, právě naopak. Byla to první kniha od tohoto autora a byla jsem nadšená.

23.01.2018 5 z 5

Záhadné postavy českých dějin Záhadné postavy českých dějin Vladimír Liška

Kniha mě zklamala, čekala jsem víc. V knize notorické známe učebnicové fakty, či legendy.

23.01.2018 4 z 5

Palečkův úsměv a pláč Palečkův úsměv a pláč František Kubka

První polovina knihy mě ještě bavila, když jsem pak četla druhou část Palečkův pláč, tak mě to dost nudilo. Knihu jsem dočetla, ale s velkým sebezapřením.

06.01.2018

Navždy po francouzsku Navždy po francouzsku Fiona Valpy

U knihy jsem si odpočinula, nenáročné čtení.

06.01.2018