Stoupenci plamene

Stoupenci plamene https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15506/stoupenci-plamene-15506.jpg 4 133 20

Tess Drakeová, reportérka zabývající se životním prostředím, je vtažena do temné a vražedné konspirace, jejíž počátky sahají několik století dozadu a vraždy, záhady a násilí postihnou i nejmocnější tohoto světa.

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Alpress

Covenant of the flame , 1991

ajasin
02.03.2023 3 z 5

Tak jsem si díky čtenářské výzvě dala opět repete. Tuto knihu jsem četla cca před dvaceti lety a jediné na co jsem si pamatovala, že jsem byla z příběhu nadšená. No napodruhé se už takové nadšení neopakovalo. To mé prvotní bylo dáno tím, že to pro mne nejspíš byla první kniha tohoto typu. Je v ní tajemno, akce, pár tajuplných vražd. Stopy a indicie k vyřešení vedou do hluboké minulosti. Řekla bych, že Dan Brown v ní možná našel inspiraci.

čef
26.03.2021 4 z 5

Příběh je námětově už zastaralý, ochrana životního prostředí se od začátku devadesátek přeci jen posunula. Také je znát, že literárně se doba od Dana Browna také kamsi dostala jinam, zlotřilí páterové a tajné služby už tolik netáhnou. U těchto dobrodružných knih je ale nejlepší nechat příběh skákat přes kaluže a myšlením se příliš nezatěžovat.

namoki
24.10.2020 4 z 5

Knizka pekna, mela i spad. I s koncem se autor docela vyporadal :-)

Richie1
06.03.2020 4 z 5

Bez ohledu na do značné míry přehnanou konspiraci dvou skupin středověkých rivalů a přes neuměřené poukazování na zničenou přírodu v Evropě i jinde po světě, je román dostatečně čtivý a napínavý. Po druhém čtení mě to sice již nebavilo tolik jako napoprvé před mnoha lety, ale i tak je kniha příjemným čtenářským zážitkem. 70%

Jardík50
22.10.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších Morrelovek. Bavila a nepustila.

Synysterka
18.03.2018

Vynikající čtení, tuto knihu mám moc ráda, už několikrát jsem si dala opáčko .

hana4834
24.01.2018 4 z 5

Skvělá kniha doporučuji všem co mají rádi Morrella.

Kebira
23.01.2018 3 z 5

U mě v pořadí třetí kniha od tohoto autora a docela mě zklamala, taková slabá variace
na Indiana Jonese. Ovšem na autora jsem nezanevřela, těším se na další knihu od něj, která mi padne do ruky.

melda73
15.11.2016

tady není co dodat...také moje první kniha od tohoto pána....ani jsem tenkrát v roce 91 netušil, že Rambo je jeho nápad. Díky němu, mám Morrela plnou polici v knihovně. přečetl jsem od něj téměř vše, co u nás vyšlo a nezklamalo a nenudilo mne vlastně skoro nic.
Takže děkuji Stoupencům plamene za seznámení......
jedna z mála knih, kterou si pamatuji, rád o ní diskutuji a až budu marodit, rád si jí přečtu znovu

PAVEL z BRNA
22.06.2016

Má první kniha od tohoto autora a byl jsem z ní nadšen. Mysteriozní námět, akční děj, sympatičtí hrdinové i pochopitelní padouši, ekologický podtext a myšlenky k zamyšlení. Super. Těším se na další jeho knihy.

ritta
13.05.2016 3 z 5

Kniha byla napínavá a četla jsem jedním dechem,bohužel jak už jsem psala v jiném hodnocení knihy od Morella, poslední třetina na mě vždy působí úplně zbytečná a stává se z toho fantasmagorie.

HannyC
25.12.2015 5 z 5

... dech beroucí souboj mezi dobrem a zlem, ve kterém prostě musíte zaujmout SVE stanovisko ... napětí až do poslední stránky a KONEC BEZ KONCE ... protože SAMOTNÝ KONEC JE NA VÁS SAMOTNÝCH PŘÁTELÉ ... takže: patříte mezi kacíře či inkvizitory? Já osobně už mám vybráno :)

hankapimi
01.12.2014 3 z 5

Klasický MORRELL - zajímavý námět, inteligentní zápletky, napínavý děj, svižné tempo a neodložíš, dokud nedočteš !!!
Ale Bratrstvo a Svazek stejně vede...

King Boo
02.01.2014 5 z 5

Opravdu perfektní kniha. Byla to první kniha, která mě,,zavedla" do takových těch krimi-horrorových thrillerů......Opravdu velice pěkná, strhující děj a na druhoustranu také velice poučná. Dávám 5 .....Doporučuji

Hespik
26.08.2013 5 z 5

nemůžu řict, že bych s ,,parazity´´ a jejich konáním nesouhlasil.... perfektní kniha

ina77
21.05.2013 4 z 5

Hodně zajímavé a poučné.
Je až strašidelné,co vše se může stát a není to nic co by nebylo možné!

šipek
21.03.2013 5 z 5

Má třetí kniha od tohoto autora a opět vynikající, strhující děj , zajímavá zápletka.

Corehead
30.04.2011 4 z 5

Pěkné.Hned po trilogii Bratrstvo růže,Bratrstvo kamene a Svazek noci a mlhy,moje nejoblíbenější.Jeho knihy nejsou tak "tlusté" a možná tak propracované jako u některých jiných autorů ,ale čtou se pěkně,díky rychlému spádu a akčnímu ději.

Val
08.02.2011 4 z 5

Moc dobrá kniha. Děj je napínavý, má rychlý spád. Jen se budu muset odnaučit dívat se pár stránek dopředu... :)

Rokytka
30.11.-0001 5 z 5

První kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla a velmi mile mně překvapila. Napínavý příběh s prvky tajemna jsem přečetla jedním dechem. Následovala trilogie : Bratrstvo růže, Bratrstvo kamene a Tajemství noci a mlhy. Super. Zatím to nejlepší, co jsem od Morrela četla.

Kniha Stoupenci plamene je v