Katyys Katyys komentáře u knih

Základy mužského šovinismu Základy mužského šovinismu Josef Hausmann

Neuznávám radikální feminismus, ani (jakýkoliv) šovinismus, nicméně nechápu jak může podobnou knihu kdokoliv v 21. století vydat, natož ji myslet vážně. Určitě kapitoly a pasáže se dají brát s nadhledem, knížka jako celek je ale dost přes hranici. Nicméně doporučuji ji přečíst pro její absurditu. Autor si v některých pasážích i odporuje, což umocňuje už tak nepochopitelný (pseudo)fakt, že je kniha v některých kruzích považována za akademickou.

26.03.2017 4 z 5

Kniha, kterou díky formě a čtivosti přečtete za jediný krátký večer a nedovolí Vám ji odložit. Některé pasáže jsou trochu nedomyšlené (nebudu spoilerovat) a tudž trochu odtržené od příběhu mladého Harryho Pottera, ale i tak to hodnotím jako pěkné dílo. Autoři umějí vyjádřit některé postoje a vlastnosti tak, jak by je většina z nás nedokázala vyjádřit ani pomocí slov; oni to zvládají pomocí dialogů.

25.11.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha, která Vás donutí zůstat vzhůru, protože chcete vědět, jak to celé dopadne. Neobyčejný příběh o malé věčnosti, který se Vám zahryzne pod kůži a už nepustí. Rozhodně doporučuji si přečíst.

02.11.2014 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Adler Olsen prostě nezklame. Podrobný popis všech brutalit vám jednoduše naježí srst, a ačkoliv bylo odpočátku jasné, kdo za všechno může, nechá vás autor přece jen chvilkama váhat a nad jeho pesimistickým stylem psaní se nejde nezasmát.

02.02.2017

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Kniha je výrazně odlišná od filmového zpracování. Ačkoliv hlavní téma zůstává nedotčené, pocity, které jsem měla z knihy se nedají srovnat. Knihu prožíváte.

15.10.2016

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Toto byla první knížka Martina, kterou jsem četla. Chtěla jsem se přesvědčit zda má smysl číst Píseň ohně a ledu, a ačkoliv se nejednalo o nějaký uchvacující příběh, zaujal mě styl psaní, díky kterému jsem knihu přečetla během několika dní. A teď vzhůru do pravého Západozemí!

29.06.2015 4 z 5