Katy_vKnihách Katy_vKnihách komentáře u knih

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Celou dobu jsem nechápala to nižší hodnocení, však anotace zní tak hrozně fajn a je to čtení jako dělané na podzim. Ale, po přečtení už to chápu. Děj byl hrozně nezáživný, a i když zasazený do kouzelnického prostředí, mě neokouzlil. Na vině je zcela určitě to množství vulgarismů, které nejen že se sem nehodili, ale doslova mi vadili! Taktéž erotická linka v téhle knize působí jako pěst na oko. Možná že se autorka držela hesla: "Sex prodává", ale určitě ne za každou cenu. Tady to ten děj prostě úplně znehodnotilo.

07.10.2023 3 z 5

Dušičky! Dušičky! Orli Zuravicky

Je to čtení pro dětičky, ale když se vám chce číst tematicky, tedy v říjnu něco dušičkového, podzimního, halloweenského...dáte se i do takovéto knihy. A dá se říct, že mě to i přes to bavilo. Má to originální prvky z duchařského světa, má to reálné základy ze života středoškoláků. Podle mě je to dobrá kombinace od obojího, když zrovna nepreferujete čisté fantasy příběhy. Já preferuji reálný svět s kapkou fantasy prvků. V tom případě je tahle kniha správná volba.

05.10.2023 4 z 5

Ráda tě poznávám Ráda tě poznávám Rachel Winters

Uf, tak tohle bylo náročné čtení. Ne sice žánrově, ale bylo náročné se tím prokousat až do samotného konce. Tolik omáčky podle mě nemá rád nikdo ani na talíři, natož v knize. Kdyby byla kniha o takových 100 stran kratší, autorka by udělala líp. Opravdu trvalo, než kniha vůbec začala a přešla k jádru věci. Těšila jsem se na filmové narážky (kvůli tomu jsem to četla), ale bylo to pro mě zklamání. Protože de facto se jednalo jen o názvy filmů, ne že by si hrdinka žila, nebo se snažila žít, jako ve zmíněných filmech. Utvořila si spíš svůj vlastní, nicméně vidět bych ho nechtěla, protože mi nepřišel vtipný ani zajímavý. Mohlo to být originální a jiné, ale tohle se moc nepovedlo a podle mě se to úplně odklonilo od představy o které se píše v anotaci.

30.09.2023 3 z 5

Když Nina potkala Bena Když Nina potkala Bena Annie Robertson

Upřímně řečeno, tomu nízkému hodnocení tak úplně nerozumím. Nemám tušení, co na téhle knize většina lidí vidí tak špatného, možná málo romantická? A to je to první, co se mi na ní líbilo. Podle názvu by to člověk odhadl na romantiku jako vyšitou, ale bude to tím, že v češtině je to hodně špatně přeložené. Tady nejde o láskyplný příběh hlavních postav. Tady jde o vyznání lásky k jedné scénáristce jménem Nora Ephron. Je to příběh o ní a pro ní. A myslím, že si ho zaslouží, protože opravdu byla skvělá scénáristka. Pokud jí tímto chtěla autorka složit poklonu a poděkování, myslím, že se ji to povedlo. Její pokračování Když Harry potkal Sally, bych vidět nechtěla. Ale, proti téhle knížce nemám nic, proč bych se k ní nechtěla vracet. Kniha z prostředí knihkupectví a pohled do života scénáristy byl podle mě nápaditý. Nejde o romantické klišé, kde se rozebírají jen pocity dvou lidí, kteří se zamilují, pohádají a nakonec žijí šťastně až navěky. Už proto by si to zasloužilo trochu lepší hodnocení. Jen to brát tak, jak to autorka zamýšlela. Stačí, když si uvědomíte, že kniha se jmenuje "Miluji Noru". Hned to uvidíte jinýma očima. Za mě 3,5 *.

27.09.2023 3 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Do této knihy jsem šla kvůli originálnímu prostředí, a svým způsobem jsem čekala i originální příběh. Ale, ten jaksi v druhé půlce bohužel zmizel, a dostalo se to do typické fáze toho, co už bylo napsáno mnohokrát. Je to škoda, protože první polovina knihy mě opravdu bavila, protože spojení těchto dvou témat jsem v knize ještě nečetla. Škoda, že to nevydrželo až dokonce, za mě 3,5 *.

23.09.2023 3 z 5

Chci to taky! Chci to taky! Ellen Berg

Tohle byla má druhá kniha od autorky, a musím říct, že oproti té první je tohle zklamání. Ta první byla alespoň úsměvná, ale tady bych naprosto změnila zařazení. Do humorných knih to určitě nezapadá. Nicméně, problém byl spíš zasazení děje do lékařského prostředí. Ony vážné nemoci a humor jdou dost špatně k sobě. Vykreslení hlavní hrdinky a jejich obsesích bylo také těžko uvěřitelné. Že by s touto povahou mohla vykonávat takovou profesi? V knižním světě asi ano. Za mě bohužel průměrné a neoriginální.

16.09.2023 3 z 5

Steven Spielberg – Život ve filmech Steven Spielberg – Život ve filmech Molly Haskell

(SPOILER) Biografie by se měla psát objektivně. Když už se nejedná o autobiografii, měl by ji psát někdo, kdo danou osobností není ani zaujatý ani ji nějak extrémně nezbožňuje. A jak sama autorka prozrazuje, ona sama není jeho velkou fanynkou. Tak, jsem si tak celou dobu říkala, proč to psala? Na knize je to totiž neskutečně znát. Nepomáhá tomu ani fakt, že s ním neudělala ani jeden rozhovor. A nelze se mu divit, když strhala jeho největší hity. A nešetří ho ani v této knize. Její osobní názory ( a většinou negativní), jsou obsaženy v každé kapitole. Kdybych se měla rozhodovat, jaký film si pustím na základě této knihy, řekla bych, že má hodný sledování tak maximálně jeden nebo dva. Naštěstí jeho nejznámější filmy mám dávno shlédnuté, jen jsem se chtěla třeba byť dozvědět jednu perličku z každého filmu. A o tom tahle kniha vážně není. Takže pro mě je to docela zklamání.

01.09.2023 3 z 5

Tým v nemilosti Tým v nemilosti Sophie Hénaff

Na knihu jsem se těšila, protože mám ráda jak humorné knihy, tak detektivky. Měla to tudíž být skvělá kombinace, a ještě k tomu z mé milované Paříže. Nicméně mi přišlo, že celou dobu to nebylo pojaté ani jako humorná kniha, ani jako normální detektivka. Celou dobu mi to přišlo někde na rozmezí obojího a ten styl mi nevyhovoval. Četlo se to ale dobře díky krátkým kapitolám a originální myšlence. Tudíž za přečtení to určitě stojí, a ode mě kniha dostává 3,5 *.

26.08.2023 3 z 5

Hotýlek v údolí Loiry Hotýlek v údolí Loiry Helen Pollard

(SPOILER) Už název této knihy, by na člověka měl působit oddychově. Když si k tomu člověk navíc přimyslí francouzské venkovské prostředí, říká si, že na léto nemůže být lepší volba. Opak je ale pravdou. První polovina knihy oddychově nepůsobí ani omylem. Hlavní hrdinka, která se nezaobírá ničím jiným, než jejím právě rozpadlým vztahem, člověka prostě nebaví. Ke slovu se totiž nedostane skoro nikdo jiný, natož nějaký popis francouzského prostředí. Druhá polovina knihy to trochu zachraňuje, kdy se na scéně objevují další (a mnohem zajímavější) postavy. Člověk si pak říká, že na závěr nemůže už čekat nic tak hrozného. Ale, mě osobně tenhle konec opravdu jen potvrdil, že víc jak průměrná tahle kniha opravdu není.

21.08.2023 3 z 5

Tisíc dnů v Benátkách Tisíc dnů v Benátkách Marlena de Blasi

Tahle kniha musí zaujmout všechny, kteří mají rádi Itálii. Člověk může na chvíli nahlédnout, jaké by to bylo, kdyby všechno nechal za sebou a odstěhoval se přes půl světa jen kvůli tomu že chce, a že může. Autorka toho jistě nelituje dodnes. Já osobně ráda někdy nahlédnu do života někoho jiného, a tato autorka mě na chvíli opravdu do svého života vtáhla. Sice je kniha pro mě chvílemi moc poetická, ale jinak hodnotím vysoko, a těším se na volné pokračování, kde se pro změnu setkáme v Toskánsku :)

18.08.2023 4 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Michaela Zábojníková

Začalo to celkem dobře, ale to se bohužel po čtvrt knize změnilo na knihu takřka bez děje. Představovala jsem si exotický příběh v exotických lokacích, ale toho se mi tedy dostalo velmi málo. To prostředí tomu ději dost pomáhalo, jakmile se ale hlavní hrdinové přesunuli jinam, už takřka nebylo o čem číst a všechno bylo stále stejné a bohužel bez akce. Nepomohl tomu ani konec knihy, který byl celkem chaotický a urychlený. Pro mě velice průměrná kniha, ke které se už určitě nevrátím.

16.08.2023 3 z 5

Touha Touha Louise Bagshawe (p)

Tohle bylo jednoduchoučké, ale to nutně neznamená špatné. Bylo to velmi čtivé, hlavní hrdinové kteří se stále přesouvají z místa na místo, tohle nemůže být nudné. Ba naopak, děj to stále posouvá dál a vy chcete vědět, kde všude se hlavní hrdinka ještě ocitne. Takhle si představuju letní krimi příběh. Rozhodně nebudete napnutí k prasknutí, ale za to se podíváte do mnoho zajímavých zemí, to vše okořeněno vraždou a pátráním. Letní čtivo jako dělané :)

14.08.2023 4 z 5

Jean Paul Belmondo Jean Paul Belmondo Dana Čermáková

V životě jsem neviděla tak špatně napsanou knihu. Mám pocit, že si autorka po sobě ani napsaný text nepřečetla. Protože jsem ještě neviděla tolik chyb v jedné knize. A nemluvím tu jen o překlepech. Nýbrž o zcela se opakujících odstavcích! Nehledě na to, že takřka celá kniha je citací "Mých tisíc životů". Sem tam vsuvka popisu jeho charakteru odvozená od jeho znamení Zvěrokruhu tomu opravdu nepomůže. Jean-Paula mám velice ráda, a vždycky mít budu. Ale, tahle knížka mi ho mohla opravdu jen zprotivit.

28.07.2023 1 z 5

Prostě je to tak Prostě je to tak Gérard Depardieu

Miluju tuhle knihu. Četla jsem ji několikrát, a opravdu žádná jiná slavná osobnost není takto otevřená a upřímná jako Gerard! Ne každý herec umí psát, Gerard Depardieu ano. Jednoznačně nejlepší biografie, kterou jsem četla (a že jsem jich četla hodně).

28.07.2023 5 z 5