KatkaLas KatkaLas komentáře u knih

Nahlédnout do světa letušek je zajímavé a osvěžující, vždycky jsem si představovala, co po přistání asi jdou ty hezké slečny dělat, co se skrývá za jejich úsměvem, když obsluhují cestující, co je nejvíc štve a dostala jsem spoustu odpovědí. Je to oddychovka, ale zábavná.

27.02.2022

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Je to klasika obsahující řadu zábavných motivů, ale jako celek mě to nudilo.

27.10.2021 2 z 5

Mildred Pierceová Mildred Pierceová James M. Cain

Příběh o silné ženě, kterou jen tak něco nezlémí - což zní jako klišé, ale takových žen je určitě na světě spousta a jako inspirace je to skvělé. Navíc je to velmi dobře napsané a čtivé. Všem vřele doporučuju.

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Kniha je to dobrá. Nejdřív jsem s dívkou socítila, ale nakonec mi začala lézt na nervy. Vím, že za to nemohla, ale i tak... Když už utíkám do světa umění, marasmus mi nevadí. Pokud ale obsahuje nic než jen marasmus, nudím se.

Nicméně je to hodnotný text, který bych se neopovážila ohodnotit menším počtem hvězdiček.

24.10.2021 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Je to knížka plná hnusu, o životě na kraji společnosti. Knížka zasazená do hnusné doby, do hnusného prostředí. Zkrátka toho hnusu na mě bylo trochu moc. Tolik, že už se k ní nechci nikdy vracet.

24.10.2021 2 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Tohle je tková naivní blbůstka, ale blbůstka, která se moc dobře čte, příběh je zábavný a hravý, co na tom, že je předvídatelný, podle toho se nedá měřit dobrá kniha. Předvídatelnost mi ani trochu nevadí, pokud se během četby bavím. Doporučuju.

21.10.2020 5 z 5

Neúprosný Měsíc Neúprosný Měsíc Mary Robinette Kowal

Proč ne?! Za odpad bych to neoznačila, ale za klávesnicí je každý hrdina.

09.03.2024 5 z 5

Zůstanu tady Zůstanu tady Marco Balzano

Krásná kniha

25.12.2023 5 z 5

Adventní čtení I Adventní čtení I Zdeněk Svěrák

Tuhle knihu čtu od jejího prvního vydání každé Vánoce, je hřejivá, laskavá a plná zajímavých povídek, které v človku nevyvolají depresi, což o Vánocích vítám.

29.11.2021 5 z 5

Aye-aye a já Aye-aye a já Gerald Durrell

Jestli miluju nějakého autora, tak je to Durrel, ve svých knihách spojuje lásku ke zvířatům, lidem a rodině s dobrodružstvím a ukázkou toho, že opravdická vášeň, pokud se jí nebráníme, nás může zavést ke štěstí. Tahle knížka pojednává o jeho cestě na Madagaskar, nenásilně popisuje krajinu, místní lidi a svůj vztah k tamním zvířatům. Od chvíle, co jsem si knihu přečetla, si nepřeju nic jiného než mít svého vlastního lemura.

Narcis a Goldmund Narcis a Goldmund Hermann Hesse

Skvělé!