Katja31 Katja31 komentáře u knih

Divergence Divergence Veronica Roth

Pro MessiáŠ:

hele je to tvuj nazor nebudu ti ho vyvracet...ale to jak mluvis o Tris...to se mi nelibi....prosimte o jedno..precti si nejdriv Rezistenci a Aliani a az pak kritizuj...kazdej je nedky rozpolcenej a nevi ym je...ale stejne tak jako vsichni i ona to pozdeji zjisti...a ukaze se vic nesobecka nez si myslis.....i kdyz ji tam kazdy tvrdi opak...i Tobnisa(Čtyřka) tvrdi ze by mela bejt vic sobecka a zachranit si zivot...ale ona se i tak obetue aby zachranila ostatni......a to je podle me nesobecky cin...prosim nejdrive si lidi prectete vsechny dili nez zacnete kritizovat....ale to je jen muj nazor a moje rada.....nemam vam do toho co mluvit...jen si myslim ze by to bylo lepsi

20.10.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Tato kniha je jednim slovem nepopsatelna......ale nestaci na to ani milion slov.
Je to uzasna kniha. Ctu uprime receno porad. Jak sci-fi a fantasy tak i dobrodruzne nebo historicke a tak podobne. Ale ze vsech zanru mam nejradeji sci-fi a fantasy. A z nich, mam nejradeji prave Diveregenci. Lepsi uz ta kniha byt nemuze. Hned jak sem ji zacala cist vtahla mne do sveho deje. Pripadala sem si jako bych tam opravdu byla. S Tris jsem prozivala vsehcny pocity. Jak smutek, adrenalin atd. tak i lasku a vzruseni. Spisovatelka vse napsala tak perfektne ze jsem to citila. Jako kdybych to prozivala ja. Tak jak popsala postavy, krajinu, pocity, porste vse. Vzdy se u toho tak rozepsala ze jsem presne vedela co citi postava a tak jsem to citila i ja. Neumim to vysvetlit, ale ta kniha je mi strasne blizka. Vim ze je to smyslenka, ale obcas si preju aby ty frakce existovali i ve skutecnosti. Nevim proc si to preju, ale vim ze by to lidstvu v mnoha ohledech pomohlo. A dokonce vim do jake frakce bych sla. Bez premysleni bych si vybrala stejne jako Tris neohrozenost. Ne ze bych byla neohrozena, ale hodi se to ke me nejvic. Ale to jsem odbocila.
Zkratka kniha se mi moc libi. Forma textu je na muj vkus dokonala. Dej samozrejme take. Mozna by se mi libilo vic romantyckych scen , ale i v tomhle poctu je to dokonale.
Jiste kniha ma urcite i nejake nedostatky, ale ty ja jsem tam nenasla. Pro me byla kniha dokonala a nejlepsi jakou jsem kdy cetla(zatim). Diveregence je proste jednim slovem Diveregentni. je jina....jedinecna(aspon tedy pro me), proste bajecna. zcela me pohltila. A stejne tak i film. JE trochu jiny, to ano. Nektere sceny tam nejsou a je to i obcas trochu uspechane, ale i tak se mi to velice libi. Planuju si stoprocentne precist i Rezistenci a i treti dil. A strasne se tesim i na filmove zpracovani.
Prozatim to u mne jednoznace vede(opravdu to u me zabodovalo). A tesim se jake budou ostatni dily.
Stoprocentne doporucuji, tem kteri ji jeste necetli, at si ji urcite prectou. Mam takovy dojem ze se urcite nudit nebudou a ze je to vtahne stejne jako mne(alespon v to doufam) :)

P.S. Jestli jste si to precetli cele, tak dekuji za pozornost.

26.07.2014 5 z 5

Prekliate putá Prekliate putá Anne Plichota

Zdravím. Chtěla jsem se zeptat. Je možné knížku někde zadarmo stáhnout z internetu?
Předchozí díly jsem měla pouze půjčené a je mi blbé objednávat si tuhle jen pro to abych si ji mohla přečíst.
Nemám ráda když doma nemám celou serii. A kupovat si ostatní díly mi přijde v tuhle chvíli zbytečné, jelikož knížky pomalu nemám kam dávat.
Děkuji za případnou odpověď :)

05.04.2018

V zahradě Bredovských V zahradě Bredovských Radek Fridrich

Upřímně tuto sbírku považuji za jednu z nejlepších co Radek napsal. Ostatní ne že by byli špatné, ale nejsou už tak dobré.
Jako básník a malíř je Radek skvělý a jako člověk a učitel ještě lepší. Jsem strašně vděčná, že jsem dostala možnost Radka poznat.

21.10.2017

DivergentCzech DivergentCzech * antologie

Zatím mám přečtené pouze dvě povídky, protože mezitím čtu i jiné knihy. Ale je to tak strašně dokonalé. Výběr slov je úžasný. Jak po stránce gramatické, tak i po stránce stylistycké je to dokonalé. Něktrré ty příběhy(slyšela jsem je převyprávěné) jsou opradu genialně promyšlené. Dokonce u některých mrzí, že je to pouze povídka a nemá to pokračování, protože by to bylo strašně skvělé. Byla bych moc ráda jestli někdo znáte něktérého z autorů a nevíte zdali mají Wattpad a tam třeba povídku delší čí pokračování. A nebo zdali tady autor není sám. Jestli tomu tak je, byla bych velice ráda, kdyby se mi ozval. Za jakoukoli informaci budu moc vděčná :)

P.S. Velice děkuji za pozornost a doufám, že jsem vás svým komentářem neobrala o drahocený čas. S vděčností a vřelým pozdravem Kitsune :*

06.02.2016 5 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Tato kniha mě velice zaujala. Právě jsem začala číst druhý díl a velice mě to baví. Staršně jsem si zvykla na Robina Goodflowa(Puka) a Ashe....a samozřejmě i na Meghan Chaseovou. Je ot neuvěřitelný příběh a po všech těch upírech a vlkodlacích co furt čtu je to přijemná změna. Už se těším na 3. a 4. díl. Doufám, že mě příjemně pekvapí jako první dva díly. Rozhodně doporučuji. Na odreagování od všednosti je tato nevšední kniha jako dělaná. :)

P.S. Děkuji za pozornost. :)

27.12.2014 5 z 5

Osamělé moře Osamělé moře Patrick Carman

me se to teda strasne moc libilo.......ted si hodlam precist i patou knihu, nebot jsem o ni nevedela.....myslela jsem si ze tenhle 4. dil bude o nicem.....ale spletla jsem se....presne jak hodne lidi rikalo je tahle kniha uzasna...moc dobre se mi cetla a okamzite me vtahla do sveho deje...stzejno jako kazda kniha.......proste pro me je to super kniha...

06.09.2014 5 z 5