kathla kathla komentáře u knih

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Kniha mne trochu zklamala, slibovala jsem si od ní víc a už se k ní nevrátím. Sice je čtivá, ale obsahuje pasáže, které byly tak "nechutné"... asi aby kniha prostě šokovala, ale na mne to účinkovalo přesně obráceně a byla jsem znechucená :-/

03.04.2018 3 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Opět přečteno jedním dechem... tento styl psaní mi prostě vyhovuje, napínavé, člověk přemýšlí nad spoustou možností "jak to tedy bylo", aby byl na konci opět překvapen. Samotné rozuzlení v závěru prostě nemá chybu, nejenom v tomto titulu.

22.03.2018 5 z 5

Hubert & Hugo 3 Hubert & Hugo 3 Nikkarin (p)

Paráda, jako vždy, kvalita zůstává stejná a příběhy baví i dospělé. Navíc titul podepsaný a s kresbou od autora, co víc si přát :-)

11.04.2024 4 z 5

Duchovládnice Duchovládnice Petr Kopl

Další pecka, u které se od srdce zasměje i dospělý. Sem tam narážky děti ani nechápou neb je to určeno spíše starším, každopádně příběhy originální, vtipy vypointované. Skvělé! Těším se na další díl a doporučuji doplnit teenagerům (nebo sobě?) knihovnicku :)

01.04.2023 5 z 5

Mělas to vědět Mělas to vědět Jean Hanff Korelitz

Za mne opravdu příjemné překvapení! Zpočátku pomalejší rozjezd, co mne místy vytáčel, nicméně následně se to pěkně začalo rozmotávat. Kniha mi přijde velmi zdařilá a čtivá, nejspíš si ji i koupím a přečtu další od autorky. Nenechte se odradit začátkem! :)

11.01.2023 4 z 5

Doktore, to se teda povedlo! Doktore, to se teda povedlo! Patrick Taylor

2-3 stránkové povídky, které vykouzlí maximálně lehký úsměv na tváři. Nezaujalo, a tak jsme knihu odložila nedočtenou. Vadí mi, že kapitoly nejsou delší, že se nelze do knihy začíst a ponořit. Tento styl mi prostě nevyhovuje.

28.12.2022 1 z 5

Volání kočičiny Volání kočičiny Dav Pilkey

Dle hodnocení (i ostatních dílů) jsem si myslela, že to bude teda o dost lepší kvalita. Nicméně dcera (10) je ale nadšená... Existují kvalitnější a vtipnější komiksy pro děti, co nám přišly pod ruku, a pobaví se nad nimi i dospělí. Toto byl takový jednoduchý "humor", nic moc extra promyšleného do hloubky. Věřím, že začínající čtenáře (7-8 let) to ale osloví :)

08.08.2022 2 z 5

Lesná - 50 let sídliště Lesná - 50 let sídliště Veronika Valentová

Publikace obsahuje řadu příspěvků, které se místy i obsahově překrývají, nicméně s tím se musí počítat. Každopádně jsem tu našla zajímavé informace ohledně přestavby centra Obzor, co jí předcházelo - diskuze, návrhy,
zasah občanů... Oceňuji i množství starších fotografií a komplexní výčet uměleckých děl. Pokud mohu srovnat, tak o něco lepší je novější publikace "Brněnský fenomén Lesná", která je uspořádána do kapitol a poskytuje více informací.

04.05.2022 4 z 5

Brněnský fenomén Lesná Brněnský fenomén Lesná Adam Guzdek

Kniha určená hlavně pro nadšence této krásné unikátní části Brna, pro pamětníky, co se sem od 60.let stěhovali. Oceňuji komplexni pohled, od inspirace, návrhy, postup výstavby, druhy domů včetně jejich půdorysů. Doplněné o řadu zajímavostí a dostatek fotografií. Jsem nadšená z množství vysvětlení detailů, pochopení celého konceptu a záměru architektů, jak dbali na detaily a kvalitu. Pro laika skvělá kniha, bude patřit k mým pokladům, jelikož jsem trávila na Lesné značnou část dětství. Cenu má publikace ale hlavně pro místní.

01.05.2022 4 z 5

Impresionistické záhrady Impresionistické záhrady Marina Linares

Poměrně obsáhlé dílo, plné fotografií, detailů, popisů a rozborů. Pastva pro oči, naprosto úchvatné mít takovou malou galerii doma :) Přesně dle očekávání. Rády v ní listují jak děti, tak senioři.

16.04.2022 5 z 5

Utajený kouzelník Vojtěch Kubašta Utajený kouzelník Vojtěch Kubašta Adolf Branald

Pro fanoušky tohoto geniálního českého umělce je tato kniha nutností. Jediné, co bych vytkla, je více fotografií z jeho rozsáhlé tvorby, ač kniha je jich plná - prostě bych ocenila obsáhlejší dílo.

14.09.2021 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha byla poutavě napsaná, bohužel to válečné téma mi místy přišlo tak kruté, že jsem nechtěla pokračovat v četbě. V půli knihy jsem se vysloveně nutila a rozhodovala, zda vůbec dočítat... Když si člověk uvědomí, že toto se opravdu dělo - otřesné. Raději sáhnu po knihách kde je to čirá fikce, tuto znovu číst odmítám a ani si ji nenechám. Jinak styl psaní mi vyhovuje. Snad nějaký jiný titul autorky bude lepší volba.

13.03.2021 3 z 5

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

Bylo to slabší dílko... Forma dopisů byla zajímavá, nicméně to celé díky tomu nemělo jakousi hloubku, chyběly mi dialogy - v nich je více citů, prožitků. Navíc hrdinka nesympatická manipulátorka. Ke knize se již nevrátím.

29.09.2020 2 z 5

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Poměrně dlouhý román, ale krásně se mi četl, moc mne bavil. Ke konci jsem začala pochybovat, jak se to celé vyvine a tak jsem byla fakt na vážkách. Líbilo se mi i závěrečné nastínění co se dělo dál s postavami, které prošly dějem, vše bylo dořešeno, takže spokojenost!

12.08.2020 4 z 5

Jak se stát diktátorem Jak se stát diktátorem Mikal Hem

Kniha přesně dle očekávání - člověk se dozví o kdejakém diktátorovi, o jejich šílených kouscích... Naprosto neuvěřitelné, co je možné - ale jak píše sám autor "v diktatuře vás omezuje jen vlastní fantazie" a tak nezbývá než žasnout a děkovat Bohu, že v tom nemusíme žít.

14.03.2020 4 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Přečteno jedním dechem. Opět pecka! Sice mne překvapilo hodně postav - to jsem si je raději vypsala na "tahák" abych se v tom neztrácela - nicméně čtivé, krásný námět, na konci nechybělo překvapení. Já ten styl prostě miluji! Těm postavám úplně přeji, aby to dobře dopadlo a nakonec, jako vždy, maličkost, co vše fatálně obrátí...

07.01.2020 5 z 5

Osudy žen Osudy žen Jakub Arbes

Povinná četba po 20 letech mne baví! Původně jsem měla spadeno jen na příběh o Sv. Xaveriovi, ale i ostatní příběhy byly tajuplné, zvláštní a čtivé, řekla bych snad víc než Xaverius. Sivooký démon a Zázračná Madonna byly lepší. Jen ta stará čeština mi poněkud zpomalila běžné čtecí tempo.

10.10.2019 3 z 5

Ukřižovaná Ukřižovaná Jakub Arbes

Zvyklá na současné světové bestsellery byl ten přechod na starou češtinu, plnou přechodníků a jiného slovosledu, celkem náročný. Hůř se mi to četlo, ale námět byl zajímavý a během pár dní jsem to prelouskala. Vůbec to nebylo špatné!

10.09.2019 3 z 5

Oheň srdce Oheň srdce Kate A. Boorman

Nemohla jsem knihu odložit :-) příběh v pěkném tempu v celé trilogii. Jsem ráda, že jsem si to nakonec přečetla a doporučuji.

22.06.2019 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Pěkná nechuťárna, všude krve a vnitřností... nic pro slabší povahy, ovšem na lov v oboře jsem se vysloveně těšila, jak to asi chce vrah vše zvládnout.

13.06.2019 3 z 5