Katheree Katheree komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem přečetla na jeden nádech, zaujala mě a bavila. Ovšem nutno říct, že nejsem "kriminální čtenář", proto možná pro zkušené nebude děj tak skvělý. Kniha se mi líbila, několik přátel mělo zmatek v postavách, což mě ovšem minulo a orientovala jsem se dobře. Ačkoli musím přiznat, že jsem měla případ vyřešen dříve, než příběh skončil. Za mě však dobrá knížka, co vás vtáhne do děje.

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Jako malá jsem tuto knihu milovala, četla jsem od začátku asi 12x, ale nikdy nedočetla, proto bych mé hodnocení nebrala na 100%. Nevím proč, ale milovala jsem tu část, která se odehrává v divočině. Jakmile do děje pořádně vkročí lidé, nedočítám to .. ale příběh jako takový je skvělý :)

19.06.2017 4 z 5

Trénink je v hlavě Trénink je v hlavě František Šusta

Kniha volně navazuje na knihu předchozí - Trénink je rozhovor ... . Jako první kniha se i tato skvěle čte, rozebírá detailně problematiku výcviku psů (a nejen jich) a pomáhá čtenářům pochopit, co se vlastně odehrává ve zvířecí hlavičce a jak s motivací pracovat nenásilně a tak, ab zvíře chápalo, co po něm chceme. Pozitivní motivace se dá považovat za jakýsi boom současnosti nejen ve výcviku zvířat a ukazuje, že společných výsledků se dá dosáhnout bez hrubého a nevlídného zacházení ve výcviku. Kniha je opět prokládána příklady z praxí, které čtenáři pomohou pochopit různé situace, které při spolupráci člověk - zvíře mohou nastat.
Narozdíl od první knihy pana Šusty - tato je více zaměřena na praxi, proto i čtenáře vtáhne spisovatel nenásilnou formou do praktických situací ve výcviku a podněcuje čtenáře samotného, aby zapojil hlavu a úspěšně pochopil proces pozitivní motivace. V knize je nemálo příkladů, které čtenáři znázorňují a prohlubují porozumění pozitivního přístupu při výcviku zvířat. Díky těmto situacím se sám čtenář učí, jak postupovat správně dle pozitivní motivace a zároveň utváří jakýsi myšlenkový základ k tomu, aby si pozitivní motivaci začlenil do výcviku vlastního pejska (či jiného zvířátka, na papouška, nebo i tuleně - chceteli). Opět musím pana Šustu pochválit a poděkovat mu za (další) skvělou knihu, která u nás doma pomohla nejen mě zlepšit vztah se psem, ale i přiblížila, jak se psem lépe komunikovat.

19.06.2017 5 z 5

Trénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říct Trénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říct František Šusta

Kniha se skvěle čte a dala mi spoustu užitečných rad a lekcí, jakoby vytříbila a ujasnila můj pohled na výcvik (nejen) psů a chování zvířat. Musím říct, že pan Šusta je nejen svělý výcvikář, ale i poutavě a srozumitelně píše, do detailů jsem díky němu pochopila spoustu věcí, co se nejen výcviku týče. Kniha je prokládána příběhy z praxe, které jsou příjemným zpestřením už tak skvělé knihy.
Ocení ji nejen začátečníci, co si pořizují svého prvního domácího mazlíčka, ale i ti, kteří už se výcviku déle věnují a chtějí mu dodat nový rozměr.