Kate72 Kate72 komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Půjčila jsem si tuhle knihu v knihovně možná ze zvědavosti. Docela kladně se o tom mluvilo. Seriál jsem neviděla a tak jsem chtěla zkusit knižní verzi. Knížka mě bohužel nezaujala. Asi to není můj styl. Na mě moc zdlouhavé, komplikované a když to začlo být zajímavé, tak byl konec kapitoly. Takže po čtyřsté stránce odkládam a jdu za jiným příběhem.

20.06.2019 1 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Vždycky jsem divila, proč někdo může dát tak málo hvězdiček a napsat špatný komentář o knížce, která se my zdála skvělá. Tak teď budu bohužel ta špatná asi já. Knížka mě vůbec neoslovila. Vadily my vulgární slova, promlouvání s bohem. Vadily mi snad všechny postavy, které v knize byli. Přesněji řečeno, přímo mě štvaly.

13.03.2019 1 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Moje druhá knížka od této spisovatelky. Byla zajímavá, napínavá, ale zase ten komplikovaný konec. Nevím, jak přes kopírák s tou první. Už se mi do další nechce. Uvidím, možná za nějaký ten čas.

29.01.2019 3 z 5

Žárlivka Žárlivka Lenka Pastorčáková

Mě se knížka líbila. Já ji měla za odpoledne přečtenou. Líbil se autorčin styl vyprávění. Líbilo se mi, používání cizích slov i její černý humor. Žárlení je vážně psychopatická záležitost. Lidé za to nemohou, ale žít s takovým člověkem to fakt musí být peklo.

27.09.2019 5 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Četla jsem jedničku, docela se mi líbila měla spád na závěr s hapyendem. Dvojka mi přišla trochu, jako pokračování kdysi slavného serialu dynastie. Asi nejsem serialový tip, takže dávám si na chvíli pokoj od dalšího dílu.

14.01.2020 4 z 5

Pro dnešek a pro příště zavřeno Pro dnešek a pro příště zavřeno Martin Janda

Knížka se mi docela líbila, příjemně napsána. I když se my zdá, že poslední dobou se s touhle tématikou, jak se říká, roztrhl pytel. Takže, raději jdu, číst zase něco veselejšího;).

13.04.2019 4 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Z pohledu dospěláka mě tato kniha moc neoslovila. Po stylové stránce také nic moc.

01.04.2019 3 z 5

Aljaška - Dobrodružství do extrému Aljaška - Dobrodružství do extrému Leoš Šimánek

Už je to dávno, ale s touhle knihou jsem u Šimánka začínala. Byla super a tak jsem si řekla, že musím mít prostě všechny. Byla jsem několikrát na jeho promítání a povídání. Fotografie má krásné, zážitky také.
Poslední knížky se ale už dost opakují. Prostě věk je neúprosný a další dobrodružství už dost bolí.

29.01.2019 5 z 5

Co dělá sexuolog v posteli Co dělá sexuolog v posteli neznámý - neuveden

Kniha je určena dvojicím manželským i nemanželským, mladým párům, kteří si kladou otázku co a jak dělat. Opravdu skvělá kniha, i pro dvojice zralého věku. Doporučuji všem.

21.05.2020 5 z 5

Putování Hrocha aneb můj život s mámou Putování Hrocha aneb můj život s mámou Petr Hroch Binder

Vtipně popsané rodinné historky, doplněné fotografiemi z rodinného alba. Škoda, že fotografie nekorespondovali s daným příběhem. Takhle to vypadalo, jako kdyby autor vysypal album na stůl a fotografie naházel do knížky, hala, bala ono to nějak dopadne. Přišlo mi, že příběhy i fotografie byli dost osobní.

15.04.2020 3 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Tak nevim jestli jsem nesáhla vedle. Moje první seznámení s autorem a nějak to nezajiskřilo. Hlavní myšlenku jsem pochopila, ale napsáno tak jednoduše, že by to zvládlo děcko na střední. Ale zase po jedné knížce nemůžu kritizovat. Autor má za sebou nespočet knížek a určitě skvělých, asi jsem jen doopravdy sáhla vedle. A tak jsem se těšila:(

30.12.2019 2 z 5

Po stopách českých sklářů Po stopách českých sklářů Ivan Černý

Tahle knížka je pro mě srdcová záležitost. Pocházím ze sklářské rodiny. Moje babička, děda, strejda i teta ti všichni byli skláři a většina pracovala v malých driketách -tzv. mačkárnách skla. Zde se mačkali korále různých velikostí ručně, později strojově. V obci Alšovice na Železnobrodsku odkud pocházím jich bylo nespočet. Jenom při cestě do školy v osmdesátých letech se jich dalo napočítat desítky. Teď jsou bohužel ve většině případů přestavěny v obytné chatky, nebo kůlny na nářadí.
Když nám jednou přinesl strejda domů foukanou fajfku, tak jsem měla jasno. Prostě jsem to musela umět taky. Vyučila jsem foukačkou technického a užitkového skla a v tomto oboru pracuji už bezmála třicet let a stále mě to baví. Takže za mě tahle knížka, jak jinak než pět hvězdiček.

11.11.2019 5 z 5

Krkonošští rodáci vzpomínají Krkonošští rodáci vzpomínají Libor Dušek

Byla jsem na prezentaci této knihy od pana Duška. Zajímavé povídání spojené s promítáním fotografií. Příjemně strávené odpoledne. Mám ráda tento typ knížek. Poutavá historie.

29.01.2019 5 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Napínavý příběh, četl se jedním dechem, ale ke konci jsem si připadala, jak v nějakém americkém akčním filmu. Víc jak z poloviny fikce.

29.01.2019 3 z 5

Střepy života Střepy života Brian Wallace

Opět jeden z neuvěřitelných příběhů o žití v koncentračních táborech. Szmulek Rozental (Steve Ross), který přišel téměř o celou rodinu. Přestože se sním život nemazlil, dokazal myslet a pomáhat ostatním po celou dobu svého života. Má můj obdiv. Čtyři hvězdičky dávám proto,že kniha mohla být lépe propracovaná.

27.08.2019 4 z 5