Kate72 Kate72 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na knížku jsem se hodně těšila, už proto, jak se o ní kladně mluví, tady na databázi. Ale po přečtení to takové to vau, nebylo. Po prvním díle, kdy šli ženské do Wieliczky pro sůl, to mě neskutečně vtáhlo do děje. A v tu chvíli jsem si v duchu říkala:" Tak to bude jízda." Ale pak se to nějak začalo zamotávat, komplikovat, řekla bych, že tam bylo až moc dějových linií. Všichni víme, že život v 19. století nebyl žádný med. V té době to bylo všude tzv. na "prd" a ne jenom v dolech. Ale o rozdělování Těšína po válce a vypjatém období po ni, tak to jsem nevěděla, za tyto informace děkuji.

27.02.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moje první knížka od této spisovatelky a předčila mé očekávání. Příjemné čtení od začátku až do konce. Příběh Aničky byl moc hezky napsaný. Mapoval její těžký život od konce druhé světové války až po rok 1953. I když se sní život nemazlil, tak i ve své největší nouzi dokázala pomáhat ostatním. Myslela pozitivně a vždycky věřila, že bude líp a nakonec se jí to splnilo. Hrozně jsem jí to přála.

02.11.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Trošku jsem se bála, aby knížka nebyla ve stejném stylu jako předchozí romány. Které byli také skvělé, ale tak trochu na stejné vlně. Ale tenhle román je jiný a pro mě zatím nejlepší, jednoduchý, hezky napsaný, čtivý od začátku až do konce. Paní Mornštajnová posouvá každým svým novým románem laťku víš a víš. Což je samozřejmě dobře. Už se těším na další knížky:-)

17.09.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První série, no když to čtu od zadu, tak není divu, že nevím jak se vlastně Hunter s Garciou seznámili. Teď vím, že jako bažant se Garcia osvědčil hned od prvního případu. Jako vždy super čtení!

31.05.2021 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Ať ji čtu pokolikáté chci stále mě baví a v jakémkoliv věku. Což je super!

21.11.2020 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Kdo by neznal příběh Boženy Němcové "Babička". Příběh dobra, moudra, lásky, lidových zvyků a života na vesnici v jednotlivých období roku. Kdo by neznal příběh Viktorky, která se pomátla z nešťastné lásky a žila kdesi v lesích. Prostě příběh, který nikdy neomrzí.

17.11.2020 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Knížku jsem četla o něco déle něž obvykle a to hlavně proto, že jsem se snažila vstřebávat všechny ty nové informace. Už jsem slyšela o tom, že stromy dokáží mezi sebou komunikovat a pomáhat si navzájem. Ale takových nových informací, kterých se mi dostalo v této knize, o tom se mi ani nezdálo. Knížku mám půjčenou z knihovny, ale určitě si ji zakoupím domů. Loni jsme si vsadili doubek na kraj pozemku, který jsme si přivezli od Rožumberka . Z pěti žaludů nám vyklíčily tři, jeden je vsazený, zbylé dva čekají na vhodné místo. Tak teď už vím, kam je dám, samozřejmě, že ke svému bráškovi:).

31.01.2021 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

O této knize mohu říci jediné: "Chci ji mít ve své knihovně".

09.10.2020 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Krásná, Remarque bojoval v první světové válce, prožil i druhou světovou a proto byl poznamenaný odporem k válce a antimilitarismem. Přestože se narodil v „kolébce fašismu“, popisuje ho jako „rakovinu tohoto století. Jeho knížky jsou čtivé, drastické, pravdivé.

29.01.2019 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Stále přemítám, co o knize napsat, těžko se hledají slova. Je mi líto těch lidí, žít celý život ve lžích, strachu, hladu, vůbec si to nedovedu představit, prostě KLDR = vymývárna mozků už od školek. Nedovedu si představit, že bych musela mít doma v obýváku obraz Zemana a chodila by mi domů kontrola jestli mi nevisí na nevhodném místě. A kdyby jo, tak by mě na tuty vyhodili z práce, v lepším případě, protože taky bych mohla skončit s kulkou v hlavě. No to nechceš:(

19.04.2021 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tentokrát je vyšetřování pro Huntera dost osobní. Nezapojuje se do něho ani jeho kolega Garcia i když řeší případ s FBI. Na povrch vyplouvá Hunterova smutná minulost na kterou se snaží 20 let zapomenout. Do hry se dostává jeho nejlepší kamarád se kterým bydlel v době studií na koleji.

25.04.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásná, moc hezky se četla , bavila mě od začátku až do konce. Mám koupené všechny tři knížky, už se těším na Hotýlek a Hanu.

03.02.2019 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Nevím , jestli to je zdravé číst denně do noci, ale u Cartera to prostě jinak nejde. Třetí kniha po sobě, dávám si pauzu, potřebuji se vyspat :). Super čtení!

01.05.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

No co jiného napsat o knížce, od Cartera než, že je to opět skvělá “ujetina”, brutální, napínavé od začátku až do konce.

12.04.2021 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Zase jedna z knížek kde vás autor nenápadně vtáhne do děje a po chvíli vás vyplivne a vy jen sedíte z otevřenou pusou. :) každá postava tu má svůj příběh, svoje kouzlo i svoji psychologickou stránku.

13.11.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tak to bylo šílené. Normálně by člověk řekl, že Orwell musel pobývat ve čtyřicátých, padesátých letech v Rusku, pak si nachvíli odběhl k nám. To je samozřejmě blbost...... jak na to přišel ...... ?? No, každopádně Farma zvířat je
jen odvárek proti této knize. Klobouk dolů.

15.09.2020 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Moc hezká knížka, přečtenou ji máte za slabou čtvrthodinku, ale příjemně vás pohladí na hezky dlouho. Škoda, že takových knížek není víc.

18.06.2020 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

No, začala jsem rovnou druhou sérií a musím říci, že se docela povedla. Vlastně jak bývá u Bryndzi zvykem, tak ti ty předchozí díly stejně 5x zopakuje, takže pohodička.
Trošku mi vadilo, že pomalu čtvrt knížky zaplnil svou reklamou na své již napsané knihy, takže za dva večery máte téměř dočteno. I tak se těším na další pokračování s Kate.

23.12.2021 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Moje poslední knížka ze série o Hunterovi a Garciovi. Doufám, že není poslední. Byla to pecka, užívala jsem si to s nimi a moc se těším na další Carterovo dílo.

22.07.2021 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Krátká kniha, zato dost výstižná i nadčasová . Válka nebo mír, lék nebo válka? Pro někoho jasná odpověď, pro někoho dilema.

02.05.2021