Kate18 Kate18 komentáře u knih

Temnými hvozdy Temnými hvozdy Emily Carroll

Vše podivné přichází z lesa. To víme asi všichni, už odmalička máme z lesa respekt, někdo možná přímo strach. V knížce je několik příběhů o podivných duším a netvorech, co se skrývají v lese a navíc se mohou vydávat za kohokoliv. Zpracování je moc hezké, netradiční a přitom jednoduché a zcela vystihující děj. Pěkně drží atmosféru.

29.09.2020 5 z 5

Ovoce poznání Ovoce poznání Liv Strömquist

Takových informací na tak málo stránkách je až neskutečné. Občas se autorka trošku opakuje, ale myslím, že mladším čtenářům to snad zdůrazní důležitost sdělení. Po kreslířské stránce je kniha zvláštní, ale má své kouzlo. O spoustě věcí jsem neměla ani tušení a určitě by si měli knížku přečíst i muži.

21.09.2020 4 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Lehká oddechová romantika s upíry a vlkodlaky.

Isabella Swanová se přestěhuje ze slunného Phoenixu do upršeného a mlhavého Forks. Tam pozná nové přátele a také jednu zvláštní rodinu, Cullenovi. Jsou prostě jiní. A přesto ji Edward čímsi uhrane. Jednou o víkendu si vyjede s přáteli na pláž do nedaleké rezervace, kde potká starého kamaráda Jacoba Blacka, který ji vypráví pověsti o jejich vlčím kmenu a o studených.

13.09.2020 5 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Velmi dobré, výpravná kresba a skoro žádný text. I tak z toho slušně zamrazilo. Jaký vliv na nás mají rodiče a to co nám od mala vtloukají do hlavy a jak to dokáže ovlivnit životy...

28.06.2020 5 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Skvělý příběh Geralta z Rivie, který na cestách opět zažívá nečekaná setkání.. Nádherně zpracované, obdivuji kreslíře a upřímně, nechtěla bych mít jejich představivost..

10.04.2019 5 z 5

Divná planeta Divná planeta Nathan W. Pyle

Absolutně skvělý počin u kterého jsem se pobavila. Doporučuji při čtení použít textilní trubice. :)

21.03.2023 5 z 5

Hra o tuříny Hra o tuříny Madame Lady

Některé stránky povedené, jiné méně, ale pobavila jsem se.

21.07.2022 4 z 5

Sága 3 Sága 3 Brian K. Vaughan

Miluju to, tak skvělé postavy a každá má svůj příběh. Tentokrát zase něco z příběhu Vůle a malé Sofie. Ale samozřejmě i naší pronásledované rodinky. Tentokrát nás nemine i nějaká ta smrt.

05.07.2022 5 z 5

Berserk 1 Berserk 1 Kentaró Miura

Temná atmosféra a temný středověk, já jsem spokojená.
Hlavní hrdina Guts má cejch a pronásledují ho démoni, to nejsou zcela nejlepší vyhlídky, ale přidá se k němu maličký elf, který leccos zvládne i přes svou velikost. S čím vším se na své cestě bude muset utkat?

03.07.2022 4 z 5

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

Mladou slečnu Čise draží na burze a vydraží ji neznámí cizinec, který vypadá opravdu zvláštně. Navíc zaslechne,že o ni mluví jako o Sleigh Beggy - “Milované dítě noci”. Kouzlem ji přenese k sobě domů a seznámí ji s jejím novým domovem v Anglii. Hned ji řekne, že se stane jeho učednicí a že si ji vezme. Spolu pak vyrazí do blízkého městečka, aby ji představil pár známým. Když pozná jedno z nich, faráře, zadá jim první úkol, který musí splnit, aby pomohli církvi. Tam začne jejich dobrodružství.

27.03.2022 5 z 5

Nezkrotný Berserkr Nezkrotný Berserkr Jeff Lemire

Slibný začátek příběhu barbara. Je to bojovník, válečník a král, který bojuje proti vrchnosti čarodějů ze Zlatého města. Dostane se do novodobého města, kde najde nového přítele. V prvním díle se toho tolik nestalo, ale je to dobré seznámení a jsem zvědavá co bude dál, i tahle jednohubka mel bavila a to nejen skvělou kresbou.

21.02.2022 4 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Louise Simonson

Kniha mě mile překvapila. Na první pohled se mi líbily barvy a kresby, ale hned jak jsem se začetla do příběhu bylo jasné, že to není vše.

Diana se chce vyrovnat svým sestrám, ale při závodu si všimne něčeho divného. Z ostrova je vidět loď, která vybouchla. Diana se rozhodne pomoci a vytáhne z moře mladou dívku Aliu. Jak později zjistí, Alia není jen tak obyčejná dívka. Diana se rozhodne zvrátit její osud, to ale není jen tak. Na cestě potká nové přátele, ale i nepřátele.

02.01.2022 5 z 5

Coffee Shop Coffee Shop Karla Díaz

Lucia pracuje ve zvláštní kavárně, která pomáhá chlapcům zbavit se stydlivosti a naučit se komunikovat s dívkami. Jednoho dne přijde Ramiro a Lucia ho dostane na starost. Začnou se poznávat a najdou v sobě zálibu, vypadá to, že spolu nebudou mít štěstí a jejich cesty se rozejdou. Tak to ale dopadnout nemá. Na konci příběhu se dozvíme, jaký je vlastně původ této zvláštní kavárny.

30.12.2021 4 z 5

To bylo tvé jméno. 03 To bylo tvé jméno. 03 Makoto Šinkai (p)

Taki stále hledá Micuhu, vydal se kvůli tomu do městečka Itomori. Ale Micuha se ho rozhodla hledat v Tokiu. Cesty osudu jsou spletite stejne jako Kumihimo, díky kterému jsou spolu propojeni. Taki zjistí v Itomori šílenou věc, která snad ani není možná, přitom si byl vším tak jistý. Jak jejich pátrání po tom druhém dopadne? Nádherný závěr celé série.

08.11.2021 5 z 5

Tělo Tělo Brian Azzarello

Diana se musí ujmout svého nového postavení na Olympu, i když jej odmítá. Po Zeusově pádu se hory ujmulo jedno z jeho dětí, ale ostatní si na jeho trůn dělají zálusk. Hlavně jeden z nich, Prvorozený, který si jde za svým právem doslova přes mrtvoly. Má i svou armádu a další spojence, kteří vše zkomplikují. Diana musí dál chránit Zeeka a své přátele, ale má i jiné poslání.

12.09.2021 4 z 5

Stíny Stíny Neil Gaiman

Stína pustí z vězení a zjistí, že je jeho manželka mrtvá. Vydá se na její pohřeb, ale cestou potká záhadného pana Středu, který ho najme do svých služeb, zvláštních služeb. Setká se s různými bohy, starými i novými a přihlíží jejich válce.

28.06.2021 5 z 5

Válka upírů Válka upírů Jason Aaron

V první části se stejně jako minule seznámíme s historií jednoho hrdiny, teď je to Iron Fist. Příběh ze světa mimo zemi, kde vládne bojové umění a drak Shou-Lao.
Pak už se vrhneme rovnou do nejznámějšího místa spojeného s upíry, přímo do Transylvánie, kde bojují upírské sekty o nadvládu nad Draculovým hradem v Karpatech. Avengers mají naštěstí nového pomocníka, který má s upíry bohatou zkušenost, je to sám Dhampír Blade. V hlavní roli ale dál hodně zůstává Ghost Rider a do boje s upíry se připojí i jeden nečekaný společník.

15.06.2021 5 z 5

Lovci snů Lovci snů Neil Gaiman

(SPOILER) Nádherný příběh z Japonska, kde se vsadila liška s jezevcem, že vyžene mnicha z jeho chrámu a v sázce prohrála své srdce. V Kjótu žije muž, který umí ovládat démony a kouzlit, ale má strach. Chtěl by být silný jako tento mnich ve vzdáleném zapomenutém chrámu. Tak se na něj rozhodne za pomoci tří žen zaútočit ve spánku, protože mnich nesmí zemřít násilnou a bolestivou smrtí, pokusí se ho přemoci ve snu. Lištička se ho pokouší zachránit a naštěstí je přítomen i pán Snů.

14.02.2021 5 z 5

Věčné noci Věčné noci Neil Gaiman

Vracíme se do světa Sandmana, tentokrát v krátkých příbězích o Věčných. Smrt, Touha, Sen, Zoufalství, Delirium, Zkáza a Osud, to jsou oni, každý má svůj příběh a přitom jsou všechny propojené. Ocitneme se v době, kdy byli Věční ještě mladí a hvězdy mluvily. Sen si přál najít lásku a požádal Touhu o pomoc, ta mu jeho přání splnila, ale nikdy nic není zadarmo. Podíváme se i na 15 portrétů Zoufalství, které jsou tak reálné, až je to děsivé. Smrt čeká před branou na jednom malém italském ostrově a čeká, až se křídla brány otevřou a ona bude moci na toto záhadné místo uvězněné v čase vstoupit. Delirium se tak nějak ztratí a ti, co jí slyšeli se jí musí vydat hledat. Naštěstí mají rybičky, které zpívají rybí písně. Při vykopávkách na ostrově narazí vědci na zvláštní nálezy, které vypadají jako z budoucnosti. Na ostrově je i sám Zkáza a ještě, že tak. Může lecos vysvětlit. Navštívíme i zahradu Osudu, který je slepý, ale vše vidí ve své knize, jeho zahrada je plná spletitých cestiček a stojí v ní sochy ostatních Věčných. Kdybyste měli dost času a pozorně je sledovali, všimli byste si, že se sochy hýbou...

14.02.2021 5 z 5

Konec světů Konec světů Neil Gaiman

Konec světů je kniha plná příběhů zanořených do dalších příběhů. Předmluvu napsal sám Stephen King a je opravdu laskavá a přímo vás vybízí k přečtení knihy. Tentokrát nejsme ve snové říši, ale v krčmě, kde se sešla spousta různých bytostí z různých časů a světů. Všechny je svedla dohromady bouře reality. Pro ukrácení času při čekání na konec bouře si poutníci vypráví příběhy.

Příběh dvou měst je o samotáři, který ze všeho nejraději chodí po městě a obdivuje jeho krásu. Jednoho dne se ocitne v ulici, kterou do té doby neviděl.

Cluracanův příběh je zážitkem vyslance královny, který má za úkol zastoupit královnu a zajistit věsi tak, aby nedošlo ke spiknutí.

Hobův leviatan nás pro změnu zavede mezi námořníky, kteří se plaví mořem a snaží se zjistit, co se může skrývat v obrovské mase vody. Ale hlavní je samozřejmě obchod.

Mladá hvězda - Předurčují nás naše jména k životní cestě? Příběh je o mladém Prezovi, který se rozhodne změnit svět.

Rubáše z Nekropole Klejt nás naučí, jak je těžké správně porozumět obřadům a jak je správně a s citem a úctou vykonávat.

Konec světů, co je ta krčma vlastně zač? Dozvíme se to někdy?

25.01.2021 5 z 5