Kate18 Online Kate18 komentáře u knih

Cujo Cujo Stephen King

Napínavé jako kšandy, to King umí. Vždy, když šlo do tuhého se příběh přesunul k jiné postavě, jejíž příběh byl skoro stejně napínavý jako ten hlavní. Není to žádné umělé napínání a prodlužovaní. Postavy jsou skvěle vykreslené, zvlášť zajímavé je podívat se do hlavy těm, kteří to v hlavě nemají tak úplně v pořádku, jak je něco sžírá a ovlivňuje to jejich myšlenky a chování. Především postoje a myšlenkové pochody bernardýna, u kterého se stále víc a víc rozvíjí vzteklina. Strhující do samého konce, kdy nemůžete odhadnout, jak příběh skončí.

24.02.2020 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Skvělé! Dál sledujeme životní cestu Geralta, ale v této knize se dozvíme víc o bitvě u Soddenu a Yennefer, ale hlavně o Ciri. Odkrývá se pozadí bitvy a Triss Ranuncul , která přišla na pomoc svému dávnému příteli. Ciri v Kaer Morhen pokračuje ve svém výcviku, ale musí se také naučit ovládat svou sílu. Tris je nakonec je odvolána a na pomoc Ciri se vydá samotná Yennefer. Vydají se spolu k Neneke, kde začne její nový život…

04.04.2022 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Naprosto dokonalé, jako by někdo sledoval můj život a psal o něm. Jsem ráda, že nejsem jediná na světě. Tuhle knížku by si měl přečíst každý, aby pochopil, jak se můžou cítit ostatní.

04.04.2022 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Starý dobrý King, lehký rozjezd a pak to začne nabírat obrátky. Ke konci, když si myslíte, že napínavější už to být nemůže do toho šlápne ještě víc!

Paul Sheldon oslavuje napsání svého nového románu a rozhodne se i přes značnou míru šampaňského pro výlet autem. To dopadne jak jinak než vážnou dopravní nehodou. K jeho štěstí (nebo smůle) ho najde Annie Wilkwsová, jeho fanynka číslo jedna a samozřejmě ho pozná. Vezme ho k sobě a tam se o něj stará. Pak ale její péče nabere úplně jiný směr.

23.07.2020 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Návrat k Dannymu z Osvícení, kam se posunul jeho život. Lidé s osvícením se spolu dokáží spojit i na velké vzdálenosti a tak se Danny seznámí s Abrou Stoneovou. Ta mu předvede, co vše umí její osvícení. Řekne mu, co se jí podařilo zjistit o vraždách malých dětí a že se ji někdo snažil najít. Společně se rozhodnou vyřešit to jednou pro vždy.

Kniha připomíná starší Kingova díla, drží nás v napětí i přes delší rozjezd, který nás vezme přesně tam, kde nás chce mít. Jako bychom tam byli a šlo i o náš život..

24.06.2022 5 z 5

Čáslavská Čáslavská Jan Novák

Kniha vyniká velmi osobitou kresbou a coloringem více méně v základních barvách a bez větších detailů. I tím mě příběh legendy zaujal. Celý příběh o životě paní Čáslavské je velmi silný, stejně jako ona sama.

12.05.2022 5 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Další nálož komiksů ze života introvertky, i tentokrát jsem se v mnoha situací našla.

23.04.2022 4 z 5

Americký upír Americký upír Stephen King

Když jsem zjistila, že King napsal komiks, hned jsem věděla, že to chci číst. Spojení mých nejmilejších :) Žádní sladcí upírci, ale konečně pořádně krvavá podívaná. Co taky čekat od Kinga. Příběh o Skinnerovi Sweetovi se odehrává ve dvou časových úrovních. Příběh nám vypráví Will Bunting, který byl svědkem velmi podivných událostí. Popisuje svůj román Zlá krev, který vydal jako fikci, i když se většina zakládala na pravdě. Dozvíme se, jak se Sweet stal upírem a jakým druhem upíra, protože to je nový, americký upír. V současnosti se setkáme s mladými slečnami, které přišly do L.A. a touží se stát herečkami. Zatím mají jen malé komparzní role, ale to se má změnit, když Pearl jeden významný muž pozve na svůj večírek. To ji navždy změní život.

07.03.2021 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

SPOILERY - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

Hranice možností
Geralt potká rytíře Tři kavky, kterého doprovází dvě Zerrikánky, Vea (Alveaenerle) a Tea. Vydávají se spolu na cestu za drakem. Na hranicích je ovšem spuštěná závora a bez glejtu nikdo dál neprojde. Tam se potkají se starým známým Marigoldem. Dál se zde objeví skupina trpaslíků v čele s Yarpenem Zigrinem, trpaslík Hrombidlo a chrabrý rytíř Eyck z Denesle. Objevuje se zde i Geraltova milá, čarodějka Yennefer. Všichni se nakonec dostanou přes hranice a pokračují ve výpravě. Když konečne draka naleznou, není takový, jakého si představovali. Navíc se zdá, že mluví lidskou řečí. Představí se jako Villentretenmerthe. Bohužel naše skupina není jediná, která se vydala na draka..

Střípek ledu
Geralt a Yenneffer jsou spolu v Aedd Gynvael. Geralt má ve městě práci s Zeuglem, ale něco na městě se mu nelíbí. Je plné zla. Navíc se k němu váže stará elfská pověra. Aedd Gyvael znamená v překladu Střípek Ledu, takové střipky podle pověsti rozhazuje Ledová královna a koho takový střípek trefí, je navždy ztracen, protože začne toužit po Ledové královně a vydá se hledat její palác. Yennefer má ve městě starého známeho čaroděje Istredda, se kterým si jde vyřídit své záležitosti. Jak to nakonec dopadne mezi Zaklinačem a Yennefer?

Věčný oheň
Potkají se v hospodě vědmák, básník, půlčík a doppler.. a pak se začnou dít věci. Ve městě Novigrad vládne církev Věčný oheň. Její vůdce Chappelle je přísný a všichni z něj mají strach. Jednoho dne si spolu se svou tělesnou stráží došlápne na půlčíka kvůli zaplacení daní z jeho obchodní aktivity. On však nikde nic nepodnikal, tak nezbývá než zjistit, kdo se za něj vydává a co všechno jeho jménem natropil.

Trochu se obětovat
Skvělá povídka, kde Geralt s Marigoldem potkají jeho starou známou Essi zvanou Očko. Zaklínači hned padne do oka, ale ve dvoření se ženám je trochu neohrabaný. Kdo se nakonec trochu obětuje?

Meč osudu
Zatím nejlepší příběh. Miluji les, možná jsem taky ze Staré krve nebo je ve mě kus Dryády.
Geralt v lese Brokilon najde malé děvčátko Ciri. Dryády si ji spletly s půlčíkem, tak na ni neútočily, jinak by vystřelily varovný šíp a pokud by varování nepochopila, tak by ji střelily. Ale i tak se Geralt při její záchraně musí předvést se všemi svými zaklínačskými dovednostmi. A Meč osudu má dvě ostří...

Něco více
Geralt na cestě potká kupce Yurga, jehož kočár zapadl do strouchnivělého mostu a všichni jeho druzi ho opustili. Báli se, co by tam na ně mohlo číhat. Jejich strach byl oprávněný, zaklínač se rozhodl kupci pomoci. Po setmění na ně zaútočí stvoření, která vypadají jako kostry. Geralt je zraněn a odpadne, ve snech vidí všechny důležité osoby a vzpomínky svého života. Yurga mu za záchranu slíbil to, co najde doma, ale o čem nevěděl. Vrtkavé jsou cesty osudu.

Něco končí, něco začíná
Zajímavé vyústění knihy. Znovu se setkáváme snad se všemi hrdiny předchozích povídek. Geralta a Yennefer čeká velký den. A také Ciri! Čeká je velká událost, při které dojde k nečekaným událostem.

24.02.2020 5 z 5

Z nakladatelství Argo a Paseka se jedná o další povedený kousek, patří totiž mezi naše nejlepší nakladatele, kteří knihám opravdu věnují potřebný čas. Příběh Emila Zátopka a jeho ženy Dany podaný komiksovou formou. Je nejen o běhání, atletice a jejich lásce, ale také o režimu té doby a boji proti němu. Graficky naprostá dokonalost.

01.06.2019 4 z 5

Naprostá šílenost Naprostá šílenost Tomáš Kopecký

Krásná knížka, která hezky popisuje, jak se cítí člověk s úzkostmi. Snad přinese větší porozumění pro všechny.

Anna trpí úzkostí, bojí se snad všeho, nejvíc právě úzkosti a strachu. Naštěstí potká Maxe a rozhodne se s ním vydat na neplánovaný výlet.

16.07.2022 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Starý dobrý King. Příběh plný zloby, násilí a vnitřních myšlenek. Příběh se sice odehrává během pár dní, ale máte pocit, že všechny vlastně dobře znáte.

29.03.2019 5 z 5

Načmáranec Načmáranec Serge Lehman

Super noir komiks s úžasnými kresbami. Příběh o Betty, její mamince Maud a její dceři Clare. Betty trpí výpadky řeči, takže občas používá telefon, aby se mohla vyjádřit. Příběh nás zavede do minulosti a začne se vybarvovat historie této zvláštní rodiny. Navíc je tu Načmáranec, který všem nahání strach.

29.04.2022 4 z 5

Kostnice Kostnice Mike Mignola

Lord Baltimore stále hledá upíra Haiga, aby se pomstil za smrt svých blízkých. Ale na chvíli mění své plány a vydá se do Budapešti, kde se má setkat s inkvizitorem Duvićem. Bude to jejich finální setkání? Do Budapešti mezitím přijíždí zvláštní vlak, který je Baltimorovi povědomí. V celém městě se najednou vyrojí obživlí mrtví a Baltimor se s nimi musí vypořádat.

23.04.2022 5 z 5

Prokletí Prokletí Alan Moore

To byla jízda! Na začátku děsivý Nukeface, pak se přidal Constantine, který Bažináče tahal po všech koncích Ameriky. Tichá voda s vodními upíry, která mi připomněla Amerického upíra (?). Prokletí o tajuplnosti ženských těl a znepokojivý příběh o otrokářích a otrocích z jihu, kteří dosud neodpustili křivdy spáchané v minulosti.

11.01.2022 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 6 Zaslíbená Země Nezemě 6 Kaiu Širai

Ema a ostatní děti jsou na útěku a v lesích potkají tajemné cizince, kteří jim pomohou schovat se před pronásledovateli. Ale jejich pomoc není tak úplně nezištná. Navíc se nám začne poodhalovat fungování tohoto světa a jeho pravidla.

11.04.2023 5 z 5

Kocour v klobouku Kocour v klobouku Dr. Seuss (p)

Hezká knížka pro děti, která se bohužel v češtině nerýmuje tolik, jako třeba Grinch. Ale hravost a ilustrace jsou bezva a děti kniha určitě na nějakou chvíli zabaví.

29.03.2021 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Absolutně skvělá kniha, jako každá od pana Kinga. Je velmi zajímavé dozvědět se, jak přišel na náměty k povídkám a celé pozadí jeho tvorby.
Hned úvodní povídka Míle 81 je absolutní klasika, připomíná Z Buicku 8.
Povídka Duna zase připomíná Ostrov Duma Key, ale přesto je každá jiná.
Jako další nutno vypíchnout povídky Ur, Blokáda Billy, Ten autobus je jiný svět, Opilé rachejtle, Nekrology a poslední povídku knihy Letní Bouři.

Ur je příběh o čtečkách a e-knihách a kam až čtenáře dokáží dovést. Jak se dá předpokládat, dovede Vás do jiných záhadných světů. Za mě je Ur nejlepší povídka z knihy, vtáhne do děje a soucítíte s hrdiny jako v delších dílech. Dokonalá, kingovská..

Blokáda Billy, autobus a rachejtle jsou jako ze života! A dokonalé zakončení Letní bouří, která je o konci světa.

Povídky, jak je máme nejraději.

15.08.2016 5 z 5

Vídeň - průvodce s mapou Vídeň - průvodce s mapou Serge Guillot

Skvělý průvodce, kde jsou všechny hlavní památky a atrakce s detailními mapami každé oblasti. Pro několika denní výlet je akorát, skladný, ale praktický.

16.03.2023 5 z 5

Památná místa Járy Cimrmana Památná místa Járy Cimrmana Radek Laudin

Kniha seznamuje s pár zajímavými místy, kde se svého času ocitl ať už úmyslně či neúmyslně největší Čech. V některých městech je ulice Járy Cimrmana, jinde zase dům, ve kterém pobýval. Dokonce uvádí i celé museum věnované Cimrmanovi. Určitě na některá památná místa vyrazíme.

07.01.2023 3 z 5