Kocour v klobouku přehled

Kocour v klobouku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381390/bmid_kocour-v-klobouku-VKs-381390.jpg 4 62 62

Je deštivý den a děti se nemohou zabavit… dokud se neobjeví Kocour a nezachrání tohle nudné odpoledne. Kniha Dr. Seusse je perfektní pro začátečníky. Obsahuje nadčasové postavy jako je Rybička, Jednička nebo Dvojka, kniha vás zabaví při předčítání, ale přitom je dostatečně lehká na to, aby ji děti četly o samotě. Obsahuje slova, která prvňák nebo druhák zvládne sám přečíst a zná je ze školy. Kniha je oblíbená mezi rodiči, začínajícími čtenáři, učiteli i knihovníky. Kniha byla napsána pro začátečníky, aby je podpořila v samostatném čtení a dodala jim kuráž jednoduchými slovy a ilustracemi, které napovídají jejich význam.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Drobek

The Cat in the Hat , 1957

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kocour v klobouku. Přihlašte se a napište ho.

Karcoolka2210
02.02.2024 5 z 5

Čo sa stane, keď dve deti, ktoré sú samé doma navštívi mačka v klobúku? Veľa nečakaných prekvapení :) Čítané v angličtine deťom v škôlke, perfektná kniha s rýmovaným textom, ktorý sa skvele číta nahlas. Kniha má super ilustrácie, jednoducho klasický Dr Seuss a deťom sa tieto knihy velmi rátajú. AJ

86_luca
13.10.2022 5 z 5

Mám ráda obě přeložené knihy (tuto a Grinche), protože se zabývají praktickými ponaučeními pro děti, které se dají dále rozvíjet. V novějších knihách se setkávám se stále opakujícím se tímtéž motivem "zkusme být jiní, být jiný je fajn, tolerujme toho, kdo je jiný" a to nic proti tomu. Líbí se mi, že zde jsou ponaučení více praktická, nebo pro mě možná prostě jen lépe uchopitelná pro 4 letého syna - SPOILER: po hraní si uklidí i ten největší rošťák, cizí lidi do domu nepatří a ten konec je naprosto geniální, nechává prostor pro zajímavou debatu s dítětem. Vše podané s humorem, trochou napětí a nenuceně. U Grinche to vnímám podobně. Oceňuji překlad, určitě bylo těžké se s tím popasovat a nesklouznout k pleskačce abababab. Když člověk nespěchá a dá si na přednesu záležet, je to krása. Pro syna nová zkušenost s poezií.
Ilustrace jsou roztomilé, zvláště rybka nás baví. Mohli bychom číst stále dokola. :-)

Arlienen
04.10.2022 4 z 5

Každý večer před spaním čtu své dceři Grinche a moc se jí líbí. Proto jsem si půjčila v knihovně další knihu z pere Dr. Seusse. Bohužel ji kniha tolik neoslovila. Mně se kniha líbí. Je v ní poučení, že nemáme pouštět cizí lidi do svého domu.

Knihu budu zkoušet číst dceři, protože aspoň ty obrázky se jí líbily, tak toho musím využít.

Knižní novinky (41. týden)

06.10.2019

Kniha Kocour v klobouku v seznamech

v dalších seznamech1x

Dr. Seuss (p)
americká, 1904 - 1991
2018  88%Jak Grinch ukradl Vánoce!
2019  80%Kocour v klobouku