katchamccall katchamccall komentáře u knih

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Naprosto úžasná knížka. Vážně. Simon se mi líbil od první chvíle a strašně jsem se těšila, až zjistím, kdo je Blue. A i když jsem od určité doby tušila, kdo to bude, stejně jsem při odhalení chtěla začít tleskat. Ke konci jsem se jen přitrouble usmívala a v hlavě mi zněla písnička Don´t You (Forget About Me) :-).

24.03.2018 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Tak tohle fakt ne. Fantasy zbožňuju, vážně. Ale tahle kniha me tak nudila, že jsem se u každý stránky modlila, ať už je konec. Na můj vkus tam bylo málo akce a příliš mnoho "lásky". Ze vztahu Wratha s Beth se mi lepila pusa, jak to bylo přeslazený. Jediné, co mě tam zaujalo, byl Zsadist. Takže za něj dávám 2*. Pokračovat v sérii opravdu nebudu.

19.03.2018 2 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Ač je tato kniha zařazena do kategorie young adult (tam já už bohužel nepatřím), tak jsem si čtení užila. Po některých povídkách jsem dlouhé hodiny přemýšlela. Jak zní v popisu knihy, nic není černobílé. I padouši mají za sebou zkušenosti, které z nich ty padouchy udělali. Díky této knize jsem lépe pochopila činy záporáků a v některých případech jsem se jim ani nedivila ( Mořská čarodějnice, Krásný jed).
"Potřebujeme tmu, abychom viděli světlo, a potřebujeme zlo, abychom poznali dobro. Ale motivy prvního i druhého, to je úplně jiná."

11.03.2018 5 z 5

Méně známé nestvůry 21. století Méně známé nestvůry 21. století Kim Fu

Fantazie se stává skutečností a zasahuje do běžných životů. Nečekejte monstra, hektolitry krve a nechutnosti. Tato kniha servíruje nepříjemné, občas absurdní situace, které nikdo nechce zažít. Jako každá kniha obsahující sbírky povídek, některé jsou skvělé, některé slabší, ale jako celek to hodnotím pozitivně.

05.06.2023 4 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Ze začátku jsem se tetelila blahem. Trochu něco jiného, než na co jsme u Darcy zvyklí. Ale zhruba od půlky napětí opadlo, žádné lehké mrazení a přejde to do průměrné detektivky. Konec nějakou dobu tušíte. Ale za ten začátek 3*.

12.05.2023 3 z 5

Zátah na ďábla Zátah na ďábla Richard Lourie

Každý, kdo se aspoň trochu zajímá o true crime, příběh Čikatila zná. Jistě, to co prováděl, byl hnus největšího kalibru, ale mě asi víc sr*li soudruzi. Takovej bordel může být fakt jen v Rusku.

31.03.2023 4 z 5

Zloděj duší Zloděj duší Martina Hohenberger

Podle hodnocení jsem čekala fakt bombu, ale dostavilo se zklamání. Knihu jsem ani nedokázala dočíst. V první řadě neskutečně nesympatické postavy. Takové ploché, iritující. Děj měl potenciál, ale z mého pohledu špatně uchopený. O nějakém napětí nemůže být ani řeč, což mi docela chybělo. Časem zkusím od autorky jinou knihu, ale teď si dám pauzu, aby se ten negativní dojem otupil.

08.03.2023 2 z 5

Oko čarodějnice Oko čarodějnice Nelly Černohorská

Tak to byla hodně dobrá jednohubka!

03.12.2021 4 z 5

44 kapitol o 4 mužích 44 kapitol o 4 mužích B.B. Easton

Po dlouhé době ženský román, kterej mi nepřišel úplně stupidní. Ba naopak. Jelikož je to autorčina zpověď, tak hlavně oceňuji, jak dokáže být sebekritická a bere vše s nadhledem, který dost v knížkách chybí. Nečekejte nic duchaplnýho, je to učebnicová oddychovka. Ale rozhodně si ji užijete. A fakt nechápu, proč má tak nízké hodnocení...

14.09.2020 4 z 5

První muž, který mě zradil, byl můj otec První muž, který mě zradil, byl můj otec Lucie Jandová

Pro všechny, kteří vyrůstali s tatínkem, který by opravdu "otce roku" nevyhrál. I když po přečtení některých příběhů jsem měla dětství ještě dobrý :-D. Vyjádření odborníků mě trochu zklamalo, ale asi proto, že jsem čekala něco jiného. Třeba nějaké dobře mířené rady a tak.

17.06.2020 3 z 5

Sbírka motýlů Sbírka motýlů Viktorie Besó

Po dlouhé době jsem se rozhodla přečíst něco "pro ženy" a zase jsem si připomněla, proč to nečtu. Takovej trochu deníček coury.
SPOILER!
Frajerka místo prstýnku dostane po šesti letech vztahu kopačky. Zhrzená drama queen odjede s kámoškama na Itálie, kde samozřejmě sbalí Taliána a tím celá ta skrz naskrz prosouložená knížka začíná. Všichni její "nabíječi" jsou prototypy dnešní dokonalosti, samozřejmě mají všichni naprosto luxusní "vybavení" a ona se v podstatě celou knihu chová jako zvíře poháněné pudy.
Pokud máte psychicky náročnou práci a zbytečně moc vysoké IQ, klidně to přelouskejte. Protože u děje opravdu přemýšlet nepotřebujete a po dočtení vám IQ lehce klesne.

06.06.2020 2 z 5

Hořící stromy Hořící stromy Kristina Ohlsson

Super, ale ten konec? Jako vážně? Za ten ubírám jednu hvězdu. Tohle se prostě nedělá, Ohlssonová!!!

30.01.2020 4 z 5

Dům fúrií Dům fúrií Madeleine Roux

Hororem bych to nenazvala. Spíše taková strašidelnější pohádka. Barák plnej lidí s nadpřirozenými schopnostmi a sám král pekel má šmajchlkabinet s ptákama ve sklepě. Hlavní hrdinka věčně nespokojená, nepříjemná a odmítá fakt, že je sama divná jako její "kámoši". Ale je to čtivý, děj ubíhá a pan Rannístrana je sympaťák.

05.11.2019 4 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Ubírám kvůli hlavní hrdince. Hrozná dorota. Ale jinak se knížka četla dobře a zápletka byla zajímavá.

16.09.2019 3 z 5

Hledá se doprovod! Hledá se doprovod! Sophia Money-Coutts

Tenhle žánr moc nemusím,ale chtěla jsem dámskou dovolenou na pláži se vším všudy. S hlavní hrdinkou jsem docela sympatizovala - co se týká rodiny a vztahů. Děj je dost předvídatelný a zhruba od půlky tušíte,jak to dopadne. Na letní dovolenou dobrý,ale určitě knihu znovu číst nebudu.

27.08.2019 3 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Po shlédnutí 3. série seriálu, jsem potřebovala další dávku ST a dostala jsem ji. Knize opravdu nemůžu nic vytknout a doufám, že se u nás dočkáme dalších prequelů...

23.07.2019 5 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Moje první čtenářská zkušenost s tímto spisovatelem a Mark umi. Zadny zbytecny popisy, kecy, zvasty. Na par strankach ctenare seznami s postavami a pak to do vas zacne rvat a dostanete fakt cocku napeti,krve a nechutnosti. Uz se chystam na Dom 490.

30.03.2019 5 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Dlouho jsem se nemohla zacist. Pribeh ve forme dopisoveho romanu s mluvou 18.stoleti neni zrovna styl,co by mi sednul. Ale dala jsem tomu sanci a jsem naprosto nadsena. Vasnive, krute, intrikarske.

17.02.2019 5 z 5

Děti noci Děti noci Dan Simmons

Pornózní!!! Rozhodně knihu opět přečtu v září v Rumunsku...

31.07.2018 5 z 5

Osvícení v temnotě Osvícení v temnotě * antologie

Pro mě zklamání. Hlavně u Kinga. Když smolil Modrý kompresor, neměl asi zrovna kvalitní matroš. 2* dávám za Síť a Aelianu.

31.07.2018 2 z 5