katallinka katallinka komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Po zklamání u předchozího dílu jsem zase nadšená. Tento typ humoru mě neskutečně baví. Jediná vada na kráse je, že nejlepší a nejvtipnější postavy zůstaly na Kostce. Těším se na další díl.

28.09.2022 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Moje první setkání s Kotletou a jsem poměrně spokojená. Dílo čtivé a hodně sprosté. Jediný problém jsem měla v povídkovém konceptu, když mě kniha začala bavit musela jsem se seznamovat s další postavou a orientovat se v ději. Rozhodně zkusím i nějakou další autorovu knihu.

13.08.2022 3 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Třetí kniha za jeden týden od autorky, tam moc mě to baví. Tentokrát jsem se malinko ztrácela v množství postav, ale stále mě baví Josefínino zasahování téměř do všeho a její smysl pro humor.

30.07.2022 4 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Opět skvělá kniha, tahle série prostě nemá chybu. Nicméně tahle kniha je ještě smutnější než předchozí díly, jak už název napovídá.

22.07.2022 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Knížka se četla skvěle a byla napínavá od začátku až do konce, který jsem vůbec neodhadla. Hlavní postavy se moc povedly a všechny jsem si oblíbila. Těším se na další díl.

16.05.2022 4 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Tento díl mě bavil moc. Skvěle vykresleny vztahy v českém království a zároveň zajímavé zápletky mých oblíbených rytířů.

06.01.2022 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Velmi milé překvapení. Postavy mi byly na začátku nesympatické, ale postupně jsem si uvědomila, že hodně z nás má dost podobný život jen si to neuvědomuje. Jak hodně záleží na prvním rande!

06.10.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Tohle nebylo nic pro mě. Zdlouhavé, nudné a to vyvrcholení děje naprosto hrozné. Pořád jsem čekala, že mě příběh nějak překvapí a možná na konci malinko ano, ale přišlo mi to dost nelogické jako by autorka nevěděla, jak to celé ukončit. Za mě 2,5*.

09.06.2021 2 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Tak tohle bylo jednoduše krásné, myslím, že toto slovo knížku naprosto vystihuje. Pořád jsem se musela usmívat a čtení mě moc bavilo, i když už rozhodně nejsem cílovka. Navíc. Nemám ráda čokoládu, ale musela jsem si ke čtení jednu otevřít.

08.11.2020 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Neskutečně krásný a zároveň drsný příběh. Plný krutosti a zároveň hodných lidí, kteří dokážou svou laskavostí změnit svět. Kniha je velmi drsná svým prostředím i chováním lidí, ale hlavní postavy jsou plné naděje a každý ze má právo volby. Jsem moc ráda za konec, který byl naprosto podle mého gusta. Rozhodně musím vyzkoušet další knihu od autora.

17.08.2020 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Zase úžasné čtení, moje nejoblíbenější série. Moc se mi líbilo, že autorka do tohoto případu zapojila své zkušenosti s alkoholem a odvykáním.

06.08.2020 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Kniha přesně splňuje vše, co od takového žánru čekáme. Čtivost byla naprosto neuvěřitelná!

20.07.2020 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Opět nádherné čtení. Nechápu jak detektivka může tak krásně zahřát u srdce. Zbožňuji tu skvělou atmosféru zapadlé vesnice. Obdivuji Gamache. Tentokrát je mi ze zápletky dost smutno, ale o to víc mne kniha zaujala. Těším se na další.

01.04.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Nádherně vykreslena Dánská kultura a myšlenka hygge na pozadí krásného romantického příběhu. Rozhodně se nejedná o přehnanou červenou knihovnu, ale o velmi milý příběh, u kterého jsem se téměř celou dobu usmívala. Kniha mě příjemně namotivovala k výletu do Dánska.

19.01.2020 4 z 5

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

I když znám seriál téměř zpaměti. Poslouchání knihy mne velmi bavilo. Na televizní obrazovky nejdou zachytit dokonale vtipné myšlenkové pochody jednotlivých členů rodiny Hanakových. Navíc se zde objevily i momenty, které v seriálu nebyly. Takže obrovská spokojenost a určitě jsem tuto audioknihu neposlouchala naposled. Hlas Terezy Bebarové se ke knize také krásně hodí.

25.04.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tak z této knihy jsem nadšená. Napínavé od začátku do konce a hlavní zaporák naprosto šokující jen tak na něj nezapomenu.

19.01.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Úžasná kniha, kterou by si měl přečíst každý, jako prevenci proti drogám. Kniha je děsivá díky tomu, že děj se skutečně stal a člověk si při tom říká to není možné. Christianě bylo teprve 13 (byla dítě) a přesto se ji týkaly drogy, absťáky a dokonce prostituce. Autorce se velmi povedly kapitoly psané kurzívou z rozhovorů s Christianinou matkou. Knihu jsem prostě přečetla jedním dechem a můžu ji každému doporučit.

21.12.2013 5 z 5

Podzemní železnice Podzemní železnice Colson Whitehead

Neskutečně drsná kniha, která mi hodně dala. Často sahám po historických knihách, ale podobných knih se ke mně moc nedostalo. Cora byla velmi silná postava a za tak krátký život toho strašně moc vydržela. Tato kniha si Pulitzerovu cenu rozhodně zaslouží a měla by být více vidět.

09.08.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Kniha mi ukázala trošku jiné Řecko než je obecně známe a část jeho děsivé historie. Příběh je velmi dobře a zajímavě napsaný. Osudy hlavních postav mě hodně zasáhly a konec mě úplně odrovnal. Neskutečně silné čtení. Moc doporučuji!

07.07.2023 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Pane bože!!! Tohle bylo naprosto úžasné čtení, od kterého se nešlo odtrhnout! Pořád jsem si říkala, to jasné, jak to bude pokračovat a pak moji teorii autor naprosto odpálil a znovu a znovu. Úplně jsem se ztrácela v tom, co je pravda a co ne. Skvělé čtení a s autorem určitě nekončím. Naprosto geniální thriller!

07.07.2023 5 z 5