KaryAestas KaryAestas komentáře u knih

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Poprvé jsem byla úplně uhranutá. Knihy se krásně čtou, je zde láska, napětí a samozřejmě nový svět upírů. Ale po nějaké době, jsem si knihy zařadila jako oddychovky, když není nálada na náročnější knihy. Ráda se však ke knihám vrátím.

07.11.2017 3 z 5

Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Jack Rosewood

Kniha mi bohužel vůbec neseděla. Psáno podle mě velmi chaoticky. Popis událostí přeskakuje od konce k začátku, pak přes hlavní děj bůhví kam . U některých případů je potřeba dohledat si mnohá fakta. V jedné kapitole si dokonce popis vražd odporuje. Nejprve je uvedeno, že se odehrály v červnu, dále v kapitole je ale několikrát zmíněn červenec. Mohlo by jít o chybu překladatele, ale v tom stejném příběhu je také různý popis o přeživší masakru. Nejprve je psáno, že vrahovi otevřela dveře do pokoje, kde byla se spolubydlící, načež je vrah všechny shromáždil v jednom pokoji, dále ale spisovatel popisuje, že se se spolubydlící schovávala ve skříni a poslouchala co se děje, než pro ně přišla další slečna, co v domě bydlela. Se stylem psaní bych se asi smířila, ale vzhledem k rozporům vyvstává otázka, jak moc je kniha autentická. Pro mě bohužel velké zklamání.

29.08.2022 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Toto byla první kniha od pana Hartla, kterou jsem četla. Rozdělení do dvou vyprávění je skvělý nápad. Kniha se četla krásně, i když člověk už věděl, jak to vlastně dopadne. Musím přiznat, že sympatičtější byl pro mě Jáchym, má mnoho vlastností a dovedností, které bych sama ráda měla. :-) Nejprve jsem četla Jáchyma a Veronika mi byla místy vyloženě proti srsti. Kniha z jejího pohledu mi názor na ní trochu vylepšila, ale stejně jsem si k ní nenašla úplně cestu. Jediné co mi knihu zkazilo, proto dávám jen 3 hvězdičky, byly závěry knihy. MALÝ SPOILER Působily na mě jako naprosté klišé a jediné co tam ještě chybělo byla větička... A žili spolu šťastně až do smrti.

01.05.2019 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Ačkoliv závěr není tak dobrý jako v minulých knihách, byla kniha krásné čtivá. Ne každá kniha dokáže vtáhnout do děje tak, jako Brownovi knihy. Jen tu budoucnost bych já neviděla tak růžově, spíše bych se přikláněla k pro mě děsivé vizi, kterou ukazuje kniha The Circle.

02.05.2018 4 z 5

Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Rick Riordan

Krásný způsob, jak se seznámit s řeckou mytologií. Kniha je svižná, plná akce a vtipu. Chvíli čtete a najednou zjistíte, že jste již na sté stránce a nevíte, jak jste se tam tak rychle dostali. :-)

22.01.2018 5 z 5

Historie kanibalismu aneb Ochutnej svého souseda Historie kanibalismu aneb Ochutnej svého souseda Daniel Diehl

Kniha jen pro otrlé. Líbí se mi styl psaní, spíše hovorové vyjadřování působí při vyprávění skutečných událostí realističtěji. Ke konci knihy mi však čtení kazily chyby v datech a záměny jmen. Nicméně pro lidi, kteří se o tato témata zajímají, je to skvělé zpracování. I když bych trošku rozšířila úvodní část knihy o historii.

24.03.2024 4 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Povídky velmi čtivé. Některé lepší, jiné trochu horší. Mrzelo mě, že podle mě nejlepší povídku o kanibalech, dali hned na první místo, protože potom má člověk pocit, že kvalita příběhů trochu klesá. Myslím, že by měla celou knihu završit. Celkově se mi kniha líbila a ráda si ji přečtu znovu. Co vyzdvihuje povídky nad jiné knihy, je její zpracování. Dlouho jsem neviděla tak nádhernou obálku a ilustrace.

14.07.2019 4 z 5

Léčitelé Léčitelé Henry Denker

Krásná ukázka, jak se vyvíjelo lékařství a jak neradi se lidé měnili. Příběh se přesouvá z Evropy do Ameriky, ukazuje tehdejší společnost se všemi jejími předsudky a postojem k Židům a tehdejším přistěhovalcům.

29.06.2019 5 z 5

Za horou smrti Za horou smrti Hilde Hagerup

Kniha měla potenciál, ale působila na mě hrozně uspěchaně. Neměla jsem kvůli tomu šanci do příběhu se ponořit.

07.05.2019 3 z 5

Pohádky Bílého slona Pohádky Bílého slona Dagmar Klanová

Naprosto úžasné pohádky, které jsem slýchala jako dítě, a když se naskytla možnost knihu si koupit, neváhala jsem ani jako dospělá. Vyprávění bílého slona Loanga a jeho výuka formou pohádek ukazuje kouzlo světa a nebezpečí špatných vlastností jako je lakomství, povýšenost, závist, apod. Nabádá k lásce k přírodě a také k sebereflexi.

09.03.2018 5 z 5

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

Knihy hodnotím jako celek. Najdou se zde i slabší momenty, ale výsledný dojem je skvělý. Knihy ukazují sílu člověka, co dokáže, i když naděje na dobrý konec je velmi malá. Líbí se mi, že spisovatel není "sluníčkář". Oproti síle, obětavosti a nezdolné výdrži placerů, ukazuje svět v jeho nejhorší podobě. Nemyslím tím nemocné raply, ačkoli k smrtícímu viru se dá také hodně napsat, to jsem však již v jiné knize, ale schopnost lidstva pro mizivou naději na vlastní záchranu ospravedlnit mučení a zabíjení dětí. Spisovatel také neváhá poslat na smrt některé z oblíbenějších postav. Tím je však děj jen skutečnější.

27.11.2017 5 z 5