Karolina90 Karolina90 komentáře u knih

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Knihu jsem měla přečtenou rychle, četla se snadno i zápletka byla dobrá, ale je to prostě "amerika" (některé melodramatické scény nebo ta část, kde se Nina udivuje nad tím, že má v dnešní době někdo glóbus...) - mě to nevadilo, ale někomu by mohlo.

04.11.2021 3 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

(SPOILER) Doufala jsem, že první díl bude jen rozjezd a tento díl už bude napínavější a zajímavější, protože odpadá vysvětlování toho, jak funguje Archiv apod. Ale byla jsem zklamaná. Zbytečné opakování děje z prvního dílu, zdlouhavé a opakující se sny o Owenovi, naprosto nelogické jednání Mac, která mi od cca poloviny už opravdu lezla na nervy. No a nakonec jsme se ani nedozvěděli Wesleyho celé jméno :(

13.10.2021 2 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Četla jsem Ashburn a Carrow, ale Craven Manor je zatím nejlepší. Je to asi tím, že to přeci jen není typický horror, který čtenář čeká.

25.09.2021 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) U prvního a druhého dílu jsem přeskakovala některé části až ke konci. Tady jsem přeskakovala i několik odstavců najednou už na začátku.
Moc se mi líbí námět, postavy, zápletka. Podle mě má příběh velký potenciál, ALE ty zbytečné pasáže, kdy Ilan přemýšlí pořád o tom samém, pořád opakuje jednu básničku a to, že kapitán je z nížin a ona Sklenař a to je ta propast (občas už jsem protáčela oči v sloup)...
Doufala jsem, že už se dozvím něco konkrétního, ale všechno bylo v hádankách a většina nakonec vůbec nedávala smysl. Sérii asi dočtu, ale jen abych věděla, jak to dopadne.

24.07.2021 3 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Murakamiho mám moc ráda, ale tentokrát jsem dost zklamaná z konce. Místo toho, aby vyprávění ke konci gradovalo, tak se naopak poslední cca třetina se táhla a přišlo mi, že je tam jen zrecyklované to, co už v knize zaznělo několikrát.

Některé knihy od Murakamiho si ráda přečtu znova, tahle mezi nimi ale nebude. Ani nevím, jestli se pustím do 3. dílu. Možná ho jen prolítnu, abych věděla, jak to s nima dopadlo :)

06.09.2023 3 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

Příběh není určitě perfektní, hlavní postava Rin mi dost často lezla na nervy, ale i přes to, jsem byla zvědavá, co se bude dít dál, a jak série dopadne. Autorka píše osobitým a čtivým stylem, a podařilo se jí propojit historii s fantasy příběhem s originálními prvky božstev a šamanů. Navíc je to její prvotina a srovnávám s jinými autory YA literatury. Jsem zvědavá a těším se, jak se autorka bude rozvíjet dál. Už teď si od ní plánuji přečíst další knihy.

10.07.2023 4 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Zajímavé prostředí Archivu, slibná zápletka i když jednání hlavní hrdinky mi občas přišlo nelogické. Ze začátku mi přišlo, že budou některé pasáže zbytečně zdlouhavé, ale nakonec se kniha četla svižně. Nakonec jsem se těšila, co přijde v pokračování, takže jsem se do něj hned pustila. Je to takové oddechové fantasy, nic pro náročného čtenáře.

13.10.2021 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Nevím, jestli je to tím, že mi připadala zápletka povrchní nebo tím, že mě nezaujaly postavy (Clary mi přímo lezla na nervy, i v knize, o seriálu ani radši nemluvím), ale tohle vážně není pro mě… možná, kdyby mi bylo 13? Přitom je fantasy jeden z mých oblíbených žánrů. Začala jsem knihu číst, protože mě upoutal námět a už dlouho jsem jí měla na seznamu a dočetla jsem jen proto, že se mi kniha hodila do výzvy.

04.09.2021 2 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

(SPOILER) Za tu část s komorníkem, a taky kvůli konci, dávám o hvězdičku víc, než jsem původně myslela:)

14.04.2021 4 z 5

Tramvaj do stanice Touha Tramvaj do stanice Touha Tennessee Williams (p)

Můj první Williams a určitě ne poslední. Je fajn si občas zpestřit čtení hrou. Už se těším, až zase budou fungovat divadla. Na toto představení bych si ráda zašla, i když většina postav opravdu není sympatická a polezou vám na nervy:)

23.03.2021 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

(SPOILER) Nemohla jsem se rozhodnout mezi 3 a 4 hvězdami. Nakonec jsem dala 4, protože knihu musím vnímat z pohledu roku 1976. V té době to asi bylo originální, překvapivý konec... mě bohužel nudila ta střední část, kde je Rosemary těhotná a pořád jen řeší co jí, jak jí je, kam (ne)chodí...

06.08.2023 3 z 5

Chtělo by to nový jména Chtělo by to nový jména NoViolet Bulawayo

Příběhy, které se odehrávají v Africe mě baví. Tématika mě zajímá a jednou bych se do některých afrických zemí chtěla podívat. Tahle kniha ale prostě není nic moc. Je to spíš takový souhrn vzpomínek. Nemá vyloženě žádný příběh, nějaké vyústění, zakončení... Je ale čtivá, takže jestli chcete vědět, jak vyrůstají děti ve slumu v Zimbabwe, nebo nahlédnout do myslí místních lidí (ale jen pod povrch) tak prosím, máte to za chvíli přečtené:)

15.06.2023 3 z 5