Tramvaj do stanice Touha

Tramvaj do stanice Touha

Vrcholné dílo moderního amerického psychologického dramatu z roku 1947. Příběh odehrávající se po válce ve francouzské čtvrti New Orelansu sleduje hluboce niterný život citlivé a iluzí plné Blanche DuBoisové, přijíždějící navštívit svou vitální sestru Stellu, která se provdala za primitivního hrubce Stanleyho Kowalského. Ve chvíli kdy si žena poznamenaná smrtí homosexuálního manžela myslí, že našla štěstí v novém vztahu, dojde k zborcení veškerých iluzí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/120584/tramvaj-do-stanice-touha-120584.jpg 4.4166

A Streetcar Named Desire

Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Artur

TheMelorry

Kniha byla zvláštní. Blanche mě chvílemi neskutečně rozčilovala, a pak jsem ji zase litovala. Všechny postavy byli reálně vykresleny. Celkově se mi kniha dobře četla, ale chyběla mi nějaká pointa, nebo vyůstění... Příběh dopadl hodně zvláštně, překvapil mě a musela jsem o něm ještě nějaký čas přemýšlet...

Liduka

Moc povedená kniha, která vás nutí zamyslet se.

Monike

Diky ctenarska vyzvo

denib

Skoro celou dobu jsem si říkala, že Blanche je potvora, abych na konci s úžasem zjistila, že je mi jí líto. Už jenom to nenásilné připomenutí, že je snadné člověka soudit, když neznáme jeho motivy, dělá z této hry hru kvalitní. Určitě nad tím budu ještě nějakou dobu přemýšlet ...

marta0912

Vybrala jsem si tuhle knížku, protože zbožňuji ten film. Nejdříve jsem se nemohla chytit (tak tomu bylo ale i filmu), ale když jsem se do toho dostala, tak to byl už jen rychlý intenzivní proces. Samozřejmě postavy byly autentické a atmosféra skvěle vykreslena, to je jasné. Nevím jestli to bylo tím, že jsem viděla film nebo tím, že je to drama, ale občas jsem měla problém, si představit děj, ale to byl spíš můj problém. Jinak jsem už od filmu v týmu "Stanleyho spojenci přejí Blanche smrt" a kniha na tom nic nezměnila.

Mruskulka

Moc zajímavá divadelní hra. Hned mě zaujala. Jsem ráda za čtenářskou výzvu, protože bez ní bych po této knížce nesáhla a udělala bych chybu. Skvěle vykreslené postavy i atmosféra.

IvaSporcrova
30.08.2016

Ze začátku mě kniha moc neoslovila, ale když jsem se trochu začetla, docela se mi to líbilo :). Chybělo mi jen nějaké vyvrcholení - něco, "o čem ta kniha vlastně je". Asi jsem náročný čtenář, ale jsem zvyklá vždy během čtení k nějaké postavě přimknout (nebo se s ní trochu ztotožnit) a tady se mi to nepodařilo, postrádala jsem to. Na druhou stranu postavy byly velmi autentické a kniha relativně čtivá ;).

Petula19
22.07.2016

Bravůrně propracovaná psychika postav a její vývoj. Mně tam ale chyběla nějaká zápletka. Něco, co by mě vtáhlo do děje a nepustilo. Prostě jsem to jenom přečetla; proto jen tři hvězdičky..

Lifa
20.06.2016

Drama v knižní podobě mě příliš nebralo, až doteď. I když příběh nemá napínavou zápletku, nutí to čtenáře hltat každou repliku až do konce.

dark.ma93
18.06.2016

Dramata patří jednoznačně k oblíbeným žánrům. Knihu jsem četla rychle, psychologie hlavních postav byla skvěle propracovaná. Hlavní hrdinky ve mne budila rozporuplné emoce, ale bylo mi jí líto a bylo zajímavé sledovat vývoj její postavy. Člověk měl při čtení pocit, že leze tak hluboko do nitra postavy, přímo do těch hlubin, které už mají zůstat skryté.

Dílo zůstává v oblíbených a doufám, že ho brzy opět uvedou i na divadelní prkna, protože tam je jeho místo!

true.penny
26.04.2016

Teď, zpětně, vůbec nechápu, proč jsem si tohle nevybrala a nepřečetla už k maturitě. Nicméně, lepší pozdě, než nikdy.
Výborné čtení; skvělá atmosféra, skvěle vykreslené postavy a zajímavý odraz autorových životních zkušeností.

Delinka
22.04.2016

Toto drama jsem četla hned z několika důvodů. 1) musela jsem - škola. 2) jelikož jsem ani nevěděla, o čem toto dílo je a tak jsem se do toho pustila. Během čtení jsem mockrát měnila názor na postavy. Chvíli jsem danou postavu nesnášela a pak jí litovala a takto pořád dokola. Nakonec jsem knihu dočetla a ani nevím jak dlouho a ani jsem si nevšimla, že je venku tma. K maturitě doporučuji :)

bookworm.
28.02.2016

Ještě teď si pamatuji, jak mne při čtení svíralo nepředstavitelné dusno. Takové, které umí jenom Tennessee Williams.

dearkiki
09.01.2016

Zamilovala jsem se do filmového zpracování a hned si opatřila knižní verzi, abych si doplnila, co do filmu nesmělo přijít. Je to silný příběh a skvěle vykreslené charaktery. Jsem z této hry nadšená a moc ráda bych ji viděla i v divadle, až bude příležitost. Myslím, že bych jim brzy mohla napovídat text. :-) Umím to už skoro zpaměti.

wiix
19.02.2015

Divadelné hry nečítam zvlášť rada, ale táto ma nadchla! Divadelné predstavenie ma primälo k tomu, aby som si prečítala aj Williamsovo dielo a veruže neľutujem. Tragický príbeh s postupným pridávaním napätia a rozuzlením, ktoré je brilantne spracované a vyráža dych.

jithushka
02.02.2015

Jedna z nejlepších divadelních her, kterou jsem četla. Brilantně rozpracované postavy a jejich pohnuté osudy. Čtenář si v mnohých obrazech připadá až jako voyer, sledující něco, co mělo zůstat utajeno a skryto. Přečteno jedním dechem od začátku až do konce.

Mamie
16.03.2014

Úžasně vykreselné charaktery hlavních postav a silné téma. Touha Blanche začít tak nějak znova a jinak versus Stanleyho hrubiánství.. a vlastně celá ta atmosféra, která se mezi těmito postavami pomalu ale jistě stupňuje a spěje ke svému závěru, dělá z tohoto dramatu mistrovské dílo. Rozhodně bych moc ráda viděla toto drama i na divadelních prknech (mimo to doporučuji i skvělé filmové zpracování z roku 1951). A určitě tohle nebylo to poslední, co jsem od Tennesseeho Williamse četla.

Niki
21.11.2013

Krásná hra, více se mi líbilo divadlo v Činoherním klubu.

anett123
08.08.2013

Opravdu úžasná hra! A skvělý je i film s Vivien Leigh.

anet94
10.03.2013

Úžasné drama o tužbách, snech a krutému střetu s realitou.