karolina0920 karolina0920 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Myslím, že Farma zvířat je skvělou knihou pro každého, i pro ty, kteří třeba nečtou rádi. Pro mě je spíš takovou děsivou pohádkou díky které si dokážu lépe představit situaci v minulosti a celkově povahu tehdejšího režimu. Při čtení k maturitě jsem taky ocenila její délku, jelikož za dvě hodiny jsem měla přečteno.

07.05.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Začátek mi přišel trochu zdlouhavý a ikdyž byl nejspíš potřeba pro uvedení čtenáře do nového světa, musela jsem se občas přemlouvat číst dál. Od chvíle, kdy se však Winston setkal s Julií jsem naopak knihu nemohla odložit a určitě se k ní ještě někdy znovu vrátím.

07.05.2019 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha mě vtáhla do děje hned na začátku a vyplivla mě o dva dny později s nepopsatelným pocitem. Neměla jsem ani pomyšlení na to přestat na chvíli číst. Celý děj je dokonale promyšlený a ze šílenství Jacka mě chvílemi až mrazilo. Rozhodně jedna z mých oblíbených knih.

07.05.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Naprosto skvěle promyšlený děj, nemohla jsem knihu odložit a nutila mě přemýšlet i ve chvílích, kdy jsem ji zrovna nečetla. Zamilovala jsem se do ní od začátku do konce.