Karolin77 Karolin77 komentáře u knih

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Za mě bohužel průměrná série ..
Od těchto knížek jsem čekala něco víc bohužel nic moc ...:-(
Ale nejvíc co mi vadilo byl milostný trojúhelník ( to bylo opravdu utrpení - nemám ráda Morfeea....)
3*/5*

17.05.2020 3 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Autorka píše velice čtivě a stránky mi mizely pod rukama rychlostí blesku.Pořád jsem chtěla číst dál a dál.I přesto že jsem knížku četla podruhé neubralo jí to na čtivosti a ani na dramatičnosti.
Hlavní hrdina Eelyn mi sedla a rychle jsem si jí oblíbila. Nebyla to až taková tvrďáčka, jak na první pohled dávala znát. Byla to ale citlivá žena, která se postupem času otevírala. Během příběhu utrpí několik zranění a Fiske se o ní stará.
Fiske byl okouzlují sympaťák, který si šel za svým.
Romantická linka mezi nimi byla nenásilná a hezká, ale bohužel jsem mezi nimi nezaznamenala chemii. Nevšimla jsem si ani zlomu, kdy se do sebe opravdu zamilovali. Trochu mě to mrzí, protože to mělo mnohem větší potenciál než byl využit. ( U romantiky jsem většinou náročná a vzhledem k tomu, že to je YA přimhouřím oči. )
Bratr hlavní hrdinky Iri v příběhu moc prostoru nemá. Bohužel jsem si k němu pořádně nevytvořila ani vztah a ani názor. Líbilo se mi, že se zbavil předsudků a začal žít od nuly.
Halvadra, bratra Fiskeho, jsem si hned zamilovala. Byl to milý kluk s laskavým srdcem, který osvětloval stinnější chvilky příběhu.
Ostatní vedlejší postavy jsem si většinou také oblíbila, ale v knize nebylo dostatek prostotu je více poznat.
Děj byl zajímavý a já s nadšením otáčela další stránky. ( Jen si nesmíte dočíst anotaci, která Vám toho bohužel vyzradí až příliš.)
Upřímně asi ani nemám knize co vytknout nemá sice na plný počet hvězd, ale velice se mi líbila. Nebude se řadit mezi top knihy, které jsem kdy v tomto žánru přečetla,ale i tak si zaslouží plnohodnotné místo v mé knihovně. Ráda se k ní vracím a určitě Vám jí mohu doporučit jen opravdu si tu anotaci nečtěte až do konce.
4.35/5*

29.04.2020 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Úžasný příběh se skvělou hlavní postavou...;-)
Knížku už jsem četla jako mladší a moc mě to nenadchlo ale teď v 15 to byla super jízda...
Postavy mi sedly... Buď jsem je nesnášela nebo milovala.
Hlavní hrdinka je vtipná a drzá...
Knížka se mi moc líbila
Za mě 5 * a už se těším na další díly :-)

01.04.2020 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Bohužel příběh mi přišel povrchní. Takový rychle odbytý možná to bylo tím že je to komix a já sem zvyklá číst bichle...
Hlavní hrdinové byli takoví nevýrazní. Po celý zbytek knihy o nich vlastně nic nevíte, ale to se zřejmě zlepší v dalších dílech. Jejich začínající vztah nebo spíš přátelství nic moc.
Další díly si už nepřečtu.
Za mě 2,5 *

01.04.2020 2 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Kniha je určena spíše mladším čtenářům okolo 12 let. Četla jsme ji ve 14 a musím říct nuda. Všechny dospělé osoby mi přišli naprosto natvrdle. Styl psani mě docela nudil. V knížce se sice pořád něco dělo...
Kdyby jsme ji četla jako mladší tak by mě knížka určitě bavila...
Starším čtenářům nedoporučuji
3 *

01.04.2020 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 5 Srdcerváči. Kniha 5 Alice Oseman

Tento díl nebude patřit mezi moje nejoblíbenější,ale stále má svoje kouzlo.
Moc se těším na poslední díl.

20.05.2024 4 z 5

Buď, anebo Buď, anebo Kara McDowell

Krásná odpočinková knížka na Vánoce.
Příběh mě chytil už od prvních stránek a to jak se měnily jednotlivé osudy mě nutilo číst stále déle.
Líbilo s mi že tu byly zpracovány i těžší témata.
Určitě doporučuji !

11.02.2024 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Mrzí mě to, ale bohužel půjdu proti proudu...
Knížka mě neujala a jen jsem koukala na počet stránek do konce. Nebavilo mě to, postavy mi nepřirostly k srdci, jediné co mi na tom přišlo super, bylo, že je to vyprávěno formou dopisů.
2.7*/5*

23.12.2023 3 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

Jednoduchá romantika, co rychle utekla.
Znovu si jí už nepřečtu

18.12.2023 3 z 5

Stargirl Stargirl Jerry Spinelli

Kdybych měla knihu popsat jedním slovem, popsala bych jí divnokniha, ale ne ve špatném slova smyslu naopak.
Jsem ráda, že jsem si jí přečetla,byla opravdu zvláštní, ale líbila se mi.
Najdete v ní několik krásných myšlenek a momentů k zamyšlení. To hlavní co z ní odnáším je to, že ne všem se budeme líbit a nemá cenu se měnit pro ostatní a snažit se zavděčit, být sám sebou je největší svoboda a volba kterou máme,buďme takoví jací jsme, nenechme se měnit okolím a názory druhých....
Jediné co bych vytkla je vypravěč ,byla bych radši,kdyby se příběh vyprávěl z pohledu Stargirl, celou dobu jsem jí toužila vidět do hlavy a vědět co si myslí.
Myslím, že by si ji mělo přečíst více lidí, doporučuji :)

29.09.2023 3 z 5

Karmínové pouto Karmínové pouto Rosamund Hodge

Jednohubka na dovolenou. Hezky jsem u ní vypla,ale to je tak všechno. Nijak zvlášť mě to nezaujalo.
Znovu si jí nepřečtu.

28.06.2023 3 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Bohužel knížka měla skvělý námět,ale vůbec nevyužila svůj potenciál.
Charaktery mi přišly ploché. Čekala jsem nějakou hloubkou příběhu...nic. Mrzí mě to, ale za mě velký průměr.
Přečteno,zapomenuto.
2,9/5*

15.05.2023 3 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Lajla Rolstad

Kniha mě bavila, ale nemůžu říct, že bych si ji chtěla přečíst znovu.
Autorka opravdu šetří slovy a nenajdete tu žádné zbytečně popisy.
Četlo se mi to dobře a příběh rychle plynul.
Ale jak jsem řekla hezká knížka, ale jednu mi to stačilo.
3,15*/5*

14.08.2022 3 z 5

Poskvrněná svatozář Poskvrněná svatozář Julie Johnson

Lehká jednohubka, kterou máte rychle přečtenou.
Moc mě to bavilo. Hlavní postavy mi nijak nepřirostly k srdci,ale celkově jsem si knížku moc užila. Děj mě moc bavil, i když to bylo celé tak trochu přetažené za vlasy.
Určitě mohu doporučit,ale nečekejte nic velkého.
3,5*/5*

27.03.2022 3 z 5

Pták a Veverčák na ledě Pták a Veverčák na ledě James Burks

Krásná dětská knížka u které se pobaví jak děti tak dospělí.
Moc mě to bavilo. Komiks je krásně ilustrovaný se sympatickými postavami.
Určitě doporučuji. A na 100% si domů pořídím i první díl.
5/5*

24.02.2022 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

(SPOILER) Od tohoto dílu jsem čekala trochu více a upřímně jsem mírně zklamaná.
Autorka tu pokračuje v tom co naťukla v minulém díle. Což je porucha příjmu potravy.
Doufala jsem, že to v knize bude o něco víc rozvedené a více popsané. Což bohužel nebylo. Byl to tu ukázané, ale na mě toho bylo málo. Je tam,ale hezky ukázané,jak se chovat pokud někoho s touto poruchou znáte.
Postavy tu jsou úžasné pořád jako v předešlých dílech. Mám moc ráda jejich přátelskou partu.
Už to není tak sladké a jednoduché jako na začátku.
I Nick tu řeší své problémy s bratrem a otcem. A do toho se snaží pomoci Charliemu. Oba dva si chtějí říct,že se milují,ale neví pořádně jak. Jejich se vztah se stále vyvíjí a já to miluju.
První díl se mi nelíbil a jsem moc ráda, že jsem na konec dala šanci těm dalším, které se mi opravdu líbily.
Bylo to hezké čtení a upřímně mě mrzí,že už se se blíží konec Srdcervačů.
Za mě to byl jeden ze slabších dílů. Pořád mám nejradši třetí díl. Ale určitě mohu doporučit. :)

04.01.2022 4 z 5

Šepot papíru a inkoustu Šepot papíru a inkoustu Lindsay Harrel

Překrásná kniha s myšlenkou, kterou se Vám snaží nenásilně předat.
Kniha nám prolíná osudy tří silných žen, které to opravdu neměli jednoduché. Každá z nich bojuje s jinou životní výzvou a problémy.
Všechny hlavní hrdinky jsem měla ráda a opravdu jsem jim celou dobu fandila.
Nejvíce mě bavily kapitoly z pohledu Emily. Ale líbily se mi pasáže jak Sophie tak i Ginny. ( Ginnyho manžela jsem opravdu neměla ráda, vytáčel mě svým chováním,to co udělal ještě beru, člověk do toho nevidí a i on chtěl být šťastný, ale nelíbilo se mi, jak se choval po tom,co ho Ginny znovu zkontaktovala. A ani Ginniny rodiče mi moc nesedli. Moc jsem je musela a také se mi nelíbilo jejich nehezké chování vůči ní )
Ani Sophiin bývalý snoubenec nebyl žádná sláva. Byla jsem opravdu ráda, že se v příběhu ukazoval jen v jejích vzpomínkách. ( On se tam tedy ani jinak objevovat nemohl, protože když příběh začne je už mrtvý - toto není spoiler,dozvíte se to hned v první Sophinině kapitole i v anotaci )
Opravdu klobouk dolů před nimi jak bojovaly a snažily se.
Romantické linky co tu nachází jsou milé a přirozeně popsány. Krásné!
Autorka píše čtivě a stránky mi mizely pod rukama. Pořád jsem chtěla vědět jak to bude dál a kam nás příběh zavede. Její styl spaní je opravdu krásný a milý. Autorka opravdu umí psát a umí skvěle popsat lidský charakter.
Upřímně nemám knížce co vytknout. Moc moc se mi líbila a s klidným srdcem jí můžu doporučit. Má hloubku i když se to na první pohled úplně nezdá.
Na konci mi ukápla slza dojetí a zalil mě příjemný pocit.
Určitě se k ní vrátím. Pustím se i do dalších knih autorky, jestli tedy nějaké další napíše
Doporučuji !
5/5*

20.12.2021 5 z 5

Spolu a každý zvlášť Spolu a každý zvlášť * antologie

Tak já Vám nevím, na knížku jsem se těšila a když vyšla,hned jsem si ji šla přečíst....bohužel jsem z ní mírně zklamaná.
Některé povídky byly krásné a milé, jiné mě nebavily. A někdy mi to přišlo trochu depresivní,vracet se do té doby a prožívat to znovu. Postav mi bylo často líto,že se nemohou normálně bavit. Ale je to čas lockdownu, tak se není čemu divit, ale i tak to na mě chvílemi působilo smutně. Pár povídek by si zasloužilo vlastní knihu, zajímalo by mě jak by to s postavami pokračovalo.
U knížky jsem zjistila, že opravdu nejsem povídkový tip. Mám raději delší příběhy.
Knížku bych si znovu už nepřečetla.
Za mě průměr.
3,1/5*

11.09.2021 3 z 5

Chuť prázdna Chuť prázdna Barbora Adamcová

(SPOILER) Důležitá knížka pro čtenáře YA. Na to že má kniha pouhých 200 stránek je v ní porucha příjmu potravy skvěle popsána.
Bylo fascinující dostat se do léčebny a vidět jak to tam probíhá. Člověk díky této knize více pochopí i lidi nemocné touto poruchou. Což bylo skvělé.
Ale tato porucha není jediné téma knihy řeší se tu i ztráta blízké osoby. ( Ale ta už spíše na vedlejší koleji )
Nebudu se nějak vyjadřovat k postavám, protože mi to nepřijde důležité.
I když musím říct že v knížce bylo několik nesrovnalostí. Jak už v některých komentářích bylo popsáno.
Určitě můžu doporučit.
4,1/5*

22.08.2021 4 z 5

Smečka Smečka Tomáš Polenský

Super kniha s dobře zpracovaným tématem šikany.
Hned na začátek musím říct,že kniha je napsaná podle filmu, a ne že je film natočený podle knihy.
Když to takhle budete brát užijete si čtení mnohem více. :)
Hlavního hrdinu jsem si oblíbila a sednul mi. Moc se mi líbilo, že díky němu jsme mohli lépe poznat cukrovku. Bylo skvělé pozorovat jak se svou nemocí vypořádává a jak bojuje. Byl to opravdu skvělý kluk. Přiznávám, že mi ho bylo často líto. Sama osobně jsem nekonfliktní člověk tudíž i když agresoři mají k šikaně své důvody, stejně je nechápu. Nedokážu si představit, že bych si na někom kdo za nic nemůže vyvíjela vztek....
Moje velice oblíbená vedlejší postava byl Zvěřina. Ten mi sednul na plné čáře a hned jsem si ho oblíbila. Měl charakter, skvělou povahu a byl spravedlivý.
Jako další vedlejší postava byla Karolína. U ní mě mrzelo, že jsem jí neviděla do hlavy, moc mě zajímalo co si myslí a o čem uvažuje. Ale nijak zvlášť jsem si jí nelíbila a moc jsem ji nemusela.
Michal, jeden z agresorů, byl v knize lépe popsaný a mohli jsme ho více poznat díky tomu, že měl vlastní kapitoly ze svého pohledu. Byla to zajímavá postava a já byla moc ráda, že jsme ho mohli lépe poznat. A abych byla upřímná čím více knížka ubíhala tím víc jsem mu rozuměla a oblíbila si ho.
Ostatní postavy neměli dostatek prostoru abych se k nim nějak více vyjadřovala. Nějaké byly skvělé jiné byly horší.
Když se od postav přesunu k příběhu tak musím říct, že tak čtivě napsanou knihu jsem snad ještě nečetla. Stránky mi mizely pod rukama rychlostí blesku a za den jsem měla knihu přečtenou. Opravdu jsem se o ní nemohla odtrhnout.
Děj mě moc bavil a skvěle utíkal.
Jediné co bych vytkla byl na mě moc rychlý konec, který by si zasloužil více rozvést.
Za mě můžu knížku s klidným srdcem doporučit. Je to skvělá odpočinková knížka s přidanou hodnotou nad kterou budete po dočtení přemýšlet.
Moc doporučuji běžte do ní.
Film jsem ještě neviděla, ale mám ho v plánu a moc se na něj těším. :)
4,9*/5*

22.08.2021 5 z 5